Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért csapják be, miért...

Miért csapják be, miért használják ki és miért tekintik egymást ellenségnek az emberek?

Figyelt kérdés

Gondolok itt például használt ingóságok, ingatlanok eladására. Tudja az eladó hogy amit elad az egy nagy átverés, mégis rászedi vele a vevőt.


A kihasználás sokféle lehet, mégis annyiból rosszabb hogy rendszeres cselekvés és közel álló emberekkel teszik.


Az, hogy ellenségnek tekintik egymást, nálam magába foglalja például a közlekedési "kultúrát". Ezen kívül minden más konfliktushelyzetet is ide értek, melynek során egy kis empátiát kéne elővenni de agresszív fellépéssel próbálják empátiára kényszeríteni a másik felet.


Miért ez az önzőség? Persze, tudom hogy a túlélés érdekében de minél inkább ráerősítenek erre az emberek, annál inkább kényszerítik a többi embert hogy ők is így álljanak hozzá, és ez által egyre rosszabb lesz a világ, és hosszabb távon a túlélés lesz nehezebb.


Ha ilyen szabályrendszert állít fel a társadalom, azzal kikényszerítik hogy mindenki beszálljon ebbe a "versenybe". Csakhogy aki egyszer felülkerekedik, az más alkalommal alul fog maradni. Tudom, hogy minél fentebb van valaki ezen a túlélési "agressziós" ranglétrán, annál jobb helyzetben lesz. Mindennek van azonban előnye és hátránya, és ez egyszer meg fog mutatkozni, akár az egyes ember életében akár hosszabb távon, társadalmi méretekben...


2015. aug. 20. 22:46
 1/9 anonim ***** válasza:
68%

50 év szocializmus. Így szocializálódtunk mi magyarok az elmúlt 65-70 évben.


Nyugaton azért nem jellemző ez annyira, mint itthon. Persze azért ott is jelen van.

2015. aug. 20. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Civilizált polgári társadalomban az emberek együttműködnek, mert évezredek alatt megtapasztalták, hogy ez a mindenki számára előnyösebb. Az etikai és erkölcsi szabályok nem elvont valamik, és az öreg Jahve nem mondott semmi rendkívülit Mózsi bácsi kőtábláinak, az, hogy tisztességesen kell élni és viselkedni, a legegyszerűbb és legeredményesebb módja a társadalmi békének, jólétenek és fejlődésnek. Könnyű belátni: ha senki sem lop, nem kell egy csomó pénzt elkölteni zárra meg rácsra meg riasztóra, ha senki se hazudik, nekem se fognak, engem se csapnak be, mindenkinek mindent elhihetek, nem kell egy csomó értékes munkaórát és energiát áldozni arra, hogy ellenőrizzem az állításokat.

Egy olyan világban, ahol az emebri tisztességet totalitáriánus rendszerek lerombolták, ez megszűnik, az hosszú ideig csavargók világa. Mózes se véletlenül vezetgette a hébereket negyven évig a pusztában. A rabszolgák nemzedéke nem való szabad földre, a rabszolga rabszolgamentalitású marad, nincs vele mit tenni. Erre írta Olafson Placid atya, hogy a kommunizmus, bármenyni embert is ölt meg, a legnagyobb kárt az élőkben tette, három nemzedékből csinált sz..rembert.

Ha addig nem történik semmi balhé, úgy 2080 tájára Magyraország is élhető hely lesz, csak sajnos, kicsi az esélye, hogy addig ne legyen semmi balhé. Errefelé ez nem szokás, itt átlag százévente forradalom van (1437, 1514, 1606, 1703,1848, 1956), lassan jön a következő.

2015. aug. 20. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Keynes mondta, hogy hosszú távon mind halottak vagyunk.


Szóval mindenki a rövidtávú sikerességet hajhássza. Ez az individualizmus térnyerése, amit az állami kontroll gyengülése tett lehetővé. Ugyanis egyedül az állam (volt) érdekelt anyagilag a társadalom hosszú távú stabilitásában és prosperitásában.

2015. aug. 20. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 eznemlényeges ***** válasza:
A mai társadalom már ilyen, ilyenné tették a páwák a "menők", a kisminkelt luvnyák , és persze a média. Persze még mindig van egy kis réteg, és marad is, akik becsületesek és barátságosak lesznek mindenkivel, legalábbis megpróbálnak. A média is nyomja hogy törődj magaddal, meg mindenki ezt mondja,ne törődj ezzel. Csak maradj abban a kis csoportban amibe remélem én is tartozom.
2015. aug. 20. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Én is azon kevesek egyike vagyok, aki a x4-es csoportjába tartozik. Remélem, azért vagyunk sokan, csak nem az előtérben.
2015. aug. 20. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Milyen érdekes, hogy az első 4 válaszolóból 2 a szocializmust okolta, a harmadik a szocializmus megszűnését okolta, és a negyedik meg azt ami a szocializmus helyett jött.... nem tudom mire vélni, csak érdekes...
2015. aug. 20. 23:43
 7/9 anonim ***** válasza:

Az állami szerepvállalás vizsgálata a történelemben sokkal jobban visszanyúlik a múltba, mint a szocializmus ötletének a felmerülése is akár...


A totális fasizmus és az anarchia között mozgott mindig is a társadalom irányítása. (Csak ugye a fasiszta rendszereknek sok neve van: despotikus királyság vagy császárság, feudalizmus és az Egyház uralma, náci diktatúra, "kommunista" diktatúra, nagyvállalati működés)


Azonban látni kell, hogy az olyan társadalmakban, ahol ki van kényszerítve a kollektivizmus, a közember egyéni érdeke háttérbe szorul, ott annál inkább érvényesül a rendszer élén álló egyeduralkodó egyéni érdeke, aki az alávetett rabszolgáit eszközként használja fel a másik despota elleni rivalizálásához. Verseny, ellenségeskedés mindig van tehát, csak az a kérdés, hogy mennyire központosított.

2015. aug. 20. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

"negyedik meg azt ami a szocializmus helyett jött.."


A #4. semmi ilyent nem írt, de úgy látszik, te az vagy, akinek kalappal és kalap nélkül sem tetszik senki, csak bele akar kötni.

2015. aug. 21. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Félreértetted a szándékomat, de mindegy!
2015. aug. 21. 00:41

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!