Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy békélhetnék meg a valóság...

Hogy békélhetnék meg a valósággal?

Figyelt kérdés
Menekülök előle. Hétköznap vagy az idealizált álomképeimbe, vagy számítógépes virtuális valóságokba, hétvégente pedig az alkoholmámoros baráti társaságba.
2015. szept. 7. 15:05
 1/5 anonim ***** válasza:
Lásd be, hogy nincs értelme annak, amit jelenleg csinálsz. Gondolom, nem ilyen válaszra számítottál, de erre a helyzetre tényleg nincs más megoldás. Valószínűleg marha ingerszegény a környezeted, nincsenek próbatételek, nincs semmi, ami felrázna vagy segítene egy cél kitűzésében. Ezen neked kell változtatnod.
2015. szept. 7. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

"Valószínűleg marha ingerszegény a környezeted, nincsenek próbatételek, nincs semmi, ami felrázna"


Igen valószínű. De ha lenne egy halom pénzem, akkor már igen csak tudnék válogatni a lehetőségekből. De sajna nincs.

2015. szept. 7. 17:19
 3/5 anonim ***** válasza:

A tudósok azt sem tudják mi a valóság. 20 millió ilyen elmélet van. Az egyik szerint egy fejlettebb civilizáció avatarjai vagyunk, vagy szimulációi, és bármit amit teszünk, az nem a mi döntésünk - csak az hisszük - hanem meg van írva a programunkban. Ők azt gondolják hogy a mi valóságunk csak egy számítógépes program. Persze jön az, hogy akkor mért nincsenek hibák a programban. És lehet hogy vannak, csak mi nem vesszük észre. Amikor álmodunk, akkor sem tűnik fel, hogy jé tudunk repülni, vagy kiugrunk az ablakból és nem halunk meg. Ezt teljesen természetesnek éljük meg abban a helyzetben. De mindegy.

Nem tartom valószínűek hogy az egész univerzumot, ami számokban kifejezhetetlen, azt leszimulálták. Ha ez lehetséges lenne, akkor sem értem nem értem mi értelme volna. Mi célból lennénk fenntartva, ennyi erőforrást áldozva ránk, az élőlények körül egy komplett világegyetemet futtatva.

A másik tudós erre azt mondta az, hogy így próbálnak komplett világ egyetemeket létrehozni. De ez már annyira az izében az izé, hogy szerintem hülyeség.


Hát most végülis tökmindegy, hogy mit csinálsz.

Annak van értelme hogy gürizel egész életedben, felépítesz valamit, aztán meghalsz? Annyi értelme lesz csak, hogy öregebb korodban már jobban fogsz élni. Nem leszel csöves, de más értelme nincs.

2015. szept. 7. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Jaj ez valami Matrixos conspiration theory marhaság? Mellesleg én egész életembe jól akarok élni, sőt kva jól, nem csak öreg koromba...
2015. szept. 7. 19:31
 5/5 anonim ***** válasza:
Általában mindenki ezt akarja, csak nem mindenkinek jön össze.
2015. szept. 8. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!