Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan tudnék ezen változtatni?

Hogyan tudnék ezen változtatni?

Figyelt kérdés

Én egy rettenetesen csendes fiú vagyok.. Vagyis nem is konkrétan csendes, mert végülis szoktam beszélgetni, de magamról az alapadatokon kívül szinte soha senkinek nem mondok el semmit.

Tehát nagyon ritkán és visszafogottan mondom el a véleményemet, ha el is mondom. Sztorikat nem mesélek, csak akkor ha nem én vagyok a központjukban. Tehát úgy konkrétan még a legjobb barátaim sem tudnak rólam kb semmit.


Mostanában sokat gondolkodtam, hogy ez miért lehet, mert emlékeim szerint kiskoromban nem volt ilyen gondom..

Aztán hirtelen megvilágosodtam!

Minél többet mondok el valakinek magamról/minél többet beszélgetek valakivel annál nagyobb az esélye, hogy az illető megsért/az illetőt megsértem/összeveszünk.. stb.

És én ettől félek. Nem akarom, hogy megbántsanak, ezért így védekezem.

Csak fogalmam sincs, hogy mi a rákért!?


Hirtelen arra gondoltam, hogy biztos volt valami sérelmem régebben, és amiatt alakult ez ki, de esküszöm nem jut eszembe semmi ilyesmi..


Mivel így szinte esélytelen, hogy valaha is 'teljes életem' legyen ezért szeretnék változtatni, de mintha két énem harcolna, az egyik akar változtatni, a másik nem. És általában mindig annak vannak meggyőzőbb érvei amelyik nem akar..


16/F


2015. okt. 21. 19:59
 1/3 anonim ***** válasza:
Én is nagyon hasonló vagyok,mint te csak lányban.Én sosem voltam az a nagyon felszabadult gyerek,de a szüleim elmondása szerint régebben nem szorongtam ennyit és akkor még voltak barátaim,de amint felsős lettem szinte mintha felrúgtam volna addigi kiegyensúlyozott életemet. Az egyik régi barátságomat véletlenül tönkre is tettem,mert leblokkoltam,bennem rekedtek a szavak és nem tudtam,hogy szóljak hozzá a lányhoz. Régen anya elvitt több pszichológushoz is ahol hátha kiadhatom magamból ezeket a dolgokat és kapok pár tanácsot,hogy legyek oldottabb ,de semmi nem változott. Szerintem a viselkedéseden már nagyon nem tudsz változtatni, én is próbáltam,de ha nem jön természetesen mondjuk az,hogy valaki vidám legyen,akkor szerintem nincs értelme erőltetni. Barátom is csak 1-2 van,ami nem nevezhető szoros vagy igaz barátságnak,de legalább a suliban ha szükségem van segítségre tudok kihez fordulni,én ők elfogadnak úgy ahogy vagyok,de igaz ők is hasonlóak természetileg,mint én :) 15/L
2015. okt. 21. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia. Én is hansoló helyzetben vagyok/voltam. Alsós koromban az ég világon semmi nem volt, sokat 'játszottam' az osztálytársaimmal meg minden, de mir felsős lettem, szintén így hirtelen megváltozott valami. Nem mertem beleszólni a beszélgetésekbe, nem mertem elmondani a véleményem, így hát rólam sem tudtak semmit. De aztán mikor gimibe mentem, eldönöttem hogy változtatok. Az első évem még nehezen ment, aztán találtam 3 igaz barátot, akik, hát. nem mindegyik teljesen hasonló mint én, de velük valahogy fel tudtam oldódni és ,nem mindent, de sok dolgot el merek mondani nekik. És nekem elég ez a 3 barát, mert velük tényleg önmagam vagyok:)

16/L

2015. okt. 21. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

2 értelmes ember közt nem ilyen egy kapcsolat.

Keress normális barátokat.

Írj rám tanácsért.

2015. okt. 21. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!