Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek a "jól rajzolás"ho...

Szerintetek a "jól rajzolás"hoz mennyi köze van az intelligenciának?

Figyelt kérdés
Meg egyáltalán mi működik másképp egy olyan ember agyában aki ügyesebben rajzol? Vagy csak szimpla kézügyesség? Kutatások bizonyítják, hogy aki gyerekkorában jobban rajzol az intelligensebb lehet. Ez felnőttkorban mennyire igaz?

2015. okt. 17. 20:28
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
84%

Ismerek olyan embert aki művész, és okos.

Olyat is aki művész, de elég hülye a világ dolgairól.

Olyat is aki pálcika embert tud csak rajzolni, de akkora koponya a csávó, hogy 5x kéne újjá szülessek, hogy fele annyit tudjak, mint ő. :D

Szerintem nincs bizonyíthatóan összefüggésben a kettő.

2015. okt. 17. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
32%
Gyerekkorban merném mondani, hogy van köze az intelligenciához. De a felnőtteknél az én tapasztalataim szerint, aki nagyon szépen rajzol, az kicsit butácska. Lehet nem így van igazáböl, ez csak az én tapasztalatom :D
2015. okt. 17. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Egyáltalán semmi.
2015. okt. 17. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Kérdés, hogy pontosan mit is értünk az "intelligencián" ?


Én nem a tudás mennyiségét értem ez alatt, hanem inkább, azt értem az intelligencián, hogy hogyan használjuk fel a meglévő tudásunkat.


Ilyen oldalról közelítve : Lehet valaki fejében iszonyú mennyiségű ismeret , de ettől még nem biztos hogy intelligens. Nem biztos hogy megfelelően tudja használni a tudását, nincs benne kreativitás, nem látja át a mélyebb összefüggéseket.


Szerintem a rajzolás fejlesztheti az intelligenciát, de ez önmagában nem jelenti azt, hogy aki nagyon jól rajzol az intelligensebb lenne annál aki nagyon gyatrán rajzol.


Azt is megfigyelték aki a fent említett értelemben "nagyon intelligens" , az "hajlamosabb" arra , hogy jól rajzoljon.


Szerintem olyan értelemben lehet összefüggés, hogy a "nagyobb intelligenciával " rendelkező ember és a "nagyon jól rajzoló ember" ( legalább is amikor éppen rajzol) nagyjából egyforma mértékben használják a jobb-bal agy fél tekéjüket.


A kézügyességhez valójában nem sok köze van a jó rajzoláshoz.Annak ellenére hogy a köztudatban ez terjedt el.

Van aki lábbal, vagy szájjal , csodálatosan fest, rajzol.

2015. okt. 17. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Gyerekkoromban pocsékul rajzoltam, az IQ-mról csak annyit hoztak ki, hogy 155 fölötti, nem tudom, mennyivel.

Ma már jobban rajzolok, amúgy nincs kézügyességem és semmi tehetségem sincs a rajzhoz, ráadásul a rajzhoz kapcsolódó memóriám is pocsék, miközben pl. verseket 1-2 olvasásra tanulok. Nagyon sok évig makacsul (bár sajna nem eleget) csináltam, ezért értem el valamilyen alapszintet.

A rajztudás elsősorban sok munka, persze a tehetségesebbeknek könnyebb, de a sok munkát azért ők sem tudják megspórolni, ha igazán jók akarnak lenni (illetve biztos van olyan sikeres grafikus, aki ösztönösen művel valamit és az tetszik másoknak... de tipikusan elég sok munkát kell belerakni, bárkiről is legyen szó. egyesek szerint nincs is tehetség, ebben nem hiszek, ahhoz elég sokat láttam már, van, aki pár hónap után sokkolóan jó, persze, látszik, hogy az anatómiát még meg kell tanulnia meg ilyenek, de durván meggyőzőek a színei, formái, ecsetvonásai, én 10 év után semmi se vagyok hozzá képest e téren).


Gondolom, az intelligencia segíthet a rajztanulás bizonyos elemeiben, ahogy az élet számtalan területén is, de komoly korrelációban nem hiszek.

