Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért oktatnak ki az emberek...

Miért oktatnak ki az emberek mindig másokat?

Figyelt kérdés

Ha kérdezel tőlük valamit, valamit rosszul mondasz.

Rögtön minthogyha valamivel felsőbbrendűek lennének, olyan szövegekkel jönnek sokan.

Mi a jó nekik ebben?


2015. aug. 29. 12:46
 1/9 anonim ***** válasza:
Ettől lesznek okosabbak,vagy így érzik,azért.
2015. aug. 29. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Sajnos igen. Ha valaki kicsit máshogy csinál valamit, mint a tömeg, rögtön szét akarják szedni. Idézőjelesen.
2015. aug. 29. 12:52
 3/9 anonim ***** válasza:

Azt hiszik, így jobban tudnak érvényesülni. Gyakorlaton az osztálytársaim pl. állandóan leoltottak, ha kérdeztem valamit a dolgozóktól a munkával kapcsolatban. Osztották, hogy ezt már tanultuk stb. (holott nem volt igaz, csak eljátszották, hogy ők mennyivel is okosabbak nálam). Aztán jött a pofára esés, amikor gyakorlat végén mindig engem dicsértek meg, meg az én könyvembe írták, hogy "érdeklődő, munkakedvelő, okos kérdései vannak, motivált stb."

Meg én kaptam állásajánlatot csak, akkor aztán jött a gyűlölködés, és a "nyalizós pitsa" -szöveg.

Hagytam, hadd flegmázzanak, játsszák el a felsőbbrendűt, amíg én szorgalmasan tanultam és figyeltem és nem szégyelltem kérdezni és azt, hogy nem úgy születtem, hogy mindent tudok. Persze az ő viselkedésük visszataszító volt a főnököknek, csak egy rossz helyen kaptak állást, míg én egy kényelmes, jó helyen. Amikor meg vizsgáztunk, én szín ötössel, ők meg hármassal, akkor mosolyogva megdicsértem őket, hogy gratulálok, sok sikert. Akkor elfogyott a szavuk és valahogy nem ment a kioktatás.

Normális ember (főnök) gáznak látja a kioktatást és nem nyerő. A tényleges tudás a nyerő. Aki pedig kérkedik vele és kioktatgat, azt a háta mögött kibeszélik és nemkívánatos jelzőt kap. Megfigyeltem, ezek a kioktatósok kb. csak egymással lógnak csapatokban, mert az emberek menekülnek tőlük (akinek van egy kis esze).

2015. aug. 29. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ne is mondjátok.. nekem is van egy ismerősöm, aki folyamatosan próbálja bemutatni hogy jobb nálam. Az a poén hogy alig találkozom vele, de nagyon hasonló az érdeklődési körünk, az önmegvalósítási kényszerünk, így folyamatosan oktatgat, néha beszólogat, és HAZUDIK állandóan.

Ő mindent ismer, mindent tud, mindenről hallott "már leélt XY évet" és már látott/hallott mindent, meg majd én " ráfogok jönni bizonyos dolgokra " amikre ő már rájött. Szörnyen buta a viselkedése, rendkívül frusztráló. Folyamatosan bizonygatnia kell magának hogy ő jó/jobb, még szerencse hogy ritkán látom.

2015. aug. 29. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Azt elfelejtettem hozzárakni, hogy az az XY év még bőven 30 alatt van...
2015. aug. 29. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Én csak kérdeztem valamit... De rögtön, mintha egy hülyével beszélne.
2015. aug. 29. 13:23
 7/9 anonim ***** válasza:
Mert azt hiszik, hogy, ha leszolnak téged akkor ők a mindentudók, akik megmondják, hogy mit/hogy csinálj. Fontos, hogy nem mutasd ki, ha ezzel kicsit megbántott. A lényeg ne törödj vele, arra gondolj, hogy ezek 10 év múlva úgy sem mennek ezzel a stílusukkal semmire, mert mindenki utálni fogja őket.
2015. aug. 29. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Hát... ha tudnak valamit, amit te nem, akkor nyilván okosabbak is, nem?


Btw belőlem akkor jön elő ez a stíl, ha olyan kérdez tőlem, akinek azt már tudnia kellene.

("Nem tetszik? Hát tanultad volna meg, öcskös!")

2015. aug. 29. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

'Hát... ha tudnak valamit, amit te nem, akkor nyilván okosabbak is, nem? '


Ha így gondolod, ha nem, ez az egyik ok ami miatt hanyatlik a társadalom.

2015. aug. 30. 03:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!