Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az ember szerintetek is állat?

Az ember szerintetek is állat?

Figyelt kérdés

2014. szept. 15. 00:25
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
72%

Ez nem vélemény kérdése: [link]

Iskolába jártál?

2014. szept. 15. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
51%
Te mit nevezel állatnak? Ha arra gondolsz ostoba önpusztitok az emberek akor igen
2014. szept. 15. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 Hardy Weinberg ***** válasza:
100%
klikk. 1313 Az állatok között k*a ritka az "önpusztító". Az emberek a saját rossz tulajdonságaikat nevezik 'állatias'-nak, így próbálnak elhatárolódni a rossztól.
2014. szept. 15. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Tényleg nem vélemény kérdése :D

De ha az lenne, akkor is azt mondanám, hogy igen, az ember állat.

2014. szept. 15. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 Hardy Weinberg ***** válasza:
Azt kifelejtettem, hogy rendszertanilag viszont az állatok közé tartozunk.
2014. szept. 15. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim válasza:
51%
Hat ki minek erzi magat.. :)
2014. szept. 15. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim válasza:
Biológiailag gerincesek, de van AKi nem.
2014. szept. 15. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Most néztem meg a majmok bolygója filmet a Tv-ben, és a kis majom (okés, számítógépes)annyira emberi volt.

De természetfilmben is annyira emberiek.

Szerintem sok ember azért nem bírja a majmokat, mertt annyira hasonlítanak ránk, csak kicsit rondábbak számunkra.

kvázi csúnya emberek.

Főleg a csimpánzok.

A kérdéssel arra akartam konkrétan rákérdezni, hogy az ember szerintetek is állatias-e? Olyan értelemben, hogy vad. És olyan értelemben is nevezhető-e állatnak az ember, hogy féllábbal még a dzsungelben van szerintem. Persze csak képletesen.

Szerintem mi is állatok vagyunk, méghozzá az intelligenciánkat szörnyű dolgokra használó állatok. Más állatok nem használják az eszüket felesleges kínzásra.

Az "emberállat" szörnyű is tud lenni, és ez engem megrémiszt.

A másik problémám az, hogy megtagadjuk az állat mivoltunkat, és a civilizációban, társadalomban eltávolodunk az igazi önmagunktól. Gondolok itt arra, hogy 18 év alatti iskolarendszerben az a gyerek sikeres, aki mesterien tud kihasználni másokat.

Úgy érzem, hogy rossz irányba tartunk. Lehet kinevetnek ezért, nem tudom. Nem érzem egészségesnek azt, ahogy élünk. Főként mentálisan.

Filmen láttam egy csimpánzt, akit bántalmaztak: kitépte az összes szőrét, megőrült, és magányosan meg is halt. Ez nekem annyira emberi volt...

Főként a magányos életstílust tartom szomorúnak. Vagy csak én vagyok magányos?

Személyeskedő választ légyszi ne rakjatok be. köszi

2014. szept. 15. 01:34
 9/14 anonim válasza:
Teljesen egyet értek veled,majdnem mindenben.Szerintem nagyon a filmek világában élsz.Próbálj elvonatkoztatni.Mozdulj el a tv elől gyakrabban,hidd el,fogsz találkozni odakinn Ember emberekkel .
2014. szept. 15. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Evolúciós szempontból legközelebb a csimpánzhoz állunk, de még is az agyunk már nagyon más irányba fejlődött. Az "ember" szót is azért találtuk ki hogy elkülönítsük magunkat a többi állattól, mintha felsőbrendűek lennénk.
2014. szept. 15. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!