Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért változik mindenről a...

Miért változik mindenről a véleményem ötpercenként?

Figyelt kérdés

Rohadt idegesítő, amikor pl elolvasom valaki más véleményét, amiben látok némi értelmet, akkor rögtön én is arra változtatom a véleményemet. Minden apró-cseprő dolog megváltoztatja a nézeteimet.

A legrosszabb, hogy az emberekkel is így vagyok. Tehát a barátaimat nyilván jófejnek tartom, de ha egyszer rosszkedvük van és nem viselkednek velem ugyanúgy, mint addig, akkor rögtön elkönyvelem őket gyökérnek és próbálok távolodni tőlük, miközben másnap már megint tök normálisak. Aki nem a barátom, azzal meg pláne ez van.

Minden kimondott szava után változik a véleményem az illetőről.


De mégis a legeslegrosszabb, hogy én a filmművészeti egyetemre szeretnék bejutni, de egyszerűen képtelen vagyok filmekről természetes véleményt kreálni. Megnézek egy filmet, és egyre gyakrabban van az, hogy egyszerűen nem tudom eldönteni, hogy ez nekem tetszett, vagy sem. Majd utána elolvasok pár kritikát a hozzáértőktől és akaratlanul is ugyanazt fogom vallani, mint a kritikusok.


Saját magamról pedig egyáltalán nem alkotok véleményt, ha ilyen kérdésbe botlom akkor szarkazmussal kerülöm ki, mondván, hogy én tökéletes vagyok, ezért a kérdés tárgytalan.


Mit tehetnék?

16/F


2016. júl. 6. 10:39
 1/4 anonim ***** válasza:
holnap már máshogy látod :)
2016. júl. 6. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Még fiatal vagy, amúgy ebben nincs semmi hiba.

Ha látod, hogy hibás volt a feltételezésed ne félj azt megváltoztatni.

Így tanulsz. Illetve nem kell egyértelműen x vagy y oldalra állni.


Idővel alakulsz, nem kell félned addigra lesz saját véleményed.

2016. júl. 6. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ne nézz tévét.
2016. júl. 6. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

#3

Nem nézek már egy ideje. :)

2016. júl. 6. 18:27

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!