Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Van még tényleg, aki komolyan...

Van még tényleg, aki komolyan veszi ezt a milyen színű a fűződ dolgot?

Figyelt kérdés
Rockerek, punkok stb. szoktak erről írni itt a GyK-n, hogy egyes cípőfűzőszínek jelentéssel bírnak, de kik veszik ezt igazából komolyan? Tinédzserek? Vagy felnőttek is? Mennyire köztudomású ez a dolog? És csak bakanccsal "működik" a dolog?
2015. szept. 26. 13:52
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
A lényeg, hogy fekete bakancsban fehér fűzővel ne menj a kisebbség közé:D
2015. szept. 26. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Igen, van. Ahogy más szimbólumokat is vannak, akik komolyan vesznek. Mi ebben olyan furcsa?

Egyes szubkultúrákon belül mindenki tudja, ki rak fehér fűzőt a bakancsába, ki feketét, etc. És persze hogy csak bakancs esetén van szerepe. A bakancs a szubkultúra öltözködési szokásainak elengedhetetlen része. Ki venne komolyan egy punk lányt vörös körömcipőben? :D

2015. szept. 26. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Én komolyan veszem, hogy fekete cipőhöz fekete fűzőt veszek, barnához barnát, fehérhez fehéret.


Miért? Mert számomra az illik össze.

2015. szept. 26. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Hát én ma veszek egy fekete bakancsot és belerakom a rikítós sárga fűzőt. :D
2015. szept. 26. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nem hallottam még ilyet. Én már raktam a fekete bakancsomba fehér fűzőt, ugyanis elszakadt a fekete és a suli melletti kisboltban csak fehér volt éppen. Senki egy szót se szólt, pedig többségben voltak a roma osztálytársaim. Szerintem nem mindenhol tudják ezt, biztos ilyen régi, anyánk korabeli marhaság ez is, mint hogy amilyen színű rózsát/virágot veszel annyira vagy belezúgva a csajba - erről hallottam ilyen is volt.
2015. szept. 26. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Akkor oszlassuk kcisit a homályt: a fasiszta bőrfejűek tesznek fehér fűzőt a fekete bakancsba. A rockerek feketét. De ez nem egy köztudott dolog, fentebb is írtam, hogy ez szubkultúra. De látom, azt a szót se ismeri mindenki.
2015. szept. 26. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Igen, nem ismeri mindenki. De alapvetően rocker módon öltözködöm, és bakancsom is van, bár nem acélbetétes (orthopéd okokból megválogatom, mit hordok). Csak kíváncsi vajon, vajon ennyire valószínű, hogy az ember felvesz valami ilyet, és a többség tudja a jelentését.
2015. szept. 26. 17:34
 8/8 anonim ***** válasza:
A legtöbb acélbetétest hordó ismeri legalább az alap jelentéseket, a fehér meg a piros fűzőét. Szóval ez a fűző szín tényleg nem csak városi legenda, a rockerek, punkok, skinek többsége vágja ezeket. Csak acélbetétesre vonatkoznak.
2015. szept. 27. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!