Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit lehet tenni, hogy ne...

Mit lehet tenni, hogy ne zavarjon a pénztelenség?

Figyelt kérdés

Korábban nagyon szegènyen éltünk, semmi fütés, meleg víz max ünnepnapon, egyedül annyi, hogy enni tudtunk, bár sokszor volt üres krumpli vagy rizs. Ruhák semmi, max régi szakadtak.

Most már dolgozom, jobb annyival, hogy fütünk, normális helyen élünk, minimális ruháim is vannak (egy hétig fel tudok öltözni változatosan), és ritkán, de el tudunk menni szórakozni.

Társadalmi besorolásban azonban a jövedelmünk még mindig nem éri el az àtlagost, szegények vagyunk.

Ha nem is ezzel fekszem, ezzel keek, de néha megérzem. Mint pl tegnap, amikor rengetegnek éreztem azt az 1000Ft-t, amit ki kellett adnom az arctisztítómért (2 hónapos adag), vagy amikor gyönyörü édességeket látok a boltban, és nem vehetem meg óket, mert nincs felesleges pénzem.


El lehet valahogy érni, hogy mindez ne zavarjon?


(Heti 6 nap dolgozom, 8-10 óra fizikai munka, nem fér bele egy másodállás)


L


2015. okt. 16. 16:54
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Hát... Max megszokod/elviseled... Ennyi. Igazából. Mint írtad volt rosszabb. Lehetne rosszabb is. Örülj annak amid van. Értékeld.
2015. okt. 16. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Rosz hirem van, az ember igenyei mindig felnonek a lehetosegeihez.

Vagyis most a dragabb edessegre vagysz, ha azt meg tudnad venni gond nelkul akkor az ettermekre fogsz. A milliomos uj yachtra vagyik, a milliardos meg sajat szigetrol almodozik...


Hiaba lesz tobb es tobb a penzed, ELEG sose lesz :)


Az ember mar csak ilyen, ez van.

2015. okt. 16. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Nem hiszem hogy bele lehet törődni a szegénységbe, és nem is szabad, mert akkor elveszne a motiváció. Én is hasonló helyzetben vagyok/voltam. Mára sokkal jobb lett, és remélem később még jobb lesz.

Heti 6 nap 8-10 óra az nagyon sok. Más munka nem akad a környéken? Úgy nehéz változtatni ha teljesen lefárasztja az embert a munkája, tanulni, bármi másba belevágni nem marad energia.

2015. okt. 16. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
keress jobban fizető állást.
2015. okt. 17. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!