Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért sír folyton a hugom? (5...

Miért sír folyton a hugom? (5 éves)

Figyelt kérdés
5 éves hugom mindig mindenért sír, akaratos, önfejű és ha összeveszem vele akkor engem kiabálnak le a szüleim (még ha ő kezdi is a veszekedést)... árulkodik és még a satöbbi.... szeretem de nem akkor mikor ilyen...Tetszik neki ha idegesít valakit vagy "okoskodhat" illetve ha ellent mondhat (azért se azt csinálja). Hogyan taníthatnám/taníthatnánk meg hogy ne legyen ilyen? Kinövi?:( 5 éve ezt csinálja...
2014. okt. 18. 15:06
 1/6 anonim ***** válasza:

Meg kell neki mutatni, hogy ki a főnök. Ő tudja nagyon jól hogy ha sír, akkor mindent megkaphat, egyrészt, mert sajnálják, másrészt, mert mindenkit kiborít a sírása. A sírás benned és a szüleitekben belső bizonytalanságot is kelt, mert úgy érzitek, elvesztettétek az irányítást. Ezért gondolom inkább megadtok neki mindent, csak hagyja már abba.


Tehát, ha fontos dolgokról van szó, akkor mindenképpen be kell vele tartatni, mondjuk egy jutalom fejében (pl. egy puding, vagy valami, amit szeret). Ha megcsinálja a kért dolgot, akkor odaadhatod a pudingot, ha nem csinálja meg, akkor aznap biztos nem kap belőle. Neki így megéri majd jól viselkedni. (Csak cukorbeteg ne legyen! :D)

2014. okt. 18. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Hehe:D hát igen :c pontosan így van ahogy leírtad... de Ő túl akaratos ahhoz hogy betartsa..sajnos... Ha ő sír akkor rohan az egész család: engem lekiabálni, őt meg ölelgetni, puszilgatni.. Mindig felmerül az a szó: (ha mondd nekem valamit hogy csináljak meg neki) -Akkor elmondalak!... de egyből rávágja :"D és már rohan is anyumékhoz bőgve....De ha már kiárulkodta magát akkor jön anyum ordítani hogy miért nem csináltam meg? XD (igen "hirtelen" ilyenkor már elmúlik a sírás mikor anyummal veszekedek...) ezért kondolkozok azon is hogy szereti ha anyámmal veszekedek....
2014. okt. 18. 15:40
 3/6 anonim ***** válasza:

Persze, hogy szereti, a testvérek között mindig van versengés a szülői szeretetért.


Jó lenne, ha megbarátkoznál a húgoddal, ha valamilyen módon elérnéd, hogy felnézzen rád. Engem pl. tanított a testvérem írni, olvasni, számolni, amikor kicsi voltam, és bár az egész délutános tanulás fárasztó volt, mindketten profitáltunk belőle, hosszú távon is.


Az is jó, ha odaülsz mellé, amikor a kedvenc tevékenységét végzi, és bekapcsolódsz. Biztosan meg fog nyílni neked egy idő után, ahogy felfedezi a kettőtök közötti hasonlóságokat, és kiáll majd melletted, ha bajba keveredsz.


De én is tapasztaltam már, hogy milyen nehéz egy ilyen kisgyerekkel. Már kijött abból a korból, amikor kis cuki és minden parancsodat teljesíti, és már önálló véleménye is van mindenről. Sokszor próbálgatja, hogy meddig mehet el, rengeteget füllent, kiszínezi a dolgokat, sokszor még el is hiszi, hogy az úgy történt, ahogy ő meséli, mert a fantáziája is élénk.

2014. okt. 18. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
26%
Tipikus szemét kistestvér szindrómában szenved. Ha szerencséd van kinövi, ha nincs anyukádék kapnak egy rémes kamaszt, s majd akkor ráébrednek, hogy talán nem kellett volna mindent ráhagyni csak azért mert kicsi.
2014. okt. 18. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Mind a kettőtöknek igaza van:) Megtanítottam biciklizni 2 keréken... Hálás is volt ezért. Mikor eszébe jutott hogy én tanítottam mindig megköszönte és megölelt:D... Próbálok kitalálni dolgokat mire tudnám megtanítani hogy jó testvérek legyünk:D... De a természete miatt nehéz lesz :(
2014. okt. 18. 17:20
 6/6 A kérdező kommentje:
Mert hát sokszor azt hiszi ő jobban tud mindent nálam...
2014. okt. 18. 17:21

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!