Szerintetek mit jelent az, hogy gyerekkoromban inkább azokkal a filmes/rajzfilmes karakterekkel szimpatizáltam, akik ugyan gonoszak, de van bennük jóság, míg most huszonévesfejjel inkább a full gonoszakkal?
Például:
Gonoszak, de van bennük jóság: Darth Vader (SW), Vegita (DBZ)
Full gonoszak: Sauron (LOTR), Dermesztő (DBZ)
Régebben több eszed volt.
Az ilyen full gonoszakkal nem tudom, hogy lehet szimpatizálni, annyira egysíkúak, unalmasak, nincs semmi karakterük(amúgy ez ugyanígy igaz a full jókra is). A Gyűrűk Urát pl. ezért untam, mert csupa papírkarakter van benne.
Az olyan gonoszak, akikben van jóság, vagy éppen az olyan jók,akikben van gonoszság, sokkal érdekesebbek, izgalmasabbak, mert nem lehet olyan könnyen kiszámítani őket, ezért szeretem pl. a Trónok Harcát, mert ott majdnem minden karakter ilyen.
Ez így önmagában szerintem még kevés ahhoz, hogy önálló jelentése legyen. Kicsit többet kellene tudni rólad, hogy valamiféle jelentés egyáltalán megállapítható legyen. Az azért kijelenthető, hogy nem feltétlenül van ettől az átlagnál több gonoszság benned, és biztosan nem leszel önmagában csak ettől sem több sem kevesebb ember.
Mondjuk van egy ismerősöm, aki mindig a gononsz karaktereknek szurkol. Ő olyan személyiség, aki arra törekszik, hogy népszerű legyen az emberek közt, vagy, ha éppen olyan a közeg, akkor a menő többség közt, ezért alkalmazkodik az elvárásaikhoz. Miközben nemcsak, hogy kívülálló szeretne lenni a tömeggel szemben, hanem felettük álló is. (Ami formailag sokszor meg is valósul, mert elég ügyesen tud úgy észrevétlenül manipulálni, hogy akár a céljai elérésére, akár csak saját szórakoztatására viszályokat szüljön, melyeknek ő nem lesz résztvevője, csak nézője.)Megveti a gyengéket, és kérdés nélkül tapos el másokat, ha az az előrejutását segíti. Az őt körülvevő többség mindebből csak annyit érzékel, hogy egy kedvelhető figura, aki kicsit elüt a tömegtől, de egyszersmind jól is illeszkedik abba. Például nála egészen érthető, hogy hogyan illeszkedik a jellemébe a gonosz karakterekkel való azonosulás (amiben szerintem van egy kis erőltetettség is, amivel bizonygathatja másoknak/magának, hogy ő aztán tényleg kívülálló [mások felett álló] )
A Death note tökéletes alkotás lenne neked ilyen szempontból (de az van annyira híres anime, hogy valószínűleg ismered...) Ott pl. elég nehéz eldönteni Light-ról, hogy gonosz-e, L-ről pedig azt, hogy ő valójában jó-e. Meg amúgy azt, is, hogy kinek szurkolj... :D
#1
Nem hiszem, hogy butább lettem, de azért köszi.
Azzal egyetértek, hogy a "szürke" karakterek érdekesebbek, de valahogy mostanság inkább a "fekete" karakterekkel szimpatizálok. Valamiért vonzó számomra az a vágyuk, hogy uralkodjanak mindenekfelett, mind Sauron, mind Dermesztő esetében.
#2
Én világéletemben a rossz oldalnak drukkoltam. Persze ez elsősorban a fantasy történetekre/filmekre igaz. Pedig gyerekkoromban is visszahúzódó és alapvetően jólelkű voltam.
A bosszúállás vágya viszont egyre erősödik bennem. Talán azért szimpatizálok a gonoszokkal, mert úgy érzem, nekik van igazuk?
Nem vagyok nagy anime-fan, bár mindenképpen meg szeretnék ismerkedni a jövőben a jobb/híresebb darabokkal. A DBZ-t gyerekkoromban láttam, a Frieza saga pedig mély nyomokat hagyott bennem. Ugye abban már megmutatkozik Vegita jó oldala, a főgonosz meg Dermesztő.
A leírásod erről a Death Note-ról tetszik, úgyhogy mindenképpen neki kezdek. :)
Logikátlan és szolgalelkű, nehogy azt hidd, hogy Szauron téged valami hadnagynak nevezett volna ki, valamelyik kövér ork cselédje lettél volna.
Sok fiatal srác is hasonló mentalitású, akik az ISIS-hez csatlakoznak, azt hiszik majd ettől kemények lesznek és jutalmat kapnak, közben...
Másrészt ezek kb. mesebeli gonoszok, olvasgass igazi háborús gonosztettekről, tömegmészárlásokról, nankingi mészárlás, vagy ajánlom figyelmedbe a Men behind the sun, Szerb film (bár az inkább vicc), Szodoma 120 napja, stb. lehet válogatni, hogy legyen valamiféle fogalmad a valódi emberi aljasságról és gonoszságról, ami sem téged, sem a családod nem kímélné. :/
Ezt javaslom megtekinktésre, bár élőszereplős, de japán film:
Kokuhaku (2010)
A Kokuhaku-ban az utolsó másodpercekig vannak izgalmak és történések. Ha megnézted, rá fogsz jönni, miért ajánlottam neked. Kell hozzá erős idegzet, de hasznodra fog válni a film. De ha gyenge idegzetű volnál esetleg (ezt nem tudom), akkor jobb, ha mellőzöd a Kokuhaku-t.
Nem annyira nagyon durva, te ismered önmagad, mit bírsz el.
Ha a Death Note-ra kíváncsi vagy -az is színvonalas és gondolatébresztő-, a 37 részes animeváltozatot feltétlen ajánlom figyelmedbe. A filmek rövidebbek, talán ezért kevésbé minőségibbek.
A két részes live action élőszereplős változata kissé elkapkodott lett, sajnos. Abból az első rész épp csak bevezető, a második része meg kapkod az anime részei között. Az anime UTÁN javaslom megnézni azt.
Ha sokallanád a 37 rész animét, akkor kezdheted
a 11 részes live action-nel. Az viszonylag jól sikerült, viszonylag összeszedett lett.
De a 37 részes anime verziót abban se tudták felülmúlni.
A Death Note-nak számos élőszereplős változata létezik, hosszabbak-rövidebbek. (Na meg a manga.)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!