Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért nem tudom felidezni az...

Miért nem tudom felidezni az emberek arcat?

Figyelt kérdés
Nagyon nehezen jegyzem meg az emberek arcat,hiaba talalkozok vele többször, mondjuk mindennap,mire hazaerek mar nem tudom feleleveniteni. Volt,hogy jártam egy fiúval mar több hete es az ő arcát sem tudtam megjegyezni. Ez mitől van? Most is tezszik nagyon valaki,de mar azt se tudom,hogy néz ki:( de,ha latom felismerem,csak magamtol nem tudom felidezni.

#arc #felidezni
2015. szept. 22. 23:48
 1/5 anonim ***** válasza:
Ez egy betegseg, keress ra. Bocsi, nem jut eszembe a neve :( de letezik sajnos.
2015. szept. 23. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nem az arcvaksagra gondolsz? Mert ez nem az.
2015. szept. 24. 08:15
 3/5 anonim ***** válasza:
Szerintem meg az, arcvakság, csak enyhe formában. Én is így vagyok, ha csak kevésszer, rövid ideig látok valakit, nem tudom az arcát felidézni. A testalkata, haja megvan, az arca helyén meg egy fehér folt. Előfordul, hogy hosszabb idő után az ilyen embereket fel sem ismerem, ha találkozom velük. Elég kellemetlen.
2015. szept. 26. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Rossz arcmemoria.

Valakinek pedig névmemoriaja nincs.

2019. júl. 11. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ugyanez van nekem kérdező. Ha valakitől első találkozónál búcsúzok, mondom, hogy rossz az arcmemóriám, így ne sértődjön meg, ha nem köszönök a jövőben, nyugodtan szóljon. Többször volt, hogy nem ismertem fel olyan embereket se, akikkel már összefutottam párszor.


Volt, hogy egy egész metróutat egy olyan emberke társoságában utaztam le (meglátott és odajött), akit nem ismertem fel, de, mivel nem mertem neki elmondani, a mai napig nem tudom ki ő.


Nem tudok másokat jellemezni, halálosan félnék, ha egyszer tanúskodnom kéne.


Suerintem simán ilyenek vagyunk.

2019. júl. 11. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!