Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A mélyen vallásos ember aki...

Razorclaw kérdése:

A mélyen vallásos ember aki még karácsonyt sem tart, vagy Isten?

Figyelt kérdés

Elsősorban a nem vallásos emberekhez szólnék.

Nekem van egy-két Jehova ismerősöm, és nagyon hisznek benne, rendszeres gyűlés stb. Ezek tisztességes becsületes emberek, normálisak és rendesek, nincs velük semmi baj. De sokszor beszélnek nekem a rosszról, hogy ő ezért pusztul a világból, ő meg azért.. és még a legjobb szívű ember is pusztul, ha nem hisz Jehovában vagy nem fogadja el, annak ellnére hogy jószívű ember!

Nos ez a két jehova akik nagyon jónak hiszik Istent és magukat mért fogyasztanak más élőlények húsából? Amiket sok esetben a vágóhídon öldösnek le borzasztó körülmények között? Vagy ezt azért szabad mert az ember a húst jobban szereti mint istent? Úgyértem akik elterjesztették- a bibliát azok a húst ennyire szerették? Ha az újvilágban nem lesz hús meg öldöklés, akkor most mért eszik meg a legyilkolt állatok húsát a hívők?? Akkor igazából nem is jó emberek csak félnek? De közben rosszalkodnak is, mert a hús finomabb?


2014. dec. 15. 12:01
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:
:D :)
2014. dec. 15. 12:22
 12/12 anonim ***** válasza:
24%

A jehovákat, vagy a más vallási fanatikusokat te soha nem fogod kívülállóként megérteni. Nekik a szentírásukban szereplő szöveg akkor is szent és sérthetetlen, ha épeszű, kívülálló logikával értelmetlen és hatalmas ba.romság.

Ha az szerepel az írásukban, hogy az ég zöld színű te akkor sem fogod tudni őket meggyőzni, ha a saját szemükkel látják, hogy kék. Sajnos a vallás az ilyen, kitalálja egy a huleseget, sok száz pedig követi és senki és semmi nem tud nekik ellent mondani. Ezek a különböző szekták lényege is. Csak vannak amelyeknek a végén akár tömeges öngyilkosságok is lehetnek. De jellemzőbb, hogy a tagok a kívülállókat mindenféleképpen megakarják győzni az igazukról, és csatlakozásra bírni. Ilyen ismerősöm nekem is van, de már nem igazán szeret velem beszélgetni, mert egyszer egy a vallásához kapcsolódó logikai buktatóval zavarba hoztam, és azóta valahogy pikkel rám.

2014. dec. 15. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!