Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Milyen skizofrénnek lenni?...

Milyen skizofrénnek lenni? Kifejtenétek bővebben?

Figyelt kérdés

2015. febr. 28. 22:07
 1/4 anonim ***** válasza:
21%
Az egyik énem azt mondja jó, a másik hogy rossz....
2015. febr. 28. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
47%

A skizofréniát gyakran összetévesztik a disszociatív személyiséggel.

A skizofrénia olyan elmezavar, amikor felborul a gondolkodás, az érzés, a tettek közötti összhang. A skizofréneknek téveszméik, érzékcsalódásaik vannak, és nincs belátás tudatuk a bajukra nézve. Tehát a kérdésre is aligha fognak válaszolni.

A disszociatív személyiséggel rendelkező ember viszont tudhat a "bajáról", van aki összhangban tud élni több személyiségével is. Persze ennek is lehetnek súlyos állapotai.

2015. febr. 28. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
"A skizofréneknek téveszméik, érzékcsalódásaik vannak, és nincs belátás tudatuk a bajukra nézve. Tehát a kérdésre is aligha fognak válaszolni." kettes válaszoló nem tudom hogy hány skizofrént ismersz?Vagy csak olvastál a témáról? Mert a skizofrén személynek is lehetnek tiszta pillanatai,amikor igenis fel tudja mérni cselekedetei súlyát,belátja hogy a téves eszméi nem valós alapokon nyugszanak.Más kérdés az,hogy a tudomány jelenlegi álláspontja szerint gyógyíthatatlan betegség a skizofrénia.Ennek ellenére én nem írnám le az összes skizofrén beteget,nem általánosítanék.ÉS ha hiszed ,ha nem,én 19 éve szenvedek ebben a betegségben és láttam sok mindent,és nem mernék ilyen konkrét kijelentéseket tenni mint amit te és sokan mások megengednek maguknak.Csak ennyit akartam mondani...
2015. márc. 1. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ismerek skizofrén embert, és sajnálom, ha félreértetted: én nem leírom őket, semmi negatív érzelmi töltet nincs bennem irántuk, akit ismerek, sajnálom is; illetve eleve abból indultam ki, hogy aki tudatában van, az már lépett a gyógyulás felé.

Hogy ki mit merne tenni, az más kérdés. Én mindent merek, mert az a véleményem, így lehet egyről a kettőre jutni, és mivel a szándékom nem elítélő, ha mégis akaratlanul sérelmet okozok, hát kész vagyok bocsánatot kérni, mint ahogy ezt veled szemben is megteszem - ha úgy érzed, megsértettelek. Nem állt szándékomban.

2015. márc. 1. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!