Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az ember szerintetek is állat?

Az ember szerintetek is állat?

Figyelt kérdés

2014. szept. 15. 00:25
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

#10

És a majom szót miért találtuk ki? Vagy a kutyát? Vagy a konnektort? Hogy lealacsonyítsuk őket? Ne keverjünk már ide hülyeségeket.

2014. szept. 15. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

az emberek többsége nem képes levetkőzni állati ösztöneit, és vannak olyan feladatok, amiben a csimpánzok jobban teljesítenek mint az ember.

viszont agresszió szempontjából a csimpánz hasonló mint az ember, bandázik és tömegmészárlásokat tart.


akinek van kutyája azt tudja mennyire emberi tud lenni egy 4lábú is, egy kutya megérti az emberi beszédet, egy gorillát pedig sikerült is kézjelekkel beszédre bírni, vannak festő elefántok is.


az emberi felsőbbrendűség egy kulturális hagyomány a bibliából, ami káros a környezetünkre nézve. főképp az ego, az önző én a forrása.

valójában az okos, értékes emberek a társadalom töredéke, akik előrelendítik a civilizációkat.

2014. szept. 15. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 Kurtz Bickle ***** válasza:

A természet az egymás megölésére és kihasználására törekvő élőlények összessége. Nem olyan rég írtam erről egy elég hosszú cikket, de ettől most megkímélnék mindenkit, a lényeg, hogy az állatok rengeteg dologban "kegyetlenebbek" az embernél. Azért írtam idézőjelben, mert szabad akarat nélkül nincs jelentősége ennek a kifejezésnek. Szóval őket kisebb felelősség terheli, de ettől még olyanok, amilyenek.

A kutyákat pedig imádom, de ne felejtsük el, hogy az ember háziasította a kutyát, és nem fordítva.

2014. szept. 15. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Igen, eszköz használó állat.
2014. szept. 15. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!