Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit csináljak, hogy ne érdekel...

Mit csináljak, hogy ne érdekeljen a pénz?

Figyelt kérdés

Végre önálló életem van, dolgozom, van saját keresetem, amiből bőven jut magamra.

Nem álltam neki betegesen költekezni, vettem néhány új ruhát és némi fehérneműt, csak arra költök, amiből új kellett, és csak annyit vettem, amit tudom, hogy ki tudok használni. Még egy parfümöt szereztem be, amire évek óta vágytam.

Néha eszembe jut, hogy milyen jó is nekem, milyen szerencsés is vagyok. Nem hordok magamnál pénzt, maximum annyit, hogy egy üveg vizet tudjak venni ebben a hőségben.

Ha eszembe jut, hogy milyen szerencsésnek mondhatom magam, azonnal el is szégyellem magam, hiszen menyien élnek olyan, vagy még rosszabb körülmények közt, ahonnan én jöttem, és nekem most jól megy.


2015. aug. 9. 11:42
 1/3 schocko ***** válasza:
...az is rossz, ha mindened megvan, mert nem tudod mire költeni...ott sétálsz az üzletek előtt, de otthon tele a szekrényed...
2015. aug. 9. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

amit leírtál, az alapján úgy tűnik, nem is érdekel nagyon. ez jó.

vagy ezt csak kifelé mutatod, belül meg nagyon is érdekel? ajánlom Zsiga Attila vagy Nick Vujicic videóit, így rákeresel, megtalálod.

2015. aug. 9. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Tipikusan "nincs bajom, csinálom magamnak" ember vagy. Más szarul él. És aztán? te tehetsz róla? Nem. Tesznek ők magukért? Mit tudjuk mi? Az ő dolguk. Mindenki a maga szerencséjéneka kovácsa, nekik semmivel se lesz rosszabb vagy jobb, ha te nekiállsz sajánlni magad, hogy úristen bezzeg más éhezik meg mittomén. Azért a pénzért te dolgozol, nem ők. Arra költöd, amire akarod, a te dolgod és senki másé.
2015. aug. 9. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!