Csak én gondolom úgy, hogy a mai társadalomban a
szépség/kinézet a legnagyobb értékmérő és
személyiségformáló tényező?
Jól gondolod,nagyon felszínesek az emberek,főleg a nők!!!
2016. jún. 17. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
"Ez az oka annak, hogy az elit szakokon rengeteg szép/vonzó külsejű ember tanul és a fiatal főnökök is inkább az attraktívabb emberek közül kerülnek ki."
Azt hiszem, ezt már egyszer megtárgyaltuk. Az okos férfiak könnyebben találnak szép nőt maguknak. Ebből a kombóból pedig nem meglepően jó kinézetű és jó észbeli képességekkel megáldott utódok szoktak születni. Szerintem rájuk utaltál a fenti mondatodban.
2016. jún. 17. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
A legnagyobb értékmérő a pénz. Ha pénzed van bőven ,nyugodtan lehetsz csúnya is ,de mindent elérsz. Például lesz pénzed plasztikai műtétekre is.
2016. jún. 17. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
Kérdésedre a válasz: tömegmédia, azon belül is a kereskedelmi/bulvár részleg.
2016. jún. 17. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
5/11 A kérdező kommentje:
#3: Csakhogy ez egy ördögi kör, mert pénzed meg csak akkor lesz, ha vannak kapcsolataid, befolyásos vagy, amit úgy érhetsz el, ha attraktív személyiség vagy, amit leginkább a külső és a kinézet és valamelyest az intelligencia ill. kommunikációs képesség határoz meg.
Nem... sajnos más is ennyire ésszerűtlen.
2016. jún. 17. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
A társadalmi kapcsolatok építése szempontjából a legjobb ha valaki simulékony személyiség vagyis mindenkit körbeugrál akiről tudja hogy hasznos lesz számára. Gyűjti és ápolja a számára fontos kapcsolatokat. Ezt egy kevésbé előnyös kinézetű ember is meg tudja csinálni. Lásd a politikusok között mennyi szép ember van? Nem sok. Még a politikusnők se a legszebbek. Mégis ott vannak a nagy pénzes kondér körül.
A legeredményesebbek furcsán hangzó módon a pszichopaták. Ők gátlástalanul képesek tövig benyalni ahol hasznot látnak és utána bárkit könnyen eldobni amikor nem látnak már benne hasznot.
Persze fontos a jó kinézet is de az leginkább akkor a leglényegesebb ha a párválasztásról van szó. A külső még az első benyomásban játszhat szerepet. Ha például üzletet készülsz kötni akkor egy rosszarcú figurával bizalmatlanabbak az üzletfelek mint egy jó külsővel megáldott emberrel.
Általában viszont egyre nagyobb jelentőséget tulajdonítanak a külsőnek. Ha van egy kis hibád már azt is észreveszik és könnyen szóvá is teszik mások. A külső alapján ítéli meg az átlagember a másikat. Ez most egy ilyen világ.
2016. jún. 17. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
8/11 anonim válasza:
Valóban a külső az egyik legfontosabb értéke az embernek, hiszen mindig is a nyerőbb megjelenésű személyeket választjuk ha üzletről van szó. És az is igaz, hogy egy jobb megjelenésű embernek az önbizalma is nagyobb mint egy kevésbé jóképűbb/csinosabb személynek. De például egy kövérkés, vagy ,,deszka" ember is lehet jó megjelenésű, ha ad az öltözködésére, ápoltságára. De attól még hogy valaki jól néz ki, nem jelenti azt hogy ettől még sikeres is lesz. Az elegáns, megnyerő külső csak egy ,,kapu" ami megnyithatja az utat a sikerhez. Ahhoz hogy valaki sikeres legyen szüksége lesz karizmára, tudásra és tapasztalatra is. Természetesen az önbizalom akkor nő, ha elégedett vagy magaddal, a testeddel és a cselekedeteiddel.
2016. jún. 17. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
Kérdező, ezt cáfolja a már említett politikusi gárda, de ha megnézel néhány gazdag ember képét a legtöbbjük jó esetben is átlagos ,vagy akár gnóm is lehet. Dob rajtuk valamit a méregdrága gönc és fodrász ,de attól még alapból nem szépek. Most ne a Hollywood-i sztárokat énekeseket nézd, akik kinézetből élnek hanem üzletembereket vagy aki valami céget irányítanak. Vagy nézd meg hány zsírdisznó Döbrögi uraság feszít az utcákon a 20 millás kocsikban.
2016. jún. 18. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
10/11 A kérdező kommentje:
#9: Csakhogy ők még a régi 40-en felüli posztkomcsi generációt jelentik, amikor még nem voltak ilyen külsőre vonatkozó konvenciók. Ha megfigyeled, a fiatal vállalkozók/menedzserek/pénzügyi szakemberek majdnem mindegyike jó kiállású/magas/jóképű fiatal srác. Menj el egy külföldi multi cég nyílt napjára és nézd meg, hogy mennyi az ilyen típusú pasik aránya! A HR-esek is elsősorban a megjelenést és a külsőt vizsgálják, ha nincs drasztikus különbség a jelentkezők képzettsége és tudása között.
Kapcsolódó kérdések: