Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért csak a külsőségek...

Miért csak a külsőségek vannak előtérben és nem az ész?

Figyelt kérdés

Sokan problémáznak a külsejükön, hogy vajon elég szépek, magasak, fiatalok, formásak, stb. Vajon az a kérdés miért vetődik fel sokkal ritkábban, hogy elég okos-e valaki? Sminkelésen, öltözködésnen edzésen, plasztikai műtéten sokan törik a fejüket, hogy jobban nézzenek ki, de azt ritkán hallani, hogy nem tartja mazát elég okosnak, műveltnek valaki és ezen akarna változtatni. Pedig ennek a lehetőségei szinte korlátlanok.


Ti mit gondoltok?



2014. júl. 23. 15:46
 1/6 anonim ***** válasza:
Szánalmas, értéktelen trend. Ha 30 alatt vagy, akkor azért nincs veszve minden, mert akkor szerencsére nincs kihalóban ez a "fajta" :) Ha fölötte vagy, akkor csak annyi: Bizony, bizony...
2014. júl. 23. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Azt, hogy én inkább szeretek fejlődni, mint a külsőségeken törni a fejem. Hála égnek nem panaszkodhatom a külsőm miatt, de a tanulásnak, új ismeretek elsajátításának nem szokásom ellentmondani, főleg azért, mert nem bírom elviselni azoknak az embereknek a társaságát, akiken érzem azt hogy külső rendben, de ész nuku. Én a baráti és párkapcsolataimban is csak olyan emberekkel tudtam szót érteni, és meg is maradni mellettük, akiknek nem csak a külsőség dominált, hanem kellett mellé az ész is. :) Viszont amire te gondolsz, annak az oka az lehet, hogy sokaknak könnyebb napról napra egyre szebbé varázsolniuk/varázsoltatniuk magukat, mint fáradtsággal fejlődni, és azzal kitűnni a tömegből! 24L
2014. júl. 23. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Én 22 vagyok és az én környezetemben is mindenki odafigyel a külsejére de az 'ész' teljesen előtérben van, szóval én így látom.

Pl aki puskázik nálunk az egyetemen csúnyám kinézzük hogy mégis milyen szakember lesz vagy ha egy barátunk buta plasztik nővel jön össze ki is nevetjük meg ugratjuk vele. Nem tudom hány éves vagy de szerintem manapság egyáltalán nem menő butának lenni. Szépnek persze igen, több baratnőm is feküdt már kés alá, vagy én pl minden nap járok konditerembe és szaunázok.

Szóval én úgy latom h szépnek, csinosnak lenni sose megy ki a divatból de manapság az igényes embereknél alap h legyen okos, talpraesett, olyan nőt keresnek a férfiak is, nem olyan aki ciki ha társaságba megszólal :)

2014. júl. 23. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én is többet problémázom a külsőmön, mint azon, elég okos vagyok-e. Egyrészt azért, mert az emberek nem telepaták, hogy rögtön első ránézésre tudják, elég intelligens vagy művelt vagyok-e, viszont a külsőm alapján szívesen megítélnek. Még akkor is, ha olyan dologról van szó, amin nem változtathatok odafigyeléssel (mint pl. az orrméret meg hasonlók). Sokaknak nem elég, ha ápolt és tiszta vagy: divatosnak kell lenned, tökéletes arcúnak és testűnek. Akkor már esetleg adnak egy esélyt annak is, hogy megismerjenek. Persze tisztelet a kivételnek.

Másrészt szerintem ez az egész külső-belső dolog egyénfüggő. Ha valakit az tesz boldoggá, hogy éjjel-nappal tanul, hát egészségére. Ha valakit az, hogy olvas, az is rendben van. Valakit pedig az, hogy csinosítgatja magát. Nem nagy kaland.

Engem személy szerint nem nagyon érdekel, hogy mindenki tudja, mennyi eszem van vagy mennyi nincs. Tudom magamról, mit tudok, és meg vagyok vele elégedve. Nem szeretnék tudós vagy világhírű szakember lenni, nem tenne boldoggá. Néhány apró változatás a külsőmön azonban megdobná az önbizