Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az normális, ha a párom nem...

Az normális, ha a párom nem veszi fel nekem a telefont a munkahelyén, illetve tömegközlekedési eszközökön?

Figyelt kérdés

Ha mégis felveszi, akkor egyszavas válaszokat ad és hamar leteszi.

Ha végre normálisan tudunk beszélni, akkor azt mondja, azért ilyen, mert nem szeretné, ha mások kihallgatnák, mit beszélünk, illetve nem akarja, hogy a munkatársai, főnöke azt hallgassa, miről beszélünk.

Állítólag régebben, ha kedvesen beszélt a barátnőjével telefonon, akkor a szülei cikizték, hogy milyen nyálas, emiatt lett ilyen.

Engem viszont tökre zavar. Nem mondom, hogy valljon szerelmet a buszon vagy a melóban, de meddig tartana felvenni és annyit mondani, hogy ha nem valami baj miatt keresem, akkor most leteszi és hív valamikor, amikor tud. Ennyi!

Így tényleg még akkor sem tudnám elérni, ha bármi baj lenne, mert mire a munka után végre rám csörög, már rég késő.

Nektek is van ilyen ismerősötök. Mit lehetne ezzel tenni?

Megbeszélni próbáltam már ezt vele, de csak leráz azzal, hogy ez neki amolyan lelki nyomor, nem tud mit tenni. Ha mondom, hogy de legalább annyira vegye fel, hogy tudjak szólni ha baj van, akkor azt mondja, hogy oké, de aztán mégsem elérhető továbbra sem.

Hozzá lehet ehhez szokni? Én nagyon nem tudok.



2016. máj. 10. 12:08
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
78%
En nem tudom mi jar annak a nonek a fejeben aki munka kozben hivogatja a parjat.
2016. máj. 10. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Az sms egy jó alternatíva.
2016. máj. 10. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

Például az jár a fejemben, hogy ő H-P-ig Pesten dolgozik, én meg vidéken vagyok és csak hétvégén találkozunk.

Reggel 8-kor hívott, nem tudtam felvenni, hívtam vissza 10-kor, hogy miért keresett, de nem vette fel és azóta sem hívott vissza. Biztos nem fontos, de akkor sem értem.

Vagy van, hogy azért hívom, hogy nem leszek elérhető délután és szólni szeretnék neki, hogy ne lepődjön meg, de nem tudok, mert nem veszi fel, aztán délután hiába hívogat, mert én nem vagyok elérhető, aztán este meg veszekszik velem, hogy aggódott és miért nem vettem fel.

Nem hívogatom a munkahelyén, csak akkor keresem, ha valamiért szólnék. De nem tudok.

2016. máj. 10. 12:19
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

Részemről a legnagyobb bunkóságnak tartom, amikor a buszon, metróban kb 4-5 ember igen hallhatóan beszélget a telefonján magánügy, munkahelyi gondok, és mindenféle témában. Mintha otthon lenne, nem körülötte sokszor 10 emberrel.

Ha nem képes a párod túllépni ezen a dolgon, amikor komoly gond lenne, küldjél neki sms-t. Ez igazán nem az a probléma, amit ne lehetne úgy megoldani, hogy harag legyen belőle.

Egyébként, ha tudod meddig van munkában és kb meddig utazik, minek hívod? Ha nem tennéd, csak valódi gond esetén, akkor lehet, ő is felvenné a telefont.

2016. máj. 10. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Sms-sel is próbálkoztam már. Egyikre sem válaszol sosem.
2016. máj. 10. 12:20
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

Én sem szeretek a munkahelyen úgy telefonálni, ha mások hallják, pedig semmi olyanról nem esik szó általában, amit "gáz" lenne, ha hallanának, szerencsére lehetőségem van ilyenkor kimenni a folyosóra, ahol általában nincs senki. Tömegközlekedési eszközökön pedig még inkább utáltam mindig is telefonálni, túlüvölteni a zajt, meg ott ugye még inkább idegenek vannak, de azért mindig felvettem, és igyekeztem minél rövidebbre zárni. Autóban viszont nagyon ritkán veszem fel, még kihangosítóval is, maximum félreállok, ha csörög és fontos hívást várok.


26/F

2016. máj. 10. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

Persze, hogy normális!

Teljesen érthető, ha munka közben nem tud telefonálni. És az is, ha éppen fel tudja venni, de vannak körülötte és nem akar édelegni mindenki füle hallatára.

Ugyanez igaz a tömegközlekedésre is. Sokszor olyan hangzavar van. Én is csináltam, amikor buszoztam, hogy inkább visszahívtam az illetőt, amikor leszálltam, mert úgy sem hallottam volna rendesen, kiabálni meg nem akarok.

Egyébként meg milyen baj lenne?

Ha rosszul van, akkor ne őt hívd, hanem egy mentőt.

Ha kórházba kerülsz, akkor meg úgy is értesítik majd. Ilyenkor nem árt egy vezetékes számot megadni, pl. titkárság a munkahelyén.

2016. máj. 10. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

Egyébként meg csak, hogy lássátok az egészet. Nem régen váltott munkahelyet, azóta ilyen. Az előző melóhelyén egész más volt. Pont, hogy ő hívogatott fel mindenfélével, hacsak kérdése volt, vagy szólni akart, hogy elfogyott otthon a tojás, vagy ha unatkozott és egy jó szóra vágyott, hívott. Én mindig felvettem. Ha 5x hívott egy nap, akkor 5x, vagy ha nem tudtam, amint tudtam, visszahívtam.

Most meg hirtelen pálfordulat, kit érdekel, hogy 2 éven át minden hívását komolyan vettem, most még arról sem tudok neki szólni, ha valami fontos.

Rosszul tettem, hogy mindig felvettem neki? Nekem is elérhetetlennek kellett volna lennem?

2016. máj. 10. 12:26
 9/20 anonim ***** válasza:
*Ha rosszul vagy, ....
2016. máj. 10. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
Nem tetted rosszul, hogy felvetted neki, viszont így érthető, hogy igazságtalannak tartod, hogy most ő sosem veszi fel. Lehet, hogy most többen vannak körülötte napközben, nem tud annyira félrevonulni, mint régen, és így már gátlásosabb a hívásokkal szemben, de azért ez még nem jelenti azt, hogy kevésbé szeret, csak tényleg sokan vagyunk, akik nagyon nem szeretünk mások füle hallatára telefonálni.
2016. máj. 10. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!