Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért ilyen anyagiasak az...

Miért ilyen anyagiasak az emberek?

Figyelt kérdés

Mindenkihez hozzávágják, hogy csóró vagy, mert nincsen márkás ezed-azod, nem keresel egy kisebb vagyont, nem vállalkozók a szüleid, te magad nem vagy vezérigazgató.

Manapság már minden ciki, de legfőképpen az, ha jól érzed magad a bőrödben úgy, hogy nem vagy tökéletes.

Azt, hogy állítólag szegény vagyok, azt is itt az oldalon kellett megtudnom.

Eddig abban a tévhitben éltem, akkor vagyok szegény, ha úgy érzem, valami hiányzik az életemből.

Miért kéne akkor elhinnem, ha a Kis Pisti azt mondja, szegény vagyok, ha én meg nem érzem magam annak?


Mi okozza az emberek mély frusztrációját, és miért ilyen anyagiasak?


2015. okt. 11. 16:04
 1/9 A kérdező kommentje:
Meg hogy hogy lehetnek udvarlóim, párom, ha nem vagyok gyönyörű. A kiegyensúlyozottság és a lelki harmónia vonzza az embereket külsőtől függetlenül, miért nem értik ezt sokan?
2015. okt. 11. 16:06
 2/9 anonim ***** válasza:

A kormány megosztó, az emberek nagy része meg felszínes és ostoba.Ez az ok.Neked azonban nem muszáj annak lenned.Nem kell a tömeget követni és a véleményükre adni.

Ha te nem érzed magad szegénynek, akkor nyilvánvaló hogy nem is vagy az.A többinek meg semmi köze hozzá.

2015. okt. 11. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 _Harry Potter_ ***** válasza:
Ez azért van így, mert sajnos a világ a pénz körül forog, és ez a mentalitás ott van az emberekben. Akinek milliók vannak a számláján, az bármit megtehet. Akinek nincs, az jelen pillanatban semmit nem tehet, hanem keményen meg kell küzdenie azokért a dolgokért amit szeretne, így ő a milliomosokkal ellentétben csak évek múlva érhet célba.
2015. okt. 11. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Másrészt szerintem te nagyon rossz közösségbe csöppenhettél.Hagyd őket a francba.Mi az hogy csak "szép" embernek lehet udvarlója? A csúnya is lehet szép valakinek, meg fordítva..Á hülyék az emberek.Ne törődj velük, nem érdemes.
2015. okt. 11. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Mellesleg ezek az öntelt milliomosok elgondolkozhatnak azon, hogy nem az "eszükért" és a "szépségükért" kelendőek, hanem csupán a pénzükért.Igen, legtöbbjük csupán ennek köszönhetően kerül jó pozícióba, vagy talál párt magának, mert pénze van, a pénzét szeretik nem önmagát.
2015. okt. 11. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez csak egyre rosszabb lesz, főleg itthon. Ha nyugodtan akarsz élni és normálisabb emberek között tanulj nyelvet és menj valamelyik "boldog" országba.
2015. okt. 11. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Csak azt nem értem, hogy ha neked ennyire jó minden, akkor miért nem szarod le mit mond a Kis Pisti?
2015. okt. 11. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ez részben van így, halmazok vannak, te csak ezek szerint az egyik halmazt látod, akik anyagias felfogásúak, pénzesek, vagy! megjátsszák, hogy van pénzük, de közbe csórók, de fel akarnak vágni. Vannak akik a külsejükkel akarnak felvágni, vagy alapból jól néznek ki vagy nem, de adnak magukra és határozottságot sugároznak.

Másik halmaz is elég nagy, akik nem akarnak felvágni se a külsejükkel, se a pénzükkel, se nem fontos nekik, hogy utánozzák a menő, gazdagokat, hanem élik szerény de színvonalas! életüket.

Egy másik nagy! halmaz az embereknek akik a kilátástalanok, akik kevés pénzel rendelkeznek, nincs életcéljuk, nem akarnak vagy tudnak jobb életet élni, így a társadalom szerény részét képezik.

2015. okt. 11. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Na mert mintha manapság vállalkozónak lenni azt jelentené, hogy gazdag. A fél ország vállalkozik, mellette mélyszegénységben él.


Aki igazán jól érzi magát a saját bőrében, az leszarja hogy a többiek mit gondolnak róla, vagy mit mondanak.


Amit Kis Pisti mond nem kell elhinned, de ha kételkedsz a saját érveidben, akkor bizonytalan vagy saját magadban.


Az emberek anyagiasak, komplex hogy mért, talán mert ilyen a társadalmunk. Frusztrációd viszont neked van, mert téged zavar ez, te foglalkozol ezzel, és te vagy bizonytalan.


Amúgy jó hogy ezen gondolkozol, jó úton jársz, végülis nem baj ha az ember visszajelzést kap másoktól, és magába néz, elgondolkodik, mert akkor reálisabban látja a saját képét, nem lesz öntelt és ostoba.


Csak nem mindegy kinek a visszajelzését veszed komolyan. Lehet hogy olyan emberek véleményére adsz, akiknek nem kéne a véleményére adni.


Az a legjobb, ha minden ember véleményét meghallgatod, leszűrsz belőle dolgokat, a beérkező vélemények alapján kialakítasz egy saját véleményt, és azt egy barátnőddel megbeszéled, hogy ne csak egyedül gondolkozz ... Na mindegy, lehet hogy én is hülyeséget írok :D

2015. okt. 12. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!