Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Fb profilkép csere "szolidarit...

Fb profilkép csere "szolidaritásból"? Miért? (Vélemény)

Figyelt kérdés
Csak szerintem iszonyú kiábrándító, hogy egy ilyen tragikus eseményből divatot csinálnak az emberek az új Fb funkcióval, amivel a francia zászló színei mögé rejthetjük a profilképünket? Nyilván mindenkit, akinek van egy kis szíve, megráztak a történtek, de nem ez az első ilyen eset, mégis ekkora felhajtás van körülötte... Persze, meg kell emlékezni, de ez a kép csere mire jó? Csak azt bizonyítja a legtöbb ember, hogy mennyire befolyásolható és ha Kis Pista a kútba ugrik, akkor ő is utána ugrik, mert milyen menő. A szolidaritás nem ebben nyilvánul meg, az vagy van az emberben, vagy nincs. Inkább gondolkodna el mindenki, hogy hová tart a világ... Talán még meg is lehetne előzni a problémákat és nem lenne szükség ennyi gyásznapra...
2015. nov. 15. 01:54
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
A kérdés kiírásával nem vitát, feszültséget szeretnék generálni, csupán kifejtettem a véleményemet a témával kapcsolatban, és hátha valaki tud valami magyarázatot adni a dolgok miértjére, mert a "szolidaritás" számomra nem elfogadható magyarázat.
2015. nov. 15. 01:58
 2/11 Amarok Tonrar ***** válasza:
49%
Mert erről szól a facebook, és ezért használja, aki használja. Az emberek bő 99%-ának csak azért van facebookja, mert ez a divat, mindenkinek van és úgy érzi ott megoszthatja önmagából azokat a részeket, amik egyébként senkit sem érdekelnek. A te példád csak egy, rengeteg ilyen birkaszellemet erősítő "járvány" volt már, és lesz is.
2015. nov. 15. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Clark Kent.. ***** válasza:

Van, aki őszintén cseréli le a profilképét franciásra, ebben nincs semmi probléma. Kifejezni látható módon a tiszteletet, szép dolog.


A probléma azzal van, aki divatból csinálja. Ritka undorító dolog divatot csinálni egy gyászhírből.


Sajnos azonban nem lehet pontosan megmondani, hogy ki az, aki őszintén, és ki az, aki divatból lesz franciás képű. Persze, bizonyos embereknél azért lehet rá következtetni...

2015. nov. 15. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

én bennem is ugyanezek a gondolatok vannak...

magamutogatás, egymásnak való színjátszás


én is értem, hogy szörnyű, de most egy magyar ember, az mennyire érezheti át az ilyet, egész nap ezen zokog, és akkor kirakja? :O

Még az esetben is fura lenne nekem, de így, hogy "jólvan ez is megvolt, mikor lesz kész az ebéd?" szellemiséggel élve, nagyon erőltetett és átlátszó :\

2015. nov. 15. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Teljesen félreérted. Ez csak egy modernebb eszköz, de ugyanolyan, mint a gyertyagyújtás.
2015. nov. 15. 04:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Másodunokatestvéreim élnek ott, félig franciák, félig magyarok. Én is lecseréltem, egyikőjük likeolta, szóval gondolom nem negatívumként jött át, hanem úgy, ahogy szántam, együtt érzéként.

Am maga Mark Zuckerberg is lecserélte.

2015. nov. 15. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
23%

Agymosott nyomorultak.

Azt nem tudom, mikor az isis magára vállalta az orosz gép robbantását, ezek közül az emberek közül hányan csináltak orosz zászlós képeket!


Vagy hányan csináltak az elmúlt években palesztin zászlós képeket??!!

Vagy hány együtt érző francia csinál magyar zászlós képeket, a mi nemzeti tragédiáink alkalmával??!!


A magam részéről pezsgőt fogok bontani minden olyan alkalommal, mikor olyan nemzetet terrorizálnak, akik generálták a terrort!!!

2015. nov. 15. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Engem nagyon megráztak a történtek, együtt érzek a franciákkal, de nem állítottam át profilképem, persze, ez szép gesztus, de ezzel rohadtul nem tudsz semmit sem segíteni. Azoknak, akiknek családtagjai meghaltak, baromira mindegy, hogy francia zászlós-e a profilképed, mert azokat az embereket már nem lehet visszahozni. És ettől nem tudjuk megváltani a világot, nem fog megszűnni az ISIS, és a terrorizmus. Nem látom értelmét ennek a profilképes dolognak, de nem ítélem el azokat, akik átállították.
2015. nov. 15. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Eléggé hiteltelenné válik az együttérzése annak, aki rögtön miután franciásította a képét, a következő posztjában valami szórakozóhelyen bulizik. Engem is megrázott a hír, de mint írtam, és írtatok, nem ez az első eset, mégsem volt divat az eddig történtek után az ilyesfajta részvétnyilvánítás. Persze, mindenki azt csinál, amit akar, de engem elkeserít egy kissé, mert pont emiatt a "birka szellem" miatt tartunk ott, ahol... Akiknek ismerőse, hozzátartozója van kint, azt teljesen megértem, de nyilván nemcsak ők cserélik le a képüket... Rám inkább elgondolkodtató hatással volt, ettől függetlenül sajnálom a történteket, de sem sajnálat, sem képcsere nem segít a helyzeten.
2015. nov. 15. 08:25
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem ez kicsit média lufi. Persze, szörnyű ami történt, de majd' mindennap történik ilyen. És nem, nem kell messzire menni (nem mintha szerintem egy szíriai civil ne érdemelne együttérzést) de a szomszéd Ukrajnában is haltak meg ennyien, teljesen civilek és nem lett tőle Ukrán zászlónk. Francia pedig erősen provokálta, a jól ismerten gyilkológép terroristákat. Keresztény vagyok, imádkoztam az áldozatok családjaiért, a vezetőkért, hogy bölcs döntés hozzanak, de ezt nem hirdettem facebookon. Se zászlóval, se Eiffel toronnyal.
2015. nov. 15. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!