Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit tegyek? Marionettbábuként...

Mit tegyek? Marionettbábuként rángat engem a családom.

Figyelt kérdés
19 vagyok.Úgy volt,hogy most itthon maradok és tanulok angolt,és hetente egyszer angol tanárhoz járok,és februárban jelentkezem egyetemre és főiskolára is,majd júniusban megpróbálom a nyelvvizsgát.de az anyám és az ő élettársa annyira nem bírja nézni,hogy itthon vagyok(amúgy besegítek házimunkában,meg anyám hazahordott munkájában is,és normálisan viselkedem,semmi vizet nem zavarok),hogy most be kellett iratkoznom egy 2 éves cukrász képzésre,mikor nem is érdekel,és amúgy sem akartam még 2 évet lehúzni itt.és középiskolában van,minden nap menni kell...úgy érzem magam,minthogyha rab lennék és fojtogatnának,folyton a sírás kerülget.Hogyan bírjam ki ezt az egész helyzetet?és mamám is mondta hogy mennem kell,meg mindenki..különben haragban leszünk és anyám elküldene gyárba...ahelyett,hogy várnának arra,mire mehetek egyetemre..nyáron úgyis dolgozom majd valamit...visszatudom fizetni a tb-t,stb.Ma be kellett iratkoznom,el is kísért testvérem,hogy nehogy mégse iratkozzak be.Néha arra gondolok,hogy mi lenne ha öngyilkos lennék,és akkor nem kellene ezt végigcsinálnom?de nem tudnám megtenni.

2015. aug. 31. 11:31
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
Senki nem ír ide semmit?Túl őrültnek tűnök?
2015. aug. 31. 11:52
 2/17 A kérdező kommentje:
=(
2015. aug. 31. 12:17
 3/17 eznemlényeges ***** válasza:
Próbálj kiállni magadért, persze nem erőszakosan, hanem kedvesen. Mondd le anyádnak, hogy ez a te életed, a te döntésed, és azt is, hogy ő mindig az anyád marad és tudod hogy szeret, és ezt csak azért csinálja , mert jót akar neked, de neked ez most nem jó.
2015. aug. 31. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Felnőtt emberként, ha valaki nagyon rosszul jön ki a családjával (és ha öngyilkosságra gondolsz miattuk, akkor leszögezhetjük, hogy nagyon rosszul jössz ki velük), akkor általában csak egy megfelelő megoldás van: munkát találni, elköltözni, saját életet kezdeni.
2015. aug. 31. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
hát nem értette meg,csak veszekszik...azt mondta hogyha angol akarok tanulni és jelentkezni egyetemre,akkor azt közben is tudom,miközben arra a szarra járok be minden nap...márpedig én nem így működöm,egyszerre csak eggyel tudok foglalkozni,és azzal szeretnék amit jobban szeretnék....senki nem ért meg engem csak szidnak hogy lusta vagyok...ku.r.va anyját az ilyennek.Ez nem igazi anya...ez egy idióta
2015. aug. 31. 14:59
 6/17 anonim ***** válasza:
Hát igen, mekkora idióta az ilyen anya, aki elvárja a felnőtt gyerekétől, hogy vagy tanuljon, vagy dolgozzon, ne csak otthon élősködjön... édes kiscsillagom, azt komolyan gondoltad, hogy egész évben semmit nem fogsz csinálni, csak egy nyomorult nyelvtanfolyamra jársz?! Mások ezt munka, vagy egyetem mellett teszik! Ha meg annyira butuska vagy, hogy tényleg csak egyfélére tudsz koncentrálni, akkor valóban az a legjobb, ha nem álmodozol továbbtanulásról, mert úgyis belebuknál. Tanulj csak gyorsan valami szakmát, akár cukrászkodást, tök mindegy...
2015. aug. 31. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Én 1 éve nem találok munkahelyet,na jó dolgoztam 1-2 helyen de nem sokáig.Nevelő anyám már mondogatja hogy ha nem találok hamar munkát mehetek arra amerre szeretnék...de én meg is mondtam neki amint lesz pénzem költözöm is el.Most a héten derül ki,hogy felvesznek-e egy céghez.Na jó mondjuk van saját kertem,ahova ki tudnék költözni de pénz nélkül még nem lehet megélni...

19/F

2015. aug. 31. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

"édes kiscsillagom, azt komolyan gondoltad, hogy egész évben semmit nem fogsz csinálni, csak egy nyomorult nyelvtanfolyamra jársz?! Mások ezt munka, vagy egyetem mellett teszik!"


itt bukik az elméleted...ismerek jó néhány olyan fiatalt,akik érettségi után nem tudták mit csináljanak és kaptak egy év haladékot és otthon lehettek meg eljárkáltak barátokhoz és közben derítették végül ki,merre menjenek...és a szüleiket nem zavarta..náluk ez teljesen normális volt..meg volt egy lány is,akit külföldön úgy tartottak el és emelt érettségire tanult közben és még póthajat meg minden szart megvettek közben neki,és sikerült is így bejutnia ahova akart...egyszerűen nem tudod megmagyarázni,hogy akkor sem fair ez a helyzet.Egyébként mondtam neki,hogy megyek dolgozni külföldre,de azt meg nem hagyta.mindenáron ezt a hülyeséget kell megcsinálni

2015. aug. 31. 23:22
 9/17 A kérdező kommentje:
egyébként meg rohadtul nem vagyok felnőtt,kb kis tini szinten ragadtam,mint egy 13-14 éves kb...ja hogy szarul is nevelhettek ezek szerint?Valószínűleg..egy darabig azt gondoltam csak én nem csinálok valamit jól,de egy ideje rájöttem,hogy szar nevelést kaptam
2015. aug. 31. 23:24
 10/17 A kérdező kommentje:

"Én 1 éve nem találok munkahelyet,na jó dolgoztam 1-2 helyen de nem sokáig.Nevelő anyám már mondogatja hogy ha nem találok hamar munkát mehetek arra amerre szeretnék...de én meg is mondtam neki amint lesz pénzem költözöm is el.Most a héten derül ki,hogy felvesznek-e egy céghez.Na jó mondjuk van saját kertem,ahova ki tudnék költözni de pénz nélkül még nem lehet megélni..."

19/F


Sajnálom a helyzetedet.=/ Van egy olyan gyanúm,hogy akiknek nem rendes szülők jutottak,vagy elváltak,vagy sokat háborúztak véresen komolyan,az ő gyerekeik kicsit "betegesebbek" lesznek úgymond

2015. aug. 31. 23:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!