Az okos emberek között több a depis?
Depressziós.
Statisztikailag igen.
Pont, hogy értelmes ember nem depressziós szerintem :-)
De ez csak az én józan paraszti eszem...
Mert átlátja a dolgokat, azt, hogy nincsenek rendben a dolgok, baj van, egyedül nincs ereje változtatni.
Míg a butának sokszor el se jut az agyáig, hogy probléma van, vagy hogy mi a probléma, és ha látja is, letojja és nem rágódik rajta, arra gondol, hogy majd megoldja más, mondjuk az okos, még akkor is, ha történetesen ő és a hozzá hasonlóak okozzák/tetézik a bajt...
Ha nem agyalsz annyit, kevésbé vagy rosszkedvű, gondterhelt. Ha mindent felelőtlenül, és gyerekesen fogsz fel, boldog vagy - egy ideig, hiszen a felelőtlenség, hedonizmus nem célravezető hosszútávon. Magyarul egyszer pofára esel. És az fájni fog. Szóval, ha hülyén éled az életed, akkor sem vagyok boldog.
De az okos ember rájön, hogy racionálisan is lehet irányítani az életét, és ez hosszútávon lehet gyümölcsöző, sikeres=boldogság. Sőt, az okos ember megtanulja kezelni a problémáit az életben, és túllépni rajtuk.
Mellesleg a depresszió az leginkább egy betegség, aminek igazából annyi tényezője van, hogy nehéz ezt bárhogy is megmondani, de mondjuk az lehet, hogy igaz, ha semmit nem fogsz fel a világból, és az életből, a fájdalmat sem tudod érzékelni.
Bámulatos, hogy egy ennyire gyakori jelenséget, mint a depressziót, mennyire nem ismernek az emberek.
Nem túlzok, ha azt mondom, hogy az emebrek zömének lövése sincs arról, hogy a depresszió micsoda. Akikkel eddig beszéltem, vagy valami miatt előjött ez a téma, simán összekeverik a múló rosszkedvet a krónikus depresszióval. De sokan még a gyerekhisztit is egy kalap alá veszik vele.
A depresszió egy összetett orvosi kórkép, mely mögött az esetek nagy részében az agy biokémiai rendellenessége áll. Attól, mert valaki nagyon okos, még felléphet a szervezetében biokémiai zavar. Attól, mert valaki okos, simán lehet cukorbeteg, lehet pajzsmirigy-alulműködése, hormonzavara, stb. Ugyanígy az agyában is megbomolhat a kémiai egyensúly. Az, hogy ott bizonyos anyagok aránya vagy mennyisége nem megfelelő, nem függ össze az agy struktúrájával. Bár a statisztikák szerint a nagyon okos embereknél több a pszichés zavar, mint a nagy átlagnál.
Más megközelítésben: az agyban levő vegyületek mennyiségét nem lehet ésszel befolyásolni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!