Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit tegyek? Marionettbábuként...

Mit tegyek? Marionettbábuként rángat engem a családom.

Figyelt kérdés
19 vagyok.Úgy volt,hogy most itthon maradok és tanulok angolt,és hetente egyszer angol tanárhoz járok,és februárban jelentkezem egyetemre és főiskolára is,majd júniusban megpróbálom a nyelvvizsgát.de az anyám és az ő élettársa annyira nem bírja nézni,hogy itthon vagyok(amúgy besegítek házimunkában,meg anyám hazahordott munkájában is,és normálisan viselkedem,semmi vizet nem zavarok),hogy most be kellett iratkoznom egy 2 éves cukrász képzésre,mikor nem is érdekel,és amúgy sem akartam még 2 évet lehúzni itt.és középiskolában van,minden nap menni kell...úgy érzem magam,minthogyha rab lennék és fojtogatnának,folyton a sírás kerülget.Hogyan bírjam ki ezt az egész helyzetet?és mamám is mondta hogy mennem kell,meg mindenki..különben haragban leszünk és anyám elküldene gyárba...ahelyett,hogy várnának arra,mire mehetek egyetemre..nyáron úgyis dolgozom majd valamit...visszatudom fizetni a tb-t,stb.Ma be kellett iratkoznom,el is kísért testvérem,hogy nehogy mégse iratkozzak be.Néha arra gondolok,hogy mi lenne ha öngyilkos lennék,és akkor nem kellene ezt végigcsinálnom?de nem tudnám megtenni.

2015. aug. 31. 11:31
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Minden szülő más...
2015. aug. 31. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Vannak olyan családok, amelyeket nem zavar, ha a gyerek fiatal felnőtt létére még ellébecol egy ideig, de azért biztos lehetsz benne, hogy a magyar családok 95%-ában elvárják a gyerekektől, hogy 18 éves koruktól vagy érettségi utántól vagy álljanak munkába, vagy menjenek egyetemre. Én egy olyan családot sem ismerek, ahol a gyereknek elnézték volna, hogy csak úgy ellegyen (pláne arra hivatkozva, hogy tininek érzi magát). Szóval pusztán amiatt, mert elvárják tőled, hogy a heti egy angolórán kívül valami komolyabbat is kezdjél magaddal, sem okod, sem jogod megsértődni.
2015. aug. 31. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Úgy zavarnám el az ilyet gyárba 12 órázni minimálbérért, mint a sicc. Abból tanulnál az életről kis hülye picha.
2015. szept. 1. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
hahaha xD
2015. szept. 7. 13:27
 15/17 A kérdező kommentje:
Sült Integré vagy kicsoda,te elég normális választ adtál,köszönöm x) egy kis értelmiség is van itt,úgy látszik
2015. szept. 7. 13:29
 16/17 A kérdező kommentje:
nem sült hanem sün :D
2015. szept. 7. 13:30
 17/17 anonim ***** válasza:
Nagyot fogsz koppani még az életben, ezt most megmondom.
2015. szept. 19. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!