Az emberek jelleme hogyan alakul a 20-as eveikben? Igaz, hogy akkor alakul ki az emberek nagyjabol vegleges jelleme? A 20-as eveik vegere? 30/F
Ez minden embernél más, amúgy igen, a nők hamarabb érnek.
Az emberek alapvető jellemvonásai amúgy már gyermek korban kialakulnak ez csiszolódik folyamatosan.
Valaki szerint az ember csak gyerekkorában képes tanulni igazán ,mert felnőttként már nem megy neki. Érdekes, én most felnőtt koromban sokkal jobban tudok tanulni, mint gyerekként .Sokkal több összefüggést meglátok, jobb a figyelmem, és a memóriám is. És szívesebben is tanulok. :)
A jellem ehhez hasonlóan, egész életünk során fejlődik. Másképp viselkedik egy ember idősebb korában, másképp fiatalon, vagy középkorúan. A lányok gyorsabb "érése" a nemi jellegekre utal. Előbb lesznek magasabbak, előbb érnek meg szexuálisan, a gondolkodásuk is előbb lesz kamaszosabb gyerek korukban. Ennyi, semmi több!
A "végleges" szót túl erősnek érzem, mindenesetre szociális téren, gondolkodásmódban eléggé egységesnek látszik, hogy LEGKORÁBBAN kb 30 évesen válik szinte mindenki felnőtté (bár a 30-as évek során is van lényeges tudati érés, bár inkább részletkérdésekben), míg 23 / 24 évesen épp csak elkezdődik e folyamat, és meglátásom szerint a kamaszkor kb 23 / 24 éves korig tart szinte mindenkinél, függetlenül az IQ-tól.
A kamaszkor épp csak előkészíti a felnőtté válást, de még nem felnőtté válás. Persze aki még nincs 30 éves, annak nincs kellő rálátása bár, mégis hajlamosak sokan közülük e meglátásomon felháborodni. Milyen alapon...? Ha egyszer még nem éltek meg legalább 30 évet... A törvények miatt? A törvény csak bizonyos okokból szól úgy, ahogy, pl szexuális téren 16 / 18 éves korra nagyjából felnőtté válik a személy ,bár felelősség terén még a többség nem igazán... Meg hogy lehessen szavazni pártokra már 18 évesen, és a többi hasonlóan felszínes, szociális, életviteli, munkavállalási lehetőség, illetve előny... De ezek csak törvények, míg pszichológiailag nem mérvadóak.
Nyilván vannak egyéni eltérések, de én arról írok most, ami szinte mindenkiben (az emberek minimum 90%) közös, meglátásom szerint.
Na meg ez a lányok előbb érnek" túláltalánosítás... MILYEN SZEMPONTÓL, MILYEN TÉREN?! Gondolkodásmódban inkább lemaradásban van a női nem fejlődési üteme, nagy átlagban. Míg pl kiskamasz korban a második alakváltás lányoknál valóban hamarabb következik be, valamint szociálisan talán egy picit korábbi fázisban halad a lányok érése - ezekből a szempontokból elmondható, máskülönben nem látom megalapozottnak.
Apropó, lemaradt hozzászólásomból, hogy a fejlődés ciklikus. Történelmileg is, meg egyéni fejlődésben is - ellentétben az akadémikus, többségi tudományos meglátással.
(Csak mellékesen jegyzem meg, h a testi folyamatok is utalnak erre: a csecsemő is ráncos, az idős ember is. Satöbbi. De nem ez bizonyítja elsősorban, h pszichésen, gondolkodásmódban szintén ciklikusság jellemző, hanem -többek között- az alábbi gondolataim.)
Pl pici korban még lényeglátóbb, bölcsebb szinte mindenki. Úgy átlagban 5 éves korig mindenképp. Majd a ráció fejlődése érdekében a bölcsesség szempontjából "butulás" jellemző kisiskolás korban, szinte mindenkinél (hétköznapi nyelven fogalmazva).
Valamit valamiért... A logikai készség fejlődik ekkor igazán, cserébe spirituálisan és lényeglátásban valamint érzékelésben erős tompulás áll be, és merev szemlélet váltja fel, csökken a kreatív fantázia.
Kinél milyen arányban, de lényegileg elmondható a kisiskolás korról. Ennek is meg van az értelme amúgy, hogy veszít az ember a képességeiből, más képességfejlődés jelentősebb ütemű alakulásáért cserébe.
A ráció 10-40 évesen csúcsponton van, majd kinél enyhén, kinél erőteljesebben, kinél lassabb ütemben, kinél lendületesebben, de egyfajta tompulás folyamata veszi kezdetét ezután, ilyen vonatkozásban, vagy pl a memória bizonyos fajtái tekintetében.
Egy középkorú pedagógus.
Mindenki más ütemben fejlődik.
A "lányok hamarabb érnek"-et kizárólag testi értelemben érti a tudomány, tehát hamarabb menstruál, mint hogy egy fiú pl. mutálni kezdene, csak a 16 évesen 28 évessel járó lányok szeretik hangoztatni, hogy ez a szellemi érettségük miatt van :D
3 éves kor végére alakul ki az alap jellem.
ezek után már csak a tapasztalatok behatások alakítanak formálnak.
Előző: attól függ, mit tekintesz alap jellemnek. Nagyon sok minden változik az ember HARMINC éves koráig, nem pusztán három éves koráig.
Az viszont, ami a kérdésben szerepel: "nagyjából végleges jellem", ami már inkább csak finomodik, korrigálható valamelyest: ez lényegesen körülhatárolhatóbb és egyértelműbb körülírás, mint az, hogy "alap jellem".
Alap jellem alatt sok ember egészen különfélét ért. Tehát ha pontosabban körülírod, mire gondolsz, akkor használható a válaszod. De egyébként se az alap jellem a kérdés lényege, bár belefoglalható volna esetleg, csak így hiányos részedről... De elsősorban az erős pontatlansága félreérthető annak, amit írtál!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!