Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha valahonnan el kell mennetek...

Hosszúhajú kérdése:

Ha valahonnan el kell mennetek, ahol sokáig laktatok, van bennetek kötődés?

Figyelt kérdés
Olyan kötődésre gondolok, hogy például évekig laktatok egy helyen, és mikor kiköltöztök, szinte elbúcsúztok a háztól, és ha marad ott bútor, akkor még azoktól is. Vagy simán összepakoltok, és elmentek, mint bármelyik másik nap?

2014. aug. 1. 00:38
 1/10 anonim ***** válasza:
20 éve élek egy helyen, szeptembertől ideiglenesen máshol. Furcsa lesz, és lesz nagy honvágyam, ragaszkodom az ilyen dolgokhoz.
2014. aug. 1. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ó én is nagyon ilyen vagyok... Még a buszmegállókat is meggyászolom, amik hazavezettek:))) De ez nem szomorú, inkább ilyen keserédes érzés, és úgyis egyre jobb lesz ahogy megszokom az újat. Néha megnézegetem a régi helyről a fotóimat, néha direkt oda megyek cigit venni (ez lehet h már beteges:D), de ennyi:)
2014. aug. 1. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

attól függ.

10 évig laktam panelban,úgyhogy egy percig sem bántam sem az életteret sem a laklóközösséget.

bunkó paraszt depressziós emberek,akik vissza köszönni sem tudnak,nemhogy váltani pár szót vagy valami.

utáltam,örülök,hogy most már normális helyen lakom.

az ottani bútoraimat is eladtam a fenébe,hogy elfelejtsem az egészet.

2014. aug. 1. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
3 évig laktunk egy helyen (még serdülő voltam), miután elköltöztünk onnan, sokáig hiányzott. Ifjúkoromban kb. fél évig dolgoztam egy helyen, ahol egy nagyon szeretetre méltó emberrel megismerkedtem. Mikor ott kellett hagynom mindent és mindenkit, megkönnyeztem... Utána amikor elhagytam X-Y helyet - főleg a 25. életévemtől kezdve -, már nem éreztem ilyet, nosztalgiát, hiányt.
2014. aug. 1. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Semmi. Nagyon sokat költöztem, néha visszaálmodom magam a régi lakásaomba, de ugyanígy álmodok egy régi ruhával, vagy régi kocsival is. Ezek csak tárgyak, nem fáj, ha le kell cserélnem egy másikra. Olyan viszont gyakran volt, hogy jó szomszédokkal vettünk könnyes búcsút.
2014. aug. 1. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigit!

2-es pont így vagyok vele én is.


Most fogok kiköltözni valahonnan, és szerintem nemcsak a háztól fogok elbúcsúzni, de még a bútoroknak is mondok egy "sziát". Oké, nem élnek, de valahogy az életem részei lettek. Lehet h beteges elköszönni "tőlük" is, de ez van.

2014. aug. 1. 14:51
 7/10 anonim ***** válasza:

Kettes vagyok:

szerintem csinálj az utolsó nap pár fotót, "dokumentáld", mert nagyon jó lesz majd később visszanézni:) Az első költözésemnél ezt nem tettem és nagyon sajnálom. Egy kicsit olyan, mikor veszel egy kutyát, és elrepül az idő, és rájössz hogy nem is csináltál fotót ameddig kölyök volt, pedig szívesen megnézegetnéd néha:)

2014. aug. 1. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszi kettes! Oké! Körbeviszem a webkamerám az egészen!
2014. aug. 1. 16:28
 9/10 anonim ***** válasza:
Aztán jó költözést, és szeresd meg a következő lakást is:)) Én már az első nap ki szoktam rakni a legjobban hozzámnőtt tárgyaimat, cuccokat az új helyre, hogy legyen valami otthon íze már rögtön:)
2014. aug. 1. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
köszi! Ari vagy!
2014. aug. 1. 17:25

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!