Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Csak én érzem ezt az undorító...

Csak én érzem ezt az undorító sikerhajhász magatartást a magyaroktól?

Figyelt kérdés

Itt van most pl ez a Király Viktor, aki ugye szerepel az amerikai Voice-ban, ez a nagy téma most. Eddig mindenki le se szarta, sőt sokan utálták, nem kedvelték stb. most meg mindenki hirtelen nagyon büszke rá, és kiemelik, hogy "büszke vagyok, hogy egy MAGYAR is részt vesz a show-n". Érdekes, amíg csak itt Magyarországon tört fel sikerekre, mindenki fikázta..


Meg itt ez a videó is, kiemelve a cím: "Király Viktor MAGYARKÉNT küzd meg a világhírnévért"

https://www.youtube.com/watch?v=_3DxRdcojGI

És a videóban is szinte szerencsétlen szájába akarják rágni, hogy azért hangoztassa már el külföldön, hogy ő bizony MAGYAR! Miközben valójában amerikában született, ott nőtt fel. De mivel most már világhírnév előtt áll, most már legyünk rá büszkék, és hangoztassuk, hogy ő magyar! Úgy kapaszkodnak belé, mint valami piócák, hogy legalább egy kis pozitív hírnevet vigyen külföldre a magyarokról..


Nem hogy mondjuk megpróbálnák az itteni helyzetet jobbá tenni, és ne mások hátán felkapaszkodva próbáljunk sikert elérni. De itthon arra nincs pénz, hogy gimnáziumokat és kórházakat lássanak el, elképesztő körülmények között van egyik-másik ilyen létesítmény, de stadion persze az kell, arra szórjuk csak a százmilliárdokat!


De nem csak ez az egy eset van. Úgy érzem, a magyarok csak akkor büszkék egy másik magyarra, ha valahol külföldön sikert ért el, akkor bezzeg döngetik a mellkasuk, hogy "igen, végre egy magyar". És mi megy közben azokkal, akik itthon vannak? Egymást marják, egyre mélyebbre a süllyesztőbe. Olyanok, mint a vízben fuldokló emberek, akik úgy próbálnak levegőhöz jutni, hogy másokon kapaszkodnak fel, ezzel őket a víz alá nyomva. Úgy érzem, az egész ország rohad belülről... ez az egész mentalitás az emberek gondolkodásmódját is átitatja, mérgezi.


De csak hogy hozzak egy másik, véletlen pont idevágódó példát, itt van Viktor tesója, Király Linda. Biztos mindenki emlékszik egykori bakijára, ahol élő adásban elrontotta a himnuszt. Mi volt a magyarok első reakciója? Lehurrogták, kicikizték. Egy amerikai élő adásban valaki a himnuszt énekelte, aki szintén elrontotta. Mi volt az emberek reakciója? Tovább énekelték vele együtt.


Ez szerintem mindent elmond a magyarokról...


2015. okt. 22. 10:08
 1/10 anonim ***** válasza:
50%

"MAGYAR is részt vesz a show-n"

Eddig bírtam idegekkel.

KI A FASHZ TUDNA BÜSZE LENNI ARRA EMBERILEG SEMMI AGYATLANRA?? Lelellelellll.

Válaszolva, nem.

2015. okt. 22. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%

Minden olyan ember, aki nem tudja kezelni a magánéletét, minimum a Párkapcsolait, sőt sokuknak még komoly kapcsolatuk is alig volt az elmúlt 15 évben, azok tapossák ennyire a sikert munkában.

Ez sokáig az egyedülálló nőkre volt érvényes, de a trendy metroszexualitással egyre jobban a pasikra is. Innen üzenem nekik, hogy egyáltalán nem férfias ;)

2015. okt. 22. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Nagyjából erről beszéltem, megint csak ez a negatív hozzáállás jön... mindig ezt tapasztalom itt. Attól félek, engem is bekebelez, de én ezt nem akarom. Felfordul a gyomrom ettől a sok negatívságtól.

Első válaszoló, honnan tudod, hogy agyatlan? Ja értem, megint csak megy a vagdalkozás tök ismeretlenül.. de végül is legalább jól bemutattad, milyen a magyar mentalitás.

