Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Valaki sejti, miért van ez?

Valaki sejti, miért van ez?

Figyelt kérdés

Szerintem alapvető udvariasság a nőket előre engedni, de már sorozatosan tapasztalom, hogy nincs így. Pedig nem egy szürke kisegér vagyok, de ha szerényebben öltöznék vagy sminkelnék, akkor se ez járna, SENKINEK sem.


De direkt előre vágtat, hogy ő fizessen előbb benzinkúton, ahol egy hely van, mert áruházban munkaidőben töltenek fel, ott se engednek el, vagy pl. ma kórházban mentek be előttem, észre se vettek. Néha már " be is szóltam", hogy "parancsooooolj! / tessék csak", cinikusan. :)



De anyukám meséli, hogy őt is fellökik buszon is folyton.


Ez normális?


2015. szept. 26. 21:10
 1/8 anonim ***** válasza:
Kultúránként változik, hogy mi az udvariasság és szokás. Az USA-ban a nőket előre engedni szinte nemi diszkriminációnak számít.
2015. szept. 26. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
nem sz USA-ban élek. :)
2015. szept. 26. 21:17
 3/8 anonim ***** válasza:
55%
Nem úgy volt, hogy mindenki egyenlő nemtől függetlenül? Aki pedig másként ezt másként gondolja és ki is fejezi ilyen gesztusokkal az szexista?:D
2015. szept. 26. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
amúgy érdekes, hogy illemet feminizmussal kapcsoljá(to)k össze. Csak kommentálok....:)
2015. szept. 26. 21:38
 5/8 anonim válasza:
Én azon szoktam ki akadni amikor a fiatalok ülnek a buszon és felszáll egy idős néni és nem adják át a helyet...vagy a táskájuk az ülésen van a busz tele de le nem vennék.Én sem vagyok öreg 22 éves vagyok de nekem lesülne a bőr a képemről ha látnám hogy alig áll valaki a lábán de én csak ülök tovább vagy a táskámat ott hagyom az ülésen.Sajnos az ilyenek ezt tanulják otthon.Én is erről azt gondolnám alapvető de nem az...
2015. szept. 26. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Én előre szoktam engedni a nőket az ajtóban, de ha fizetni kell valahol, akkor szerintem az fizessen előbb, aki hamarabb ért oda. Te nem így gondolod? Persze tolakodni nem illik, nemtől függeglenül.


Amúgy írtam, én előreengedem a nőket, de nem hiszem, hogy ez jogos elvárás az összes férfival szemben, és nem hiszem, hogy elítélendő, ha valaki nem teszi.

2015. szept. 26. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

En (nö) nem varom el, hogy elöre engedjenek a ferfiak, mert azt ugy vennem, hogy talan akar valmit tölem. Egy ilyen gesztus zavarba hozna engem. (az 50 evemmel még nem nezek ki rosszul)

... viszont a rra ügyelek, hogy a csapoajtot nem vagjam be a mögöttem jövö orr elött.

A penztarnal elöre engedem a ferfit is, ha csak 2-3 áru van a kezeben, esatöbbi.

... szal, en - nökent - nem igenylem az ilyen elözekenyseget. Aki elöbb er az ajtohoz, az megy be elöször.

2015. szept. 26. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Kim Bo Mao ***** válasza:

Teljesen normális, ez azóta van így kb., mióta a nők egyenjogúságért kezdtek küzdeni. A tolakodás nemtől függetlenül bunkóság, de senkinek nem kötelessége előreengedni mert nő vagy, az egyenlőség miatt már csak azokat engedik a férfiak többsége (és a nők) előre, aki valamilyen oknál fogva "hátrányosabb", gyengébb stb., mint pl.: 8 hónapos terhes nő/idős hölgy stb.

Manapság ha egy férfi előre enged csak ritka esetben az udvariasság az oka, inkább engednek azért előre, hogy hátulról is megnézzenek.

23/N

2015. okt. 16. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!