Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan kezeljem a figyelmet?

Hogyan kezeljem a figyelmet?

Figyelt kérdés
Arról van szó,hogy nem szeretem ha néznek, ha többen rám figyelnek(akaratomon kívül), nem is beszélve ha arról ha nagyobb figyelmet kapok pl: egyetemen ha a tanár kérdez valamit a diákoktól nem merek megszólalni még ha tudom is a választ mert félek ,hogy talán mégsem jó és köznevetség tárgya leszek...vagy ha egy idegen pasi fordít rám nagyobb figyelmet akkor is telyesen elvörösödök,izzadni kezd az arcom, felmegy a pulzusom és hebegek habogok.Mit lehet ezzel kezdeni...legalább az egyetemen szeretnék kicsit bátrabb lenni ha pasi ügyben nem is jön össze.
2014. okt. 2. 20:05
 1/3 anonim ***** válasza:
Tükör előtt gyakorolva, vagy videokamerára véve magad gyakorolj mimikát, testbeszédet, gesztikulálást... Ez idő alatt szerepelsz, és megszokod a szereplés élményét.. Közben figyeled is magad, például felvétel esetén vissza is nézed.. Ezzel meg azt szokja meg az agyad, hogy Te mint megfigyelő, és Te mint szereplő, egy és ugyanaz.. Nem csak hogy javul a karizmád, de a lámpalázad is meg fog szűnni
2014. okt. 2. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

egyszerűen realizálnod kell, hogy az emberek nem figyelnek rád annyira mint hiszed.. én is így voltam vele, ha egyedül voltam több ember között akkor mindig azt gondoltam hogy engem figyelnek, ha nevettek vmi akkor azt gondoltma biztos rajtam stb... de ez egyáltalán nem így van... minden ember külön a saját szemszögéből látja a világot.. tehát amit mondani akarok, amikor úgy érzed téged figyelnek akkor mint egy egész kollektívára gondolsz. Ott vagy te egyedül +egy csomó ember aki rád figyel. De nem itt nem egy kollektíváról van szó, mindeki egyéniség, nincs közös tudat.

Remélem megértetted miről beszélek, ha ezt egyszer realizálod, nem lesz többé bajod vele.


A másik fontos dolog, hogy megtanulj nem törődni mások véleményével. Nem egy egyszerű dolog, de meglehet tanulni.. én pl nagyon utáltam suliba járni... volt h a buszon visszatartottam a köhögést, meg nem fújtam ki az orom amíg mellettem ült valaki, nem vakartam meg a fejem ha viszketett mert nem akartam h azt gondolják h nem mostam meg..és még nagyon sok hasonló hülyeség miatt volt nehéz az életem... és igen valóban ostobaság... mert senkit se érdekel.. csak valahogy hajlamossak vagyunk azt gondolni hogy mi vagyunk a középpontban, és akárhányszor csinálnunk valamit midnenki egyből arra figyel.. Pl mint ahogy te sem mered megválaszolni a kérdést.. még ha rossz a válasz, azt hiszed érdekel valakit? Ha vicces és nevetnek rajtad, akkor szerinted meddig fognak rá emlékezni? Mennyire fog megváltozni a véleményük rólad? hát semennyire.. te is csak egy vagy a sok közül - ezt kell tudatosítanod.

Hakuna Matata

2014. okt. 2. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszömöm szépen a válaszokat,mindenképp elgondolkodtató amit te irtál 2. megpróbálom más nézőpontból szemlélni a dolgokat. Első, neked is köszönöm a tanácsot,meg is fogadtam .Vlogot azért nem indítok, de érdekes élmény volt felvenni magam majd visszanézni,talán még segít is.
2014. okt. 3. 13:40

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!