2015. okt. 22. 10:16
 4/10 anonim ***** válasza:
52%
2-es vagyok. A párkapcsolatokat azért hoztam fel, mert az csak akkor lehet tartós, ha Érzelmeket és Odaadást adok ki magunkból, nem Önző módon, amit a drága kocsik, felpuffadt muszklik, fergeteges szex sem pótol. Sokan ebben a tévedésben vannak, emiatt érdemes erről is említést tenni.
2015. okt. 22. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

"megint csak ez a negatív hozzáállás jön... mindig ezt tapasztalom itt. Attól félek, engem is bekebelez"


Már rég bekebelezett. Olvasd vissza amit írtál, egy full negatív katyvasz az egész. Csak panaszkodás, lehúzás, általánosítás.

2015. okt. 22. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
5-ös, de csak a magyarok irányából érzem ezt. Lehet igazad van, és már engem is bekebelezett, de alapból mégsem vagyok egy negatív ember, próbálok pozitív lenni. De amit nap mint nap látok, az az, amit fent írtam. Nem a saját negatívkodásom fejtem ki, ez a külvilágé. Ami talán már az enyém is kezd lenni sajnos.
2015. okt. 22. 10:51
 7/10 anonim ***** válasza:

Az teljesen normális dolog, hogy egy akármilyen személy teljesítményét illetően nincs is egyetértés, de ha nemzetközi porondon kel versenyre, akkor a saját országa támogatja. Ha jól figyelsz, minden európai országban megvan ez a jelenség. Ez nem sikerhajhászás, hanem szolidarítás és együvé tartozás élménye. Ha még ilyenkor is fanyalognának rá, na az utalna igazi rohadt lelkületre.

Aki a Himnuszt eltéveszti azon lehet viccelődni, különösen ha úgy akarja magát kivágni a helyzetből, mint Király Linda.

A kérdésed többi része elég durva katyvasz, fárasztó elolvasni is. Az a fajta negativitás, amit a magyarfikázók a magyaroknak szoktak tulajdonítani.

2015. okt. 22. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Hogyha azért rasszista és fajüldöző vagyok, mert nem bírom az olyan embereket, akik egymást lehúzzák, ahogy tudják, és másokat neveznek agyatlannak meg mindenféle negatív jelzővel illetik, úgy hogy még csak nem is ismerik, csak mert többet ért el valamiben náluk (magyarán: irigyek rájuk) akkor az vagyok :) látom néhány "nagymagyar" idetalált az okosságaival... a tapasztalataim azt mutatják, hogy rájuk ez nagyban jellemző, amiket írtam (és néhány hozzászólás is ezt bizonyítja). Persze bizonyára másoknál is vannak ilyen emberek, de tapasztalatom leginkább csak az itteniekkel van.

És persze tudom, vannak kivételek, mint mindig.. akinek nem inge ne vegye magára, kellett volna írnom, mert látom enélkül páran magukra vették. Lehet nem véletlenül :) Csak sajnos a kivételek mindig kevesebben vannak.

2015. okt. 22. 13:14
 9/10 A kérdező kommentje:
8-as, nem is az a gond, hogy támogatják, mert miért ne támogassák? Megérdemli. De az szúrja a szemem, hogy amíg itthon volt, és itthon ért el sikereket, kb tizedennyi támogatást nem kapott. Sőt, leginkább csak fikázást. És most, hogy kimegy Amerikába, na most már hirtelen mindenki büszke rá és szereti. Ezt annyira álszentségnek tartom..
2015. okt. 22. 13:31
 10/10 anonim ***** válasza:
Igazi balkáni nép a magyar, és teljesen igazad van azzal kapcsolatban, hogy az ország belülről rohad. Nézd meg pl. Szlovéniát. Volt jugoszláv utódállamként 20 év elteltével kvázi normális európai szinte emelkedtek amiről mi csak álmodozhatunk. Mindenhol ott van a korrupció (protekció) és a undorító felszínesség. Utóbbinak inkább társadalmi hatása van. Milyen férfira vágyik ma Mo.-on egy nő, azon kívül, hogy legyen pénze? Legyen vonzó, jóképű, magas tehát olyan, mint aki most ugrott ki egy magazin címlapjáról. Én már lassan 1,5 éve Ausztriában dolgozok és azt vettem észre, hogy a párkapcsolatokban is sokkal liberálisabbak. A nők nem keresik ész nélkül a tökéletes alfa hímet, hogy aztán 35 évesen egyedül maradjanak, ha nem elég szépek.
2015. okt. 23. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!