Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan legyek optimistább, és...

Damesty kérdése:

Hogyan legyek optimistább, és hogyan növeljem az önbizalmam?

Figyelt kérdés

Kérlek, ne írjatok semmi "ásd el magad" típusú idiótaságot, segítséget kérek, és nem bírálatot.

Gyakran érzem úgy, hogy semmit sem érek. Tehetségtelennek és borzasztó kövérnek érzem magam, és hogy még semmit nem sikerült letennem az asztalra 23 éves létemre.

Kiskorom óta írok, nyertem már novellapályázatokat, de az álmom, hogy író legyek, borzasztó távol van, nem is tudom, hogy tehetnék lépéseket felé, ugyanis a félkész regényeim újraolvasva sosem tetszenek eléggé. Borzasztóan szeretek a színpadon is lenni, de mivel zárkózott vagyok, a színészet sem elérhető számomra, bármennyire is vágyom rá. Egy marketinges okj-t csináltam érettségi után, és imádtam is, de mivel a nyelvérzékem szörnyű, és hat próbálkozás után sem sikerült letennem a nyelvvizsgát (és közben azt látom, hogy mindenkinek sikerül 1-2 próbálkozás után), így nem is kapok munkát vele, az ELTÉt is félbehagytam, mert mindig túl butának éreztem magam a többiek között. Sorra olyan munkákat kapok csak, amikben nem érzem jól magam, mintha megfojtanának.

A másik problémám, hogy nem tudom szeretni a testem. Régen egy mázsa fölött voltam, aztán lefogytam 75 kilóra, de azóta is valahogy sokkal testesebbnek érzem magam más lányoknál, és úgy érzem, mintha mindenki rajtam röhögne az utcán, pedig se kihívóan nem öltözködök, meg semmi feltűnőt nem csinálok. Ez a kisebbségi komplexus olyan erős, hogy egyszerűen barátkoznom is felér egy rémálommal, mert mindig csak azt érzem, hogy nem vagyok elég jó senkinek, és emiatt alig merek megszólalni társaságban.

Igyekszem motiválni magam időről időre, jógázom, sportolok, vidám zenéket hallgatok, ami ideiglenesen jó érzéssel tölt el, de aztán újra és újra visszaesek.


Tudnátok mondani olyan módszereket, amiknek a segítségével több önbizalmam, és átlagosan jobb kedvem lehetne? :( Köszönök mindent!


24/L


2016. jún. 30. 10:19
 1/4 anonim ***** válasza:

írtad, hogy ne írjuk, hogy ásd el magad...

a leírásod alapján nem vagy az a típus akinek azt kellene írni, hogy ásd el magad...


7 évig voltam depressziós sok mindent elértem, de nem tudtam értékelni azokat a dolgokat...szerintem nálad is ez a helyzet...


"Kiskorom óta írok, nyertem már novellapályázatokat"

"Borzasztóan szeretek a színpadon is lenni"

"Egy marketinges okj-t csináltam érettségi után, és imádtam is"

"hat próbálkozás után sem sikerült letennem a nyelvvizsgát"

"lefogytam 75 kilóra"

"Igyekszem motiválni magam időről időre, jógázom, sportolok, vidám zenéket hallgatok"

Most hirtelen ennyi dolgot tudtam kiragadni ami pozitívum volt...van kitartásod, nem adod fel egyből a dolgokat, tettél, próbálkoztál azért, hogy elérj valamit...

Azért nem vagy te annyira rossz csaj, mint leírod :)

Ha egészséges önbizalmad lenne még simán lehetnél egy tuti csaj!


Mit hiányolsz legjobban az életedből? mit szeretnél elérni?


23F

2016. jún. 30. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!


Valójában ez is zavar, hogy nem tudom, mik a hosszú távú céljaim. Mindig is szerettem volna olyan író lenni, akinek milliókolvassák a könyveit, és aki segíthet az emberiségnek egy jobb hellyé tenni a világot. Motiválni akarom, és tanítani az emberiséget, ez olyan belső késztetés nálam, de sajnos mindig ott lyukadok ki, hogy senkit nem érdekel, amit csinálok, és nem is tudom, hogy érhetnék el másokat. A színészettel is hasonló a helyzet, egyrészt szeretnék olyan karaktereket alakítani, akik példaképek lehetnek másoknak, és akik kitartásra ösztönzik az embereket. A forgatókönyvírás és a rendezés is nagyon közel állna hozzám, csak hát a zárkózottság és az angol nyelv akadozása miatt ez sem egyszerű cél. :(

2016. jún. 30. 15:45
 3/4 anonim ***** válasza:

Az internet segítségével könnyen eltudod juttatni az írásaid akárkihez!

szóval ha komolyan érdekel és csinálod, akkor saját weboldalt megérné indítanod...


23F

2016. jún. 30. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Sziasztok, talán hallottatok már az Optimista Klub és a mögötte álló önkéntesekből álló pszichológusokból álló csapatra, akik ingyen segítenek. Ha úgy érzed kérdésed lenne a továbblépéshez töltsd ki a HunOpti önismereti tesztet [link] és kérdezz a megadott elérhetőségen. Jó utazást kívánok!
2016. júl. 31. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!