Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Néha szeretek csendben,...

Néha szeretek csendben, háttérzaj nélkül lenni? Szerintetek ez nagyon fura?

Figyelt kérdés
Most szabin vagyok, a férjem is. Ő reggel bekapcsolja a TV-t aztán szól éjjel 2-ig. Ha beszélünk is közben nézi a tv-t. Én nem mindig szólatom, néha sokkal jobban tudok koncentrálni pl. számolásnál, nemrég egy bonyolultabb új sütemény elkészítésénél. Egy ismerősöm mondja náluk az irodában is állandóan szól a rádió, egy kolléga szóvátette hát jól beolvastak neki. Evidens, nem a múlt században vagyunk. Szerencsére nálunk ez még nem kötelező. Nem vagyok a tv, rádió ellensége de néha olyan jól esik ha egy kicsit (fél óra) csend van körülöttem. Azt látom, a többség számára ez elképzelhetetlen. Nagyon különös fura ember vagyok a "mai világban"?
2016. aug. 13. 20:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Semmi furcsa sincs benne, magam sem szeretem a fölösleges háttérzajt. Zenét is csak akkor hallgatok, amikor tényleg úgy kívánom, nem pedig automatikusan.
2016. aug. 13. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Én sem szeretem a háttérzajt, inkább idegesít. Egy könyvben olvastam, hogy aki nem szeret csöndben lenni, az fél a saját gondolataitól azért kell neki az állandó zaj.
2016. aug. 13. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Hogy tudsz korlátolt tahóval élni aki képtelen felfogni azt hogy neked csendre van szükséged?
2016. aug. 13. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
38%
igazi csend csak egy tanyán emberi tevékenységtől legalább 5-10kmre egy szélcsendes téli napon na az az igazi csend mert ha már szomszéd van akkor zaj is van
2016. aug. 13. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán nem fura, sőt, én is ezt szeretem.

Ugyanakkor azt tapasztalom, mintha az emberek félnének, menekülnének a csend elől...

Ha nem tv és rádió, akkor zeneszolgáltatóknak fizetnek elő havidíjat meg mobilnetet, hogy a telefonjukon is hallgassák a zenét míg utcán vannak, mert mindig szólnia kell valaminek...

2016. aug. 13. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Hát ha fura vagy emiatt, akkor sokan vagyunk furák :). Én is szeretem a csendet, főleg ahogy te is írtad, mikor koncentrálnom kell valamire. De néha "csak úgy" is jó a csend, kicsit agyal az ember, rendezi a gondolatait, vagy csak szimplán élvezi, hogy semmi zaj. Legalábbis én ilyeneket szoktam :). Ha mondjuk takarítok vagy főzök , akkor azért sokszor szokott háttérzajnak szólni a tv. De zenét pl. csak úgy hallgatok, ha odafigyelek rá, az kifejezetten idegesít, ha csak ugy szól a háttérben. Na, tényleg furcsa vagyok, azt hiszem:).

Nálunk sincs szerencsére folyamatos rádiózás munkában, nagyon nem örülnék neki.

Mondjuk annak se, hogy beszélek a páromhoz (nyilván egy értelmes, szükséges kommunikációra gondolok) ő meg közben oda se figyel...

2016. aug. 13. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagy fura. Én méginkább ilyen vagyok. Zenét csak akkor hallgatok,ha csak célzottan azokat a számokat akarom meghallgatni. Nálam sosem zörög valami csak úgy. Az exem mindig benyomta a zenecsatornát,ahonnan állandóan ömlött rám minden idegesítő cucc. Azt mondta,hogy zörögjön már valami,eleget leszünk csendben,lenn a kriptában! De én ezt nagyon nem szerettem! Némelyik zene kibírhatatlan volt!
2016. aug. 14. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Látod kérdező ez a megoldás mint amit 7@ csinált. Kivágta az elmebeteget. Tanulj tőle mert ez a sok skizoid csak ebből ért!!3@ voltam
2016. aug. 14. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Utolsó: nem azért vágtam ki,nás problémák voltak.
2016. aug. 14. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
M
2016. aug. 14. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!