Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit tegyek, hogy ne változtass...

Mit tegyek, hogy ne változtasson meg a pénz?

Figyelt kérdés

Szegény lány voltam, amióta az eszemet tudom. Többet jártam lyukas cipöben, mint nem, kézzel mostam és foltoztam a zoknijaim, mások megunt holmijait (13-14 évesen még anyukàm gyerekkori ruháit is) hordtam, új évente egyszer ünnepekkor, vagy ha elszakadt, akkor is max kínai.

Tavaly ilyenkor 16m2-n laktunk hárman 2 ágyon.

Ha zavart is, igyekeztem nem kimutatni, más dolgokra koncentráltam, csak magamban irigykedtem néha.

Most azonban lett egy jól fizetö állásom, havi 120 ezret tisztán magamra költhetek, 4 szobás családi házban lakok.

A pénzemmel igyekszem úgy spórolni, ahogy lehet, mert nem ismerem az értékét (anyukám teljes bevétele, amire voltunk 4en nem èrte el ezt az összeget) , nem tudom, drága-e egy felsöért 3000Ft. Ha költök is, csak a minimumot (havi 10 ezerrel már sokat mondtam), és még azt is rengetegnek érzem.

Félek, megváltoztat a jobb élet.


(120 ezer nem a keresetem, az a harmada, ennyi marad fel)


2015. aug. 4. 16:30
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ne felejtsd el amiket ide írtál, és ne nézz le másokat, akiknek kevesebb van.
2015. aug. 4. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Adakozz. De ne ilyen no-name alapítványoknak,hanem olyanoknak,amik már több évtizedes múltra tekintenek vissza. Őnekik tényleg nagy szükségük van bármennyi összegre. Pl kutyamenhelyek,kórházak alapítványai. :)
2015. aug. 4. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
83%

Örülök, hogy sikerült ilyen helyet szerezned :)

Maradj meg olyannak, mint voltál, ne kezdd el szórni a pénzt, hanem tedd inkább félre és amennyire tudod, segítsd a családodat is. De jó lenne mindennap ilyen pozitív dolgokat olvasni! Gratulálok neked :)

2015. aug. 4. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
És azt meg tán még jobb olvasni, amit #3 írt.
2015. aug. 4. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Azért szerintem nem baj ha változol egy kicsit. Jól keresel, kezd el élvezni az életet, végre megteheted.

Nyilván nem kell átesni a ló túl oldalára.

2015. aug. 4. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Kisanyám, egy jobb felsô ma már 6-10 ezer forint! Szakadj le a turiról.
2015. aug. 4. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Van, akik tényleg elszállnak attól, ha kicsit több pénzük jut, de azok nem is fognak ilyesmiken agyalni.

Azzal egyáltalán nincs semmi baj, hogy nem nyomorogsz, ha nem muszáj. 3 Mátyás pedig egy ruháért minden, csak nem drága.

Nem fog megváltoztatni az, hogy már nem kell nyomorognod.

2015. aug. 5. 04:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!