Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Egyesek miért szeretnek az...

Egyesek miért szeretnek az őszinteség helyett kifogásokat kitalálni?

Figyelt kérdés

Ha mondjuk valami régi ismerősömmel találkozni szeretnék és szóban beszélgetni, általában nem nagyon hajlandóak. De ahelyett, hogy megmondanák őszintén hogy nem akarok találkozni veled mert ez és ez van, folyton csak jönnek a kifogások. A legnépszerűbb az az, hogy nagyon elfoglaltak, annyi dolguk van.

És ahányszor szóbahozom a dolgot, mindig ezt mondják, ezenkívül egy fiatalnak csak van annyi ideje hogy szakít rám 20-30 percet, ha igazán akarna.

De miért nem lehet egyenes, őszinte lenni, miért imádnak kifogásokat kitalálni?


2015. szept. 27. 16:37
 1/4 anonim ***** válasza:
53%
Mondjuk udvariasságból nem vágják az arcodba, hogy kopj le
2015. szept. 27. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
50%

Az őszinteség nem jön automatikusan , kétélű

mert ad hasznosat és kéretlen kellemetlen hatást is . Azt se tudni fáradtak e és tényleg elfoglaltak valójában . Fiatalon más a helyzet , igaz vannak önálló és zárkózott típusok is .

2015. szept. 27. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem akarnak megbántani.

Én sokáig voltam udvarias,meg ne bántsuk a másikat.De az illető nem vette lapot és amikor nyíltan meg mondtam neki hogy "figyelj én nem szeretnék veled sem beszélni,sem találkozni melletted unatkozok,nem érzem jól magam,bocsi" Ezek után még az utcán sem köszönt az illető.

Szóval ezért!

Nem kifogás inkább kegyes hazugság.Ha többször erre hivatkoznak,hogy elfoglaltak és stb.Akkor az azt jelenti,hogy hagyd őket békén nem kíváncsiak rád.Csak vannak akik veszik a lapot és nem próbálkoznak még 10-edjére is,hogy na de találkozzunk.


Velem is eljátszották ezt az elfoglalt vagyok,sok a dolgom,de kiírja face-re,hogy unatkozom vki vmi ötlet? 2x-3x lehet próbálkozni,mert lehet tényleg elfoglaltak. De ha 3x is ez a válasz akkor hagyni kell.

2015. szept. 27. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ez érzelmi intelligencia kérdése. Én a másik oldalt ismerem, pl korábbi "barát" vagy ismerős kapcsán. Roppant erőszakos tud lenni az egyik közülük, direkt havonta reagálok emailre, erre elkezd hivogatni, emailen kérdezgetni hogy megkaptam ezt meg azt a levelét, és akkor mikor találkozunk, jövőre nyaralunke együtt családilag...szóval erre mit lehet tenni? Én nem örökre szeretném elveszíteni, tehát nem fogom azt mondani h menj a fenébe utálok már veled lenni mert mindig csak rinyálsz, meg szapulod az anyóst, stb, én azt szeretném ha lazulni a kapcsolat. Havi 1 tali helyett bőven elvagyok fél-egyévente 1-2vel. Sok emberrel jártam már így, h korában jóval többet találkoztunk, de változtunk, máshogy alakult az élet, és a közös témák elkezdtek fogyni de semmi gond, kicsit ritkítottunk így finoman, meg nem bántva a másikat, és továbbélt egy másmilyen szinten az a kapcsolat.

Esetleg gondold át te is, és nyiss mások felé. Az ilyen erőszakos ismerőseimnél mindről tudom ha nincs igazán barátjuk, így aztán görcsösen tudnak ragaszkodni, ami pedig bennem duplán ellenkezést vált ki.

2015. szept. 27. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!