Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy legyek jobb ember?

Hogy legyek jobb ember?

Figyelt kérdés

Sajnos betegesen pénzorientált vagyok. Amint megkapom a fizetésem, utalom a rezsit, lakbért, bérletet veszek, levonom a kaját. Ami megmarad, az az utolsó fillérig megy a megtakarításba, aztán epekedve várom a következö fizut, hogy megint ugyanezt eljátszhassam vele. Gyüjtök, mint a hörcsög, és minnél több van, annál szegényebbnek èrzem magam.

Nem engedek meg magamnak semmit, azt sem, ami szükséges, nemhogy extrát, aztàn kesergek, hogy x mennyivel jobban néz ki, vagy y mennyivel egészségesebben étkezik. Szóval, csak túlèlek, nem èlek.

Ruhàkra lenne szükségem, de lelkifurdalásom van minden pàr zokni után. Aztán meg sírok, hogy szakadtabban festek, mint egy hajléktalan. Sminktermékeket is fogcsikorgatva vettem magamnak, és csak a minimumot, mert már nem bírtam elviselni, hogy nem törödök magammal.

Rengeteget dolgozom, de nem érzem, hogy megérdemelném, hogy költsek magamra.

Anyukám is rámszólt már, hogy megtakarításnak elég 2 havi lakbér ára rezsivel, de en ezt már rég túlléptem, 4 havi van, holott 3 hónapja kezdtem csak dolgozni. (Több, mint egy fizetésemnyi összeg csücsül a bankszámlán érintetlenül)

Ez az oldal is rossz hatással van rám sajnos, mert ahogy látom, hogy mások szajkózzák, hogy havi 150 ezer Ft költöpénz apró, a pénz havi félmillió költönél kezdödik, de nekik még az is kevés lenne. Hogy változzak meg?

Szinte még kamasz L


2015. szept. 30. 17:50
 1/1 anonim ***** válasza:

Pszichológus kell neked... attól még hogy elmész nem vagy bolond (ajj..ezek a hülye sztereotípiák..), külföldön megelőzés céljából is felkeresik őket.

(Ahogy olvastalak Moliére műve 'A fösvény' jutott az eszembe..) Legalább beismered a problémát és zavar, ez nagyon fontos!

Először is, miért élsz? Az életet élvezni kell, a leírtak alapján aszkézist művelsz csak hogy megtakarítsd a pénzt..a semmiért. Talán az a gondolat mozgat hogy túlakarod élni az időket, viszont véleményem szerint olykor előnyösebb ha materiális értékekkel rendelkezel. Amit veszel annak van valami funkciója, valamit szolgál, valamit ad. A pénz csak egy eszköz hozzájuk!

2015. szept. 30. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!