Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan tanuljam meg kezelni ezt?

Hogyan tanuljam meg kezelni ezt?

Figyelt kérdés
Szüleim 1 éve váltak el és azóta anyám rajtam vezeti le a fölös "energiáit.18 éves vagyok most végeztem érettségivel.Az előzménye ennek hogy bár most váltak el nemrég 1 éve nem élt velünk fater.Ugyebár az ő dolgait nekem kellet volna megcsinálni:favágás stb.Egy ideig csináltam is de amikor 1 szer azt mondtam hogy most nincs kedvem akkor anyum nekemállt hogy nem segítessz rajtam stb.Csináltam tovább és azok a heti egyszeri dolgok amikor azt mondtam h nem akarom most felgyülemlettek és jó is lett volna ha meg kérnek szépen de anyám szerint ez természetes de szerinte nem úgy természetes hogy jolvan akkor na hanem amikor ő azt mondja hogy csináljam akkor pattanok és stb....azóta megelégeltem és mondtam neki hogy nem ez nem természetes annyira amennyie ő hiszi de nem fogadta el és én mondtam hogy akkor csinálom ha megkér ..persze náha így is szó nélkül csináltam..azóta e miatt 1-2 komolyabb vitánk is volt.most h végeztem azóta az az új "izéje" hogy menjek el dolgozni és én keresem is meg találom is csak a környékünkön gyráak vannak nagyrészt és oda az asztmám miatt nem vesznek fel..és ezt hajtogatja folyamatosan h nem akarok dolgzoni amikor eszméletlen sok helyen voltam interwieven..és nem mondja ki hogy segítsek rajta hogy adnék a fizetésemből h jobb legyen a helyzet arra fogja hogy magamnak csináljak jót .de nem szenvedek és sztem az is benne van hogy már nem vagyok annyi idős akin még uralkodhat és nehéz neki megszoknia ...sokszor azt hozza ki a vitákban hogy ő nyerjen hogy olyan avgy mint apád erre meg én nem tok semmit se mondani...perssze ez nem azt jelenti hogy nem akarok dolgozni mondom ezerrel keresem a munkát..jah és szerintem természetes hogy egy kicsit pihenni akartam nem egyből munkába állni ,persze szeretnék továbbtanulni..szóval szerintem angyrész már az zavarja hogy nem bír felettem uralkodni és amikor mondd valamit láttja hogy már nem ugrok neki egyből...mi a véleményetek erről a helyzetről?
2015. okt. 4. 03:32
 1/8 A kérdező kommentje:
bocs a helyesírásért....
2015. okt. 4. 03:33
 2/8 anonim ***** válasza:
Jó lenne tagolni, hogy érthető is legyen. Jóformán olvashatatlan.
2015. okt. 4. 04:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Úgy tanulod meg kezelni, hogy szépen pattansz és mész fát vágni.

A szüleidnek nemrég volt a válása, anyádnak nem lehetett könnyű éve,vagy inkább az utóbbi pár éve.

Anyukád azt mondja menj dolgozni,magadnak dolgozol?

Milyen szemét...

Menj dolgozni és magadtól jusson eszedbe segíteni neki, akár anyagilag is.

18 évesen te milyen pihenésről beszélsz?

Egy 18 éves embernek tanulás mellett kellene tudnia dolgozni is.

Majd pihensz, ha nyugdíjas leszel.

Ne haragudj, de eléggé el vagy tévedve.

Anyádnak normális esetben szólni sem kellene,hogy besegíts a háztartásba,otthoni dolgokba, nemhogy még kérvényt benyújtania.

Keress melót, beszélj anyukáddal a tovább tanulásról,rendezd vele a viszonyod,kapd össze magad és ne itt sírj!

2015. okt. 4. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Az előttem szóló (1-es) tömören, s lényegre törően leírt mindent.