Amit még én is tudok rajzolni, nos, ott van némi tudásanyag, amihez nem kell sok intelligencia, megtanulta a kezem, hogy mi merre, de ennyi. Az intelligenciám számos esetben sokat segít, de a rajzolásban nem. Túl sokat gondolkodni pedig kifejezett ártott. Nem tudom, az intelligencia van-e valamicske összefüggésben a rajzolás terén megnyilvánuló éles szemű belső kritikusommal (gondolom, igen), na ő nem könnyítette meg az első éveket.

2015. okt. 17. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
53%

Nincs összefüggés. Aki szépen rajzol, annak jó a kézügyessége, van fantáziája, és kreatív. Ennyi.

Fentebb írkáló nagyokos, aki szerint aki jól rajzol, az butácska, pedig nagyon irigy.

2015. okt. 17. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
A rajzolás nem csak kézügyesség. Komoly agyi munka, a megtanult sémák alkalmazása, a látható világ átkonvertálása 2 dimenzióba. Aki rajzolt már komolyabban tudja miről beszélek. Akik komolyabban foglalkoznak evvel egy kicsit máshogy látják a világot (és itt nem elvontan célzok rá). Ezt azonban nem tehetség vagy intelligencia révén érték el, hanem gyakorlással. Azt viszont én sem mondanám, hogy egyenes arányosság van a kettő közt. Főleg, hogy az intelligencia nagyon sokféleképp értelmezhető. Én azt mondanám, hogy szépen rajzolhat az is aki "butácskább", de igazi művész már nem lehet. Egy művész nem csak szépen rajzol. Érdemleges üzenetet közvetít. Ez pedig bizonyos mértékű intelligencia nélkül nehezen megy.
2015. okt. 17. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

" Nincs összefüggés. Aki szépen rajzol, annak jó a kézügyessége, van fantáziája, és kreatív."


Igen , ez az általános nézet, azért ez nem teljesen így van.


Meg kellett állapítanom saját magamon is ,hogy a kézügyességhez nem sok köze van.


Pár évvel ezelőtt szinte óvodás szinten rajzoltam .

Egy "jobbagyféltekés módszerrel" (én könyvből tanultam)

Elkezdtem tanulni rajzolni.Pár hét után olyan hatalmas volt a különbség, hogy elképesztő.Az ismerősök ledöbbentek, hogy "nem is tudták hogy ilyen tehetséges vagyok".

Most már elárulom, hogy ez nem tehetség kérdése, ezen a szinten ahogy én is rajzolok mindenki megtudja tanulni.


Az igazi tehetség ennél szerintem sokkal több.Ehhez még igazából kreativitás sem szükséges.Többnyire másoltam.

Az igaz, hogy a kreativitást fantáziát fejlesztheti a rajzolás.Úgy tűnik hogy a "kéz ügyesség" az agyban dől el.

Van egy ismerősöm aki a kezével általában olyan sete suta, minden lever , egy csavar húzót nem tud normálisan megfogni, viszont amikor elkezd rajzolni vagy festeni akkor mintha a kezét is kicserélnék olyan finom mozdulatokra is képes.

Tehát valóban a fejben játszódnak le ezek a dolgok.

2015. okt. 17. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

"Gyerekkoromban pocsékul rajzoltam, az IQ-mról csak annyit hoztak ki, hogy 155 fölötti, nem tudom, mennyivel. "


155? Az szép. Már csak azért is, mert 120-125 fölött nem tudják mérni (vagy legalábbis nem szokták), mert túl nagy mintára kéne belőni a tesztet. Ez amúgy mindegy.


Tudjátok, hogy gyermek korban hogy szokták legkönnyebben kiszúrni az autizmust? Az autista gyerek sokkal szebben rajzol.


[link]


Semmi, de semmi köze sincs az intelligenciához, az a helyzet. Ismerek nagyon primitív és/vagy hülye embereket akik szépen rajzolnak, meg intelligens, diplomásokat is.

2015. okt. 18. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

szerintem aki igazán jól rajzol, az biztos, hogy intelligens. legalábbis én még nem láttam ellenpéldát, és sokakat ismerek rajzos körökben.

(az igazán jól rajzolás az nem összetévesztendő a mindenféle váci utcai arcképrajzolókkal, sem az anime-figura rajzolókkal, sem a jobbagyféltekés rajzolókkal)

2015. okt. 18. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!