Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Téged zavar, ha valaki MINDIG...

Téged zavar, ha valaki MINDIG őszinte? Ez felháborító?

Figyelt kérdés
A kornyezetedben levő ilyen személyeket volt, hogy kitaszított egy közösség a viselkedése miatt?

2015. máj. 12. 19:04
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Mennyire örülnék én, ha őszinték vennének körül! De én vagyok az őszinte, akit sehol nem tűrnek meg. Sajnos a túlnyomó többség nem viseli el, ha valaki nem azt mondja, amit ők hallani szeretnének.
2015. máj. 12. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Hát nem mindegy, hogy valaki tényleg őszinte-e vagy csak szimplán mindenbe beleszóló bunkó aki mindig a véleményét hangoztatja...

Alap dolgokban őszinte vagyok de ha vki olyan nadrágba jön dolgozni ami nekem pl nem tetszik és nem tartom rajta előnyösnek akkor nem mondom meg neki hogy hééé nagy a combod ebben a naciban.... szóval na, nem kell MINDIG őszintének lenni.

2015. máj. 12. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Volt egyszer egy cikk, amit olvastam, meglepően ostoba volt a híres szerzője. Szerinte az őszinteség az, hogy ha ül a buszon, és szemben ül vele valaki, aki kövér/tele van tetoválva, akkor odahajolhat hozzá, és megmondhatja neki, hogy szanaszét lóg a hájad/ocsmányul szét vagy varrva.


Ez szimpla bunkóság.


Az őszinteség szép lenne, csak sajnos nagyon sok komplikáló tényező van.


Pár példa:

Mondjuk nem megyek el moziba megnézni egy filmet, amit a legjobb barátnőmmel imádunk, mert nincs rá pénze, tőlem meg nem fogadná el. Ha megkérdezi, miért nem megyek el megnézni, nem fogom azt mondani, mert csóró vagy, és lelkiismeret furdalásom lenne. Kitalálok valamit, fáj a fejem, stb.


Ha megkérdezik, munka után beülök-e egy kávéra, azt fogom mondani, nem még takarítanom/főznöm kell, stb. Nem fogom azt mondani, hogy bocs, harmadik napja nem szartam, ha hazamegyek, lenyelek egy üveg ricinust és a wc-n töltöm az estét.


Nekem a munkám miatt meg kellett tanulni őszintébbnek lenni. Valahogy szerintem mindnyájunkban - főleg nőkben - benne van ez a "people pleasing" gén, hogy mindenkivel kedvesek akarunk lenni, hogy ne utáljanak, miközben mi utáljuk őket.

2015. máj. 13. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Előzőnek, ha mindenkiben benne lenne ez a 'people pleasing' gén, nem lennenek oszinte emberek. Marpedig en megmondanam a baratnomnek az okát, mert ha hazudoznom kell a szamomra egtik legimadottabb embernek is, akkor elég rosszul tudok kapcsolarokat teremteni. Még a szarast is megmondanam ha olyan a társaság, hogy mókás papirba csomagolva akár jot is mulat rajta. Ha munkahely és nem m illik, max nem mondok semmit, vagy azt h magánügy. Nem tudim mások miert hitetik el magukkal, hogy muszáj mindig mast mondani ha valami kellemetlen. Vannak nyelvi eszközeink, mindent meg lehet fogalmazni úgy, hogy illeszkedjen az adott szituba, a humor is erre való, hogy tompitsuk a rosszat, nem? A buszon is ha meglatnam a dagadt kivarrt csavot és tenyleg annyira nem tetszene, hogy nem tudom szo nélkül hagyni akkor beszelgetest kezdemenyeznek es kideritenem, hogy miert nez ki ugy ahogy. Kulonben egy kicsit is ertelmes ember nem ítélkezik szerintem, es mielott paraszt, sértő dolog hagyna el a száját elotte magába néz, hogy ' miert is erdekel mások kulseje, személyisége... Stb? Mi kozom hozzá? Ennek valoban zavarnia kellene engem ?' Különben nő vagyok. Es nem hiszem, hogy attól, hogy valaki bajvigyorral kommunikál, jobban szeretik. Sőt, mindig is utaltam az ilyen műmájer, érdek embereket. Ha valaki valojaban kedves es joszandeku az eleg feltűnő, mert baromi ritka jelenség. A kétszínű emberek meg ugyis csak ketszinu emberekkel tudjak korulvenni magukat es egy ido utan jol at lesznek baszva.
2015. máj. 13. 06:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!