Talán még annyit fűznék hozzá, tedd össze a kezed hogy segíthetsz neki.Itt sokan vagyunk akik ezt már nem tehetik meg, mert már nincs kinek.

2015. okt. 4. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Bocsánat helyesbítenék (3-as).
2015. okt. 4. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Amint lesz rá lehetőséged, lépj le otthonról. Idővel ez csak rosszabb lesz és befog rakni egy olyan skatulyába a dolog, ahonnét nehezen mászol csak ki.


progresszív utazó meg egyszerűen kívülállóként megmondja a tutit, csak épp bele sem képes élni magát a helyzetbe.

"Úgy tanulod meg kezelni, hogy szépen pattansz és mész fát vágni. " Szerinted az a normális egy családban, hogy nem marad senkinek sem ideje heti 1 napot magára vagy pihenni? Ha 18 évesen ilyen lesz, 30 éves korára szerinted mennyire lesz egy megkeseredett ember? Jó pár ilyet láttam már.

"A szüleidnek nemrég volt a válása, anyádnak nem lehetett könnyű éve,vagy inkább az utóbbi pár éve. " Így van. Attól még nem a saját gyerekén kell levezetni. A világból kifutnék szégyenemben, ha a saját problémáim miatt a szeretteimet terhelném a negatív viselkedésemmel. Nekem meghalt apám ágáról az egyik rokonom, akit nagyon szerettem. És akkor anyámmal bunkóztam? Nem. Biztos én voltam a buta, hogy nem...

"Anyukád azt mondja menj dolgozni,magadnak dolgozol? " Ki írta, hogy ez miatt szemét? Az kérdező keres munkát, csak nem talál. Szerinted hány helyre keresnek embert, akinek csak érettségije van? Az ország jó pár részén még szakmával sem találni munkát...

"18 évesen te milyen pihenésről beszélsz? " Olyanról, ami 0-100 éves korig MINDEN embernek szükséges, ha nem akar egy géppé válni.

"Egy 18 éves embernek tanulás mellett kellene tudnia dolgozni is. " Büfészakon valóban. Húzósabb egyetemi szakon általában nem igazán megy a dolog. Nyugodtan menj be mondjuk egy gépész szakra és kérdezd meg, ki dolgozik iskola mellett. Aztán kérdezd meg, a jegyeiket és hogy hány félévet csúsznak...

"Majd pihensz, ha nyugdíjas leszel. " Tehát soha...

"Anyádnak normális esetben szólni sem kellene,hogy besegíts a háztartásba,otthoni dolgokba, nemhogy még kérvényt benyújtania. " De, ha valamit nem vesz észre a gyerek, szólni kell. És kérni. Vagy nálatok úgy megy a családban, hogy egymásra förmedve kéritek a sót az asztalnál?

2015. okt. 4. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

#6 progresszív utazónak kívűlállóként van véleménye,ami nem szentírás,csak egy vélemény,mivel feltettek egy kérdést,és válaszolt rá.

Nem kezdek el vitatkozni veled,mert elég nagy a véleménykülönbség közöttünk.

A kérdező majd dönt,mit akar csinálni.

2015. okt. 4. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
megértem a helyzetát és nem is az a baj h első pillanattól kezdve nem segítettem segítettem de amikor 1 kicsi valamiért gúnyosan beszól azt már nem bírom.mind a 2 ötöknek igaza van de a az első lehetőség megbukott amikor már többször "kötöszködött úgymond",jah és ott telt be a pohár amikor eggyik nap kora reggel beállít hogy menjek el orvoshoz mert ugye 18 és orvosváltás és hogy adjak vizeletet.és kora reggel bevillant hogy ő azt hiszi hogy drogozok én meg ellenkeztem hogy hát nem mert köztudott rólam hogy még 1 szál cigit se szívnék el főleg h asztmás vok. és ott tört el vmi bennem nagy viták csak ezután jöttek...
2015. okt. 4. 19:56

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!