Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan kezeljem az idegességet?

Hogyan kezeljem az idegességet?

Figyelt kérdés

A legapróbb dolog is feldühít és majd szét robbanok, de képtelen vagyok ordítozni stb. csak "belül" érzem a dühöt. A vérnyomásom magas, és ilyenkor még jobban megemelkedik és az orrom is vérezni kezd (vérzékeny vagyok és "rengeteg" vért vesztek egy-egy alkalommal). Elkezdtem sportolni, de az még jobban elmélyíti bennem a dühöt, a nyugtató zenék szintén. Mit tegyek?

köszönöm



2014. aug. 26. 19:46
 1/7 anonim ***** válasza:
52%
Szia! Én, ha valakire rendkívül mérges vagyok, de olyan helyzetben vagyok, hogy nem ordíthatom le,akkor elképzelem a "lelki szemeim" előtt "válogatott szörnyűségek" történnek vele... :D Ha ez sem segít, akkor szerintem menj ki egy teljesen elhagyatott helyre, ahol senki se hall, képzeld magad elé a "gyűlölt személyt",és hangosan ordítsd le, mintha csak ott állna előtted :D Remélem valamelyik csak beválik. Sok szerencsét! :)
2014. aug. 26. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
61%
PUSZTÍTS!
2014. aug. 26. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:

ha a nyugtató zenék dühítenek akkor tudok ajánlani néhány olyan zenét amitől biztos lenyugszol :D

https://www.youtube.com/watch?v=_ARCuTlg-Y8

https://www.youtube.com/watch?v=f4K6ZxDwi34

https://www.youtube.com/watch?v=-16NwCtZv_Q

https://www.youtube.com/watch?v=FpR6Decvxh0

ülj bele 1 kényelmes székbe,fotelbe vagy valamibe, csukd be a szemed és hagyd hogy "elragadjon a zene". =D

remélem tudtam segíteni.

2014. aug. 26. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
köszönöm! Már mindent kipróbálok! A pusztítással az a gond, h már több cserepes növényem bánta és újabban a kerti rózsákon élem ki a dühömet (vagdosom őket) , így mostanra semmi sem maradt belőlük.
2014. aug. 26. 20:13
 5/7 anonim ***** válasza:
Nekem a pusztítás nem válik be mert utána szörnyű lelkiismeret furdalásom van.Ami inkább működik az az,hogy fülhallgatón nagyon hangosan hallgatok valami jó kis rockot ami által kitombolom magamból a feszültséget.Ha a zene sem segít akkor egy jó kis sírástól végül mindig megkönnyebbülök, persze ilyenkor elvonulok .
2014. aug. 26. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A düh és a szeretet gyakorlatilag ugyanaz ám. Amikor a szeretet működik az emberben az azt jelenti, hogy a külső valóság megfelel a benne lévő valóság elvárásnak. Egyszerű kikövetkeztetni, hogy amikor düh van benned akkor nem egyezik a két valóság. A külsőt megváltoztatni nem tudod. :) A megoldás, hogy meg kell tanulnod elfogadni a valóságot. Én pl úgy küzdöttem le eme kényszeremet, hogy olyan videókat néztem a neten amiket rühellek, és csak azért is végignéztem, zenéket hallgattam, és miközben néztem feszült bennem az érzés, de csak egy dolog járt a fejemben, hogy pl most a gyűlöletet érzem, és figyeltem a gyűlöletet magamban. Érdekes módon ahogy figyeltem az érzést, és nem kommentáltam hozzá semmit kifejezetten jólesővé kezdett válni, nem boldogság hanem egy kellemes feszültség, amit lévén higgadtságom megőrzésének köszönhetően úgy is felhasználhattam, hogy pozitív kimenetelű dolgok keletkeztek belőle. Mostanra már sokkal jobb az erőnléti állapotom, ha hirtelen felkelek nem szédülök meg ilyenek.

Szóval el kell fogadni a dolgokat olyannak amilyenek, ezzel nem azt mondom, hogy egyet is kell vele érteni, de a valóságban való betöltött létezését türelemmel kell kezelni. A melegeket is elfogadom. Egyetérteni nem értek egyet a dologgal, de elfogadom azaz hagyom létezni, de nem teszek érte, se ellene, inkább vele párhuzamosan cselekszem azt ami a helyes, ezzel példát mutatva.

2014. aug. 26. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 BlessingOfMigh válasza:
Én sajnos nem nyugodt családi háttérben nőttem fel se nem élek. Már már nem is érdekel mert sajna ez lett a 'természetes'. Szerezz magadnak valami hobbit és ne laasú nyugtató zenét hallgas hanem olyat amit szeretsz az sokkal jobban leköti a figyelmedet.
2014. aug. 27. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!