Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Kiugrás a mókuskerékből. De...

Kiugrás a mókuskerékből. De hogyan?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Nagyon sokmindent tudnék most írni, de megpróbálom leszűkíteni az aktuális problémára. Elsősorban önfejlődéssel kapcsolatos. Úgy érzem, hogy folyamatosan körbe körbe járok. Lusta vagyok, figyelmetlen, feledékeny, műveletlen, tájékozatlan, szétszórt és még tudnám sorolni. Tudom, hogy ezeken hogyan lehetne változtatni, de mégis folyamatosan visszaesek. És csak beszélek róla állandóan, meg a változásról, és hogy ezt is teszem meg azt is teszem érte, de közben épphogy a kisujjamat mozdítom meg. Úgy érzem hogy 23 évesen igencsak le vagyok maradva ezekben a dolgokban. Most fogok záróvizsgázni, mégis egy felelőtlen szeleburdi gyerek vagyok, szinte semmiben nem vagyok igazán jártas, mert mindenben felületes. Nyilván ezek a problémák a kapcsolataimban is megmutatkoznak (párkapcsolatban is) – főleg az, hogy folyton visszaesek és ugyanazokat a hibákat követem el – amik már teljesen tönkre tették az egészet. Hogy vegyem rá magam, hogy odafigyeljek, de ne csak 1-2 óráig, hanem folyamatosan, minden nap?… Hogy legyek tudatos, felelős és érett?


Előre is nagyon köszönöm a válaszokat! :)



2015. jún. 16. 23:35
 1/5 anonim ***** válasza:
Szüleiddel élsz még? Dolgozol?
2015. jún. 16. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Magad miatt szeretnél változni? Mert ha igen az becsülendő, bár ami nem megy azt nem kell erőltetni. Ha nem szeretsz olvasni, akkor ne az olvasással művelődj, hanem járj el pl. színházba, múzeumokba, olvasgass a neten miközben játszol, facebookozól. Szeleburdi vagy és zavar? Ha magadtól nem változtatsz, akkor valószínű, hogy megfelel neked, majd les egy olyan eset vagy esetek amik rá fognak ébreszteni erre, arra. :D Mivel még tanulsz nem lehet azt mondani, hogy nem fogsz változni. Velem is volt olyan, hogy felkeltem és 1 perces gondolkodás után visszaaludtam, mondván nem megyek be előadásra mert megtehetem, akkor most én is lusta vagyok? Valószínű, hogy amikor dolgozni fogok akkor nem tehetem majd meg, akkor meg már nem leszek lusta? Ugyan olyan ember leszek, csak a körülmények befolyásolják majd az életemet, mint ahogy neked is fogják. Lusta vagy fiatal vagy had legyél lusta amíg teheted. :D
2015. jún. 17. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ez a kérdés már tegnap is volt, szóról szóra ugyanez.
2015. jún. 17. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ne haragudj, de az írásod alapján nekem abszolút nem tűnsz műveletlennek. :) Hidd el azok az emberek nem így fogalmaznak. A másik fele az, hogy már megalapoztad magadban a változást. Erről tanuskodik az írásod is...
2015. jún. 17. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Igen, valóban volt ez a kérdés tegnap, csak ebben kitöröltem az elejéről, hogy "Kedves Eszter" :D Ki akartam törölni az előzőt, de sajnos nem jött össze.

Köszönöm a válaszokat egyébént. Igen, abban tényleg van valami, hogy a körülmények változnak, és velük én is fogok. Néhány hónap és a saját lábamra kell állnom, a szüleim nem fognak pénzzel és kajával tömni, magamat kell eltartanom. Ez nyilván egy forduló pont lesz.

Csak attól félek, hogy ugyanúgy lesz fordulópont, mint például az, hogy diákmunkát végzem, de állandóan elkések... persze lehet ez is azért van mert megtehetem, de nem akarok olyan ember lenni, aki ha lehet késik, ha lehet akkor beleszarik mindenbe...

Igyekszem olvasni, olvasgatok is, szeretek abszolút, de úgy érzem, baromi lassan haladok, és sokszor nem formálódik meg bennem egyértelmű vélemény azokról a dolgokról amit olvasok, pont azért mert nem vagyok hozzá elég tájékozott.

2015. jún. 17. 08:02

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!