A tanárok tudják hogy képesek egy embert az egész életére tönkretenni?
Felsőoktatás.Töltelék tárgyak illetve olyan tárgyak amiknek a szakosodáshoz SEMMI köze,mégis az azt oktató tanár úgy kéri azt számon mintha az lenne a legfontosabb.
Van akinek emiatt kell szakot vagy egyetemet váltania.
Ennek MI értelme van?Miért ilyen szemétládák egyes emberek...?
Én is így érzem, hogy a felsőoktatás vagy a nyelvoktatás olyan, hogy szinte féltik tőlünk a rendes tudást, hátha jó állást töltünk be és jobban keresünk náluk. Habár az általános és középfokú oktatás sem más, hisz sok a felesleges tantárgy és megtanulnivaló.
Viszont odahaza önszorgalomból bárki szerezhet a kívánalmainak megfelelő tudást. No nem kizárólag odahaza értendő, hisz például angolul legkönnyebben kint dolgozva lehet jól megtanulni.
A szocialista vidéki iskolákban nem volt ritka az hogy a pártemberek gyerekei kaptak jó jegyeket és ők tanulhattak tovább jó iskolákban akkor is ha hülyék voltak. Míg a többi rossz jegyeket kapott a jó képességük ellenére is. Később ennek ellenére a többség akár egyetemet is elvégzett. Viszont a mai napig megjegyezték ezt az aljasságot és ezért igyekeznek egy olyan országban gyökeret verni ahol a saját gyerekük már nem fognak ettől az aljasságtól szenvedni amitől ők szenvedtek.
"Ennek MI értelme van?"
Ez egyfajta szuro. Ha meg tudod csinalni, akkor kesobb a munkahelyeken sokkal nagyobb bekakat le birsz nyelni.
Ejj, ez az átkozott önzés és szűklátókörűség...
Kérlekszépen hogy neked a szakmád szempontjából mi a fontos, az egy dolog.
Az meg, hogy a tanárodnak az ő szakmájában mi a fontos, egy másik dolog. (NEKI nyilván az, hogy a tárgyában a tanulók a lehető legtöbbet fejlődjenek). Sőt, még az is lehetséges, hogy egyszerűen azért presszionál, hogy több figyelmet fordítsatok a gyengeségeitekre.
Hogy az jó-e, ha a tanuló általa feleslegesnek ítélt tárgyakat tanuljon, az meg megint egy újabb kérdés, ugyanis piszokul nem tudhatod, hogy a jövőben mire lesz szükséged: amilyen ma a szakmában való elhelyezkedési százalék (azaz a "szakmán kívüli karrier" valószínűsége), én a helyetekben minden létező tárgy tanulását preferálnám.
János...a Te kommented árulkodik szűklátókörűségről.
A hallgatóknak nem üres és száraz ballaszttal kellene tömni a fejét hanem gondolkodni tanítani és a szakiránynak megfelelő tárgyakat tanítani.
Rövidebb is lenne a képzés és sokkal hatékonyabb.
T.Kérdező!
Ez azért nem ennyire egyszerű.
Én például örülök, hogy a "száraz" mérnöki képzéshez sok általad "tölteléknek" nevezett tantárgy társult.
Amit akkor a pokolba kívántam, mert elvitte az időt és energiát a többi, általam is fontosnak ítélt tantárgytól.
De aztán később, munka közben rájöttem, hogy bizony azokra is szükség volt, és nagyon sokat tudtam belőlük profitálni.
A látásmód, gondolkodásmód is változik, ha a tudásodat, tanulmányaidat kiegészíted egy-két szinte nem is profilba vágó képzéssel.
T. Utolsó Válaszoló :)
Én úgy látom hogy a felsőoktatási képzés illetve az összes képzés rosszul felépített és egyáltalán nem hatékony.
Hiszen mi lenne a célja a képzésnek?
Hogy az adott területre egy jól kiképzett csapatot "gyártsanak".
Ehelyett nálunk miről van szó?
Egy feleannyi időt igénylő, hatékony képzés helyett egy rétestésztaként elnyújtott, sok évig tartó szenvedés lesz az egész vége.
IGAZAD VAN abban hogy a látásmódunk,hozzáállásunk stb tágításához kellő más ismeretanyag is,de amikor a képzés rovására megy akkor az azt gondolom nem jó.
Egy egyetem első két évében ha megnézed a törzsanyagot,vérlázító hogy a későbbi végzettséggel köszönőviszonyban sem lévő tárgyakkal húzzák el az időt,miközben az igazi szakmai tárgyak elenyésző óraszámban fordulnak elő!!!!
A kérdésem pedig arra irányult hogy némely tölteléktantárgy tanár pedig kereszteslovagként veri végig a hallgatókon a saját tárgyát,sokszor nagyobb bukási rátával,mint egy nehéz szakmai tárgyból!!!
Ezeknek a tanároknak miért van ilyen küldetéstudatuk?
Tehát pl egy biológusnak miért kell "magyar társadalom" szociálpszichológia" "gazdaság menedzsment" tárgyakból még UV-zni is menni????
"Egy egyetem első két évében ha megnézed a törzsanyagot,vérlázító hogy a későbbi végzettséggel köszönőviszonyban sem lévő tárgyakkal húzzák el az időt,miközben az igazi szakmai tárgyak elenyésző óraszámban fordulnak elő!!!!"
Ebben is részben van igazad. Valóban nem tanultunk semmi szakmait az első 1,5 évben, de voltak olyan tárgyak (analízis, fizika, általános géptan, hőtan stb.) amik nélkül nem tudtam volna átvergődni a következő éveken. Ezek az alapokat adták. Persze akkor baromira nem hiányzott az eu ismeretek, a szociológia és a jog a mérnöki tanulmányokhoz.
"A kérdésem pedig arra irányult hogy némely tölteléktantárgy tanár pedig kereszteslovagként veri végig a hallgatókon a saját tárgyát,sokszor nagyobb bukási rátával,mint egy nehéz szakmai tárgyból!!!
Ezeknek a tanároknak miért van ilyen küldetéstudatuk? "
Ezt is tanára válogatja, lehet csak az önön szükségességét akarja ezzel bizonyítani.
"Tehát pl egy biológusnak miért kell "magyar társadalom" szociálpszichológia" "gazdaság menedzsment" tárgyakból még UV-zni is menni????"
A kérdés jó én is tanultam mérnöki szakon politológiát, meg szociológiát, nem használt akkor, de később nem árt.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!