Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy érhetném el, hogy ne...

Hogy érhetném el, hogy ne érdekeljen a pénz?

Figyelt kérdés

Nem keresek rosszul, kb bármit megvehetek, ami megtetszik.

Viszont nem tudom elérni azt a pontot, hogy ne vegyem valamiből direkt a márkásabbat, mert csak, hülye média -.-

Már próbáltam adakozni, másokon segíteni, de magamon nem segítettem vele igazán.

Amit el akarok érni, az az az életérzés, amikor mindegy, hogy az olcsóbbat veszem, vagy a drágábbat, tehát ahogy a gazdagok élnek, hogy nem érdekli őket, mit vesznek, amíg az betölti a funkcióját.

(pl a milliomos ismerőseimen sose látok márkajelzéseket, és ez nagyon szimpatikus)


Hogy juthatnék el erre a szintre?


N


2015. okt. 22. 13:01
 1/6 anonim ***** válasza:

De jó neked...

Én azért szeretném elérni hogy ne érdekeljen a pénz, mert egy csóró kis senki vagyok, és bármennyire szeretnék nagyságrendekkel jobb módú életet élni, erre nem túl sok reményt látok...

2015. okt. 22. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Azt kapod, amiért fizetsz. Nem a márkajelzés a lényeg hanem a minőség. Igenis óriási a különbség a névtelen hulladék és a márkás ruha között még akkor is ha nincs rajta nagyon felvágós márkajel. A Charles Tyrwhitt ingeimen nincs semmi jel, viszont nem kell őket vasalni, 30 font darabja, nekem megéri. Tehát: nem azért vesszük a márkásat, mert média, hanem mert ad valamit.


Hallottál a Red Oxx táskáról valaha? [link] ezt nem azért hordom magammal a repülőn mert fel akarok vágni a Red Oxx márkával, nehéz is lenne, hanem azért mert a táska egyszerűen elpusztíthatlan. Sok egy ilyen kis duffelért 45 dollár? Szerintem nem. Én tudom hogy nem szakad el, nem akad meg a zippzárja, éveken, sőt évtizedeken át.


Vásárolj tudatosan. Döntsd el, hogy mire kell a holmi, nézz utána és vedd meg, ami jó.

2015. okt. 22. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nyúlj ahhoz a polchoz, ahol nem a márkás van. Nem azt mondom hogy a bóvlit vedd, félre ne érts.

Illetve állíts fel fontossági sorrendet, ha valami olyan dolgot akarsz megvenni ami márkásabb, várhatóan sokáig ott lesz,(pl.: egy telefon ) akkor szánd rá az összeget.

Viszont kevésbé fontos dolgokra, olyanokra amik hamar pótolhatók, adj kevesebbet. A 20 ezres, "hogyishívjákmárkás" gatya se bírja tovább az 5 ezresnél.

Magát a márkát, csak addig a pillanatig nézi bárki is, amíg "megvizsgál" téged, utána szerinted ki emlékszik rá, hogy milyen táska vagy kabát volt rajtad?

2015. okt. 22. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

"a milliomos ismerőseimen sose látok márkajelzéseket, és ez nagyon szimpatikus)"


Mert ők nem hivalkodni, másoknak imponálni akarnak, hanem saját örömükre veszik a holmijaikat. Mondjuk nekik nem is okoz bűntudatot kiadni 2000€-t egy kabátért, amiben csak belül van a márkajelzés. Tudod kik virítják a márkajelzést: a legcsóróbbak, akik a kínai piacon szerzik be kettőezer forintért az "eredeti" Louis Vuitton táskáikat... 😃

2015. okt. 22. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

"Tehát: nem azért vesszük a márkásat, mert média, hanem mert ad valamit."


Már amelyik. Ki lehet tapasztalni, milyen fajta termékből melyik az, ami tényleg jó, főleg ár-érték arányban.


Nagyon nehéz erre receptet adni (mármint az eredeti kérdésre tértem vissza). Nem azért, mert elérni nehéz, hanem azért, mert ez annyira belülről és olyan mélyről jön, hogy szerintem nem lehet gondolateltereléssel vagy különböző trükkökkel "átírni".


Nálam egyébként a tartósság a fő szempont, nemcsak azért, mert nincs pénzem pótolni hirtelen nagyobb dolgokat, ha elromlanak, egyszerűen utálom, ha valami elromlik. Becsapottnak érzem olyankor magam, és amúgy is elvárom, hogy valami, amit eladnak, legyen tisztességesem megvarrva, lefestve, összerakva, kialakítva.


Ez az a tulajdonság, ami nem mindig esik egybe az árfekvéssel és a márkával.

2015. okt. 22. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

túl sok a szabadidőd ha lenne az életedben valami valóságos

nem érdekelne egy márka jelzés

kezdj sportolni, járj véradásra, önkénte munkára, föző tanfolyam.... foglald el magad

2016. ápr. 24. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!