A tini korukban állandóan számítógép előtt roskadó tini fiúkból hogy lesznek igazi, egészséges testfelépítésű, talpraesett férfiak?
Eddig is felnőttek az emberek és normálisak lettek, attól hogy sokat ültek a gép előtt. Mégis mit kéne tenniük helyette?
A szülő meg mit tehet? Nem kötelezheti semmire a gyereket amit az nem akar.
Istenem mennyi primitív ember van.
Kedves kérdező, a számítógépezéstől nem lesz senki sem impotens, vagy gyenge. A testvéreim mai napig játszanak számítógépes játékokon. Az egyikőjük dolgozó informatikus, a másik erős testfelépítésű fizikai munkás. A barátaim nagyrésze is számítógépes játékokon játszik. Sőt, én is, lányként azon játszok, a barátaimmal online. Mindegyikünk talpraesett, jól tanul, vagy dolgozik. Többünknek számítógéppel kapcsolatos munkája van. Összesen egy embert ismerek aki ténylegesen egy nyikhaj, de ő még ahhoz is hülye, hogy egy stratégiai játékot kivigyen.
Szóval azt állítani, hogy a számítógép rossz hatással van a fiatalokra baromság. A 10 év alattiak természetesen, ne üljenek ott, max youtubeon mesét nézni, mert a TV-ben szenny van, de egy kamasznál ez teljesen normális, és nem is lesz belőle baj. Aki meg alapból hülye azon meg még a friss levegő sem segít.
Arról nem is beszélve, hogy az én gyerekkoromban, amikor még az volt a menő hogy egymás között adogatták a CD-ket az osztálytársak is ugyan olyan gyakori jelenség volt a számítógépezés mint most. Csak most látványosabb, mert több embernek van gépe, és a net miatt jobban látszik.
Ha már valamit mindenképp hibáztatni akarsz, akkor az okostelefon szerintem ezerszer rombolóbb hatású, azzal, hogy konkrétan elzárod az elmédet a körülötted forgó világból, még akkor is mikor az utcán vagy, mint az, hogy otthon leülsz a gép elé pár órát.
Úgy, hogy az ember változik. Senki sem marad ugyanaz egész életében. Van, aki jó irányba, van, aki rossz irányba, de mindenki változik.
Attól, mert valaki tini korában a szabadideje nagy részét kockulással töltötte, miért ne lehetne ép ember felnőtt korára?
Egyrészt nyilván nem napi 20 órát tölt a gép előtt. Ha máshol nem is, az iskolában kénytelen egy közösség részeként működni. Ez pedig naponta 6-8 órát kitesz, ami azért nem kevés. Bőven elég idő arra, hogy az ember szocializálódjon, társas tapasztalatokat szerezzen.
Másrészt egy nagyon ostoba előítélet az, hogy aki szeret számítógépezni, az nyámnyila, életképtelen lúzer. Ez még a kora 90-es évekből fennmaradt sztereotípia, amikor is a számítógép még ritkaság volt, és csak pár különc csodabogárnak volt. Bár megjegyezném, többségük ma családos ember.
Arról meg már ne is beszéljünk, hogy így vagy úgy, de a gyerek a gép előtt ülve is gyakran kapcsolatba kerül más emberekkel.
Harmadrészt nyilván majd a kényelmes, ergonómikus kialakítású gamer széktől fog megnyomordni az ember. A kényelmetlen, sokszor egészségtelen kialakítású iskolai székek és padok nem zavarnak senkit, pedig azokon napi 6-8 órát ül a gyerek, de az otthoni számítógép széktől már egyből gerincferdülést meg heresorvadást kapnak igaz? (Csak megjegyezném, hogy a széken ülés egyébként sem okoz impotenciát.)
De azt is megkérdezhetném, hogy hogy a csudába' lehet az, hogy akik egykor társasági élet középpontjai voltak, az egykor talpraesett gyerkőcök/fiatalok egy (nem is jelentéktelen) része felnőtt korára megkeseredett, befásult, sikertelen, vagy egyenesen alkoholista emberré vált?
Öreg vagyok, buta vagyok, nem értem -> nekiállok okoskodni és másokat lenézni.
Taps.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!