Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az rögeszme, hogy mindig azt...

Az rögeszme, hogy mindig azt hiszem, hogy például mindenki engem néz a buszon, vagy a munkahelyen, suliban, stb. rólam beszélnek?

Figyelt kérdés
Rondának nem tartom magam,de ilyenkor azt képzelem,h a hajam cikizik,vagy nagy az orrom, hüe a mozgásom,nyomi vagyok,stb. A klasszikus értelembe vett űldőzési mániás nem vagyok.Ja,és lány vagyok
2015. okt. 5. 08:53
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem rögeszme, nem mánia, csak önbizalomhiány.
2015. okt. 5. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ha arra neveltek, hogy felelj meg mindenkinek akkor kissé rögeszmés jellegű megfelelési kényszer inkább. Nem vagy feltétlen beteg miatta, viszont egy rossz, rögzült szokás amit akár Te magad is megváltoztathatsz. Igaz, ehhez el kell érned, hogy tudd mi a szép és jó magadon, hogy értékes vagy valamiben és senki nem tökéletes. Hogy tudd, nem érdekes mit mond a szomszéd, mert ha neki nem is, de majd másnak tetszel, mert jó vagy úgy, ahogy vagy, amiben meg nem vagy jó azon próbálsz javítani. Foglalkozz magaddal. Nem kell két km-es műszempilla. Az kell, hogy a tükörben egy normális lány mosolyogjon rád vissza mielőtt kilépsz az ajtón. Én mindig mosolygok egyet a tükörbe. Néha, ha fáradt vagyok, akkor inkább vicsor lesz belőle, ilyenkor vágok még néhány grimaszt és nevetek magamon és úgy indulok el. Amióta ezt csinálom nem érdekelnek a nevetgélések és hogy ki mit gondol, ami azelőtt az egész napomat tönkretette. Tanuld meg a belső és a külső értékeidet és ne valami állandóan változó divat ideálnak próbálj megfelelni, különben az egész életedben szerencsétlen leszel.
2015. okt. 5. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Előfordulhat, hogy komoly pszichés problémáid vannak.
2015. okt. 5. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszi,teljesen igazad van,így kéne gondolkodnom,aztán majd csak elhagyom ezt a hüeséget.Régen még ez rosszabb volt...egyébként a melóhelyen a leírtak mellett van,aki bekêpzeltnek tart,pedig nem igaz.Talán azért lennék beképzelt,mert nem fogok össze a hüékkel,és nevetem ki a születési-rendellenességgel született lányt,s az ilyen emberekhez egyaltalán nem szólok,csak ha muszáj?Ezekhez képest kiemelkedően intelligens vagyok.Sajna olyan helyen melózok,ahol a kissebbség butábbik fajtájából sok van.Én ok nélkül nem bántok senkit,meghallgatom az embereket,s nagyon tapintatos vagyok
2015. okt. 5. 09:46
 5/9 A kérdező kommentje:
Hát igen 3as,nem volt könnyű gyerekkorom,de orvoshoz nem megyek ezért,talán majd jobb lesz.Nem akarom elbaszni az életem,hogy megvagyok bélyegezve,az álláskeresésnél is hátrány.De szerintem én felnagyítom az állapotom.Depis nem vagyok azért,csak másnak êrzem magam a legtöbb embernél,de nem érzem,hogy különbb lennék,vagy ilyesmi
2015. okt. 5. 09:50
 6/9 anonim ***** válasza:
Egy pszichológus esetleg segíthetne rajtad, vigyázz, nehogy olyan szintű mániává váljon, mint ami anyámnál kialakult.
2015. okt. 5. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Engem is tartottak beképzeltnek, pedig csak zárkózott voltam. Na, pont ezek miatt tök mindegy, hogy mit csinálsz. Az egyik ember ilyennek lát, a másik olyannak ugyanazért a dologért. Akkor meg miért és kinek akarnál megfelelni? Minek, kinek, ha azt sem tudod kire milyen hatással lehetsz? Ha eddig is tudtad javítani ezt a tulajdonságodat akkor csak bátran haladj tovább ebben is és másban is :D

Ja, és válts munkahelyet, amint tudsz. Tanulj, vagy szerezz tapasztalatot aztán irány valahova jobb helyre amint lehetséges :)

2015. okt. 5. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Van, kinél megfelelési kényszer az oka, van, akinél szorongás, van, akinél mindkettő. Lehet esetleg más oka, pl egy korábbi trauma, megalázó helyzet, alacsony önértékelés, kisebbségi komplexus, szociális fóbia, stb., vagy ezek kombinációja akár. És az oknak is van, oka, meg annak is van oka... Lehet "bányászni" egyre mélyebbre - annál többet megtudsz a saját problémáidról, és megoldod azokat.


Ez soktényezős, egyéni, hogy pontosan és részletesen miből ered. Vagy saját magad kutatod a saját pszichédet, vagy dönthetsz úgy is, hogy kikéred szakember segítségét.


Lehet enyhébb eredete, lehet súlyosabb is. Ki tudja ennyiből ezt megítélni? Senki. Pláne nem látatlanul.

2015. okt. 5. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Még annyi, hogy ha megírod nagyjából az életkorod, könnyebb válaszolni annak fényében.
2015. okt. 5. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!