Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az normális, ha 15 évesen...

Az normális, ha 15 évesen inkább magázódnék, mint tegeződnék?

Figyelt kérdés
Mindig zavarba jövök, ha egy felnőtt azt mondja, hogy tegezzem. Nekem ez nehezemre esik. A családi neveltetésem sem a spanyol etikett szerint történt.
2016. dec. 20. 18:42
 1/4 anonim ***** válasza:
Nincs azzal baj, én 23 vagyok, melóhelyen 50+ éves emberek is mondják, hogy tegezzem őket, de nehezemre esik, köszönésnél mindig jó napot és társai megy, max ha simán beszélgetünk, akkor próbálom meg tegezni őket.
2016. dec. 20. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Én is 15 éves vagyok és rengeteg felnőtt mondja hogy tegezzem. Nem nagyon megy. Köszönni ahogy az első válaszoló is írta jó napot meg hasonlók, beszélgetésbe meg próbálom kerülni azokat az alkalmakat amikor tegezni kellene.
2016. dec. 20. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Uhh jó neked én egesz élete én ingáztam anglia és Magyarország között és hiába beszélem anyanyelvi szinten a magyart a magázódás nehezen áll a nyelvemre. Egyebkent légy rá büszke hogy udvarias vagy
2016. dec. 21. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Lehet azért, mert nem a magázódás kell a nyelvedre álljon, hanem a nyelved a magázódásra...
2020. szept. 6. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!