Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Itthon nagy a szám, de pl a...

Itthon nagy a szám, de pl a munkahelyen nem bírok kiállni magamért, ezzen tudok változtatni?

Figyelt kérdés

Itthon teljesen más vagyok.

A munkahelyemen meg már teljesen rám vannak szállva,mert tudják,hogy nem beszélek vissza meg ilyenek.

Olyan akarok lenni bent,mint itthon,de nem megy!!

Hogy változtasak ezzen? Miért vagyok ilyen?


2016. máj. 21. 07:53
 1/3 anonim ***** válasza:
87%

Én is ilyen voltam. Aztán lehúztam két évet az első munkahelyemen és megtanultam, hogy a munka világában főleg, de általában is igaz: ha te nem állsz ki magadért, senki nem fog. Lehet, hogy gyerekkorodban, fiatalként mindig volt, aki képviselje az érdekeid. Nyilván csak találgatok. Nálam ez volt az ok, egyszerűen nem tanultam meg ennek a menetét időben. Vagy lehet, hogy túlságosan szorongsz a következményektől, mi van, ha ellenségeket szerzel, vagy csak megharagszanak rád.


Az már nagy lépés, hogy egyáltalán tudatosult benned ez a gond. Az ilyen fellépéssel kapcsolatos dolgok gyakorolhatóak. Meg kell tanulni nemet mondani, és elmondani a véleményed. A valóság az, hogy sokan mások is talán ugyanazon a véleményen vannak, mint te, csak ők se merik kinyitni a szájukat, amúgy meg ha ellenkezik a véleményetek, vagy nem egyezel bele valamibe, akkor mi van?

Gyakorolhatsz egyes szituációkban, amik kissé súlytalanabbak, mint a munkahely. Nekem a bolhapiac volt erre jó hely. Mindenki tukmálja a holmiját, lehet alkudni... menj oda egy ilyen helyre és fogadd meg, hogy megmondod a véleményed. Nem kell durvának lenni, csak őszintének. A kettő nem ugyanaz, ezt is meg kell tanulni. Még respektet is kivívsz magadnak, ha nem kendőzöd el a véleményed egyes helyzetekben.


A másik útja a dolognak az, hogy a fejedben egyszer csak átkattan a program... nem tudom máshogy megfogalmazni. Nekem egy eset miatt azon a bizonyos munkahelyen egyszer csak betelt a pohár, onnantól kezdve úgy viselkedtem, ahogy első naptól kellett volna, csak ugye túl zöldfülű voltam. Egyszerűen az ember valamilyen sokk hatására ráébred, hogy ő is valaki, a munkája kell annak a munkahelynek, akkor becsüljék meg, és tartsák be az ő határait is. Felvillan az Elég volt! - lámpácska az agyadban és onnantól kezdve viszonylag könnyedén kezeled a számodra necces szitukat, nemet mondasz, ha kell. Nem tudom ezt jobban megfogalmazni.


Amit most te tehetsz, az az, hogy tovább tudatosítod magadban, hogy ki vagy használva, le vagy nézve, stb, és készülsz pár határozott, de nem durva mondtattal, amivel elutasíthatsz dolgokat. Pl ha valakinek a pluszmunkáját rádsóznák, akkor mondd azt, "megcsinálnám, de tele a kezem a saját munkámmal, nem érek rá". És kész.

2016. máj. 21. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
90%
Azért ha a munkahelyen is nagyon kinyitnád a szád, az az állásodba kerülne. Ezt tudat alatt te is tudod, csak átestél a másik végletbe. Elég, ha a melóban diplomatikusan ki tudsz állni magadért, ezt érd el.
2016. máj. 21. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 jácint78 ***** válasza:

indul a kirugatasi dilemma... szoltam idoben... ;)


maradni... rabszolgakent... vagy onallo vallalkozasba kezdjek... en leszek a dirigancs... en fogom osztani a penzt es az elismereseket jutalmakat aki szorgalamas tobbet kereshet... aki lehuto es csiga az mehet a sivatagba fokhagymmat kapalni skorpio merget gyujtogetnii...



...jee... k@rva fonok mit kritizal... jojjon ide es lepofozom... te kollega letedre utasitgatni akarsz... a fonok nek is csak akkor csinalom meg ha bonuszt ad es tobb szabadsagot...


engedmenyeket akarok es megbecsulest...fejlodni es nagyvonaluva valni...


tobb et akarok keresni... annyi munkaval amennyit a kritizalo is kepes ...


ki akarja jobban csinalni mint en... senki nem tud meg csak utanozni se... sajat egyenisegem van...


en vagyok a hos... megtiszteltetes annak aki nekem feladatot ad...

egyaltalan bejovok ide ebbe a kocerajba


fonok... id figyeljen ... matol nem csinalok meg mindent puszira...volt ugy hogy maga miatt almatlanul forgoldtam... es keveset tudtam pihenni is... vannak kollegak akik segithetnek... ha kell a munkam... tiszteljen...


koszi... a viragokat az oltozobe kerem...


ja holnaptol mas fog itt becsicskulni...

kaar...

2022. jan. 6. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!