Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi bajom van? Miért vagyok ilyen?

Mi bajom van? Miért vagyok ilyen?

Figyelt kérdés

Nagyon zavaros lesz, előre szólok.

Sose voltam az a nagy bulizós lány, de tanulni se tanultam nagyon. Mostanság szinte utálok kimenni az utcára is, pedig érzem, hogy néha jó lenni elmenni ide-oda, mégis inkább itthon maradok, mert van bennem valami érzés, ami visszafog. Ez is hülyén hangzik, de tényleg inkább leülök és nézek egy sorozatot, ahelyett, hogy élnék. Másrészt a tanulás is nagyon kikészít, tudom, hogy kéne, ott van előttem a könyv meg minden, meg az érzés is bennem van, mikor egyest kapok valamiből, de annyira képtelen vagyok rá. Tudom, hogy ez a lustaság, de annyira rossz. Így viszont a jövő miatt is aggódom. Félek, hogy egy senki lesz belőlem, vagy hogy olyan anyagi körülmények között kellesz élnem, mint a szüleimnek. Közepes tanuló vagyok, és tudom, hogy lehetnék jobb is, de annyira szenvedés a tanulás. Aztán még barátaim sincsenek nagyon. Mindenkitől szándékosan eltávolodom, de nem tudom miért. Nem szeretek senkivel se ilyen nagyon bizalmas kapcsolatot kiépíteni. Még barátom sem volt, persze tudom, hogy erre még ráérek. A szüleimmel is ilyen távolság tartó vagyok. Anyával jó a kapcsolatom, apával se rossz, de vele nem igazán szoktam beszélgetni, inkább anyás vagyok. Sose szidtak le hülyeségek miatt, mégse merek elmondani nekik mindent. Nem vagyunk egy érzelgős család. Elég gátlásos, meg csendes vagyok, még ha hülyeségből szólnak meg, akkor is rosszul esik, de csak mosolygok egyet. Nem akarom, hogy tudják, hogy ilyen érzelgős vagyok. Na meg úgy érzem, hogy senki sincs akire igazán támaszkodhatnék. Van egy netes barátnőm, akivel a legtöbb mindent megosztom, viszont vele se merek élőbe találkozni, pedig nem lakik messze. Félek, hogy valamit elszúrok, vagy csalódik bennem, és még ő se lesz, akivel beszélhetnék. Mit csináljak, mert így nagyon rossz, kedvem nincs kikelni az ágyból se. 15/L



2015. okt. 13. 14:45
 1/2 anonim ***** válasza:

Ezen csak is változtathatsz, nem kell fèlni a kudarctól. Az is jobb mint a semmi.

Úgy vèlem, szüleid nem foglalkoznak veled eleget, sem a tanulásban, sem a magánèleteddel. Èszre sem veszik hogy mennyire gátlásos vagy, nincsenek barátaid?

Ez mèg komolyabbra is fordulhat.

Eloszor is tanulj mert tènyleg nem viszed majd semmire. Most tanulsz kb 23 èves korodig,ha felvesznek egyetemre pl, ès utána meg az egèsz anyagi helyzeted ezen a 15-16 èven fog múlni.

A barátoddal merj találkozni! Mit veszthetsz? Ha nem bír, nem a te barátod. Osztályba lègy önmagad. Ha elhívnak valahova, menj el, ismerkedj, az iskolai rendezvènyeket ne hagyd ki, bátran beszèlgess azzal aki szimpatikus.

Lehet hogy ez a korod miatt van, de ez romolhat is.

2015. okt. 13. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Egy minimális szocio-fóbiád van, és hozzá nagyfokú lustaságod. Jól látod, ha így folytatod, valóra válik az aggodalmad, hogy egy nagy nulla lesz belőled. Nincs más hátra, mint napirendet írni magadnak, hogy mettől meddig tanulsz, mikor sétálsz, mikor segítesz a szüleidnek, és aztán elkezded szigorúan betartani. A döntés meghozatala a nehéz (lehet kicsit döntésképtelen is vagy) de ha a nagy elhatározás megvan, és eldöntötted, hogy megváltozol, akkor menni fog.

Sok siker, és légy kemény magaddal.

Ugyanolyan sikeres lehetsz kemény munkával, mint bárki más!

Drukkolunk!

2015. okt. 14. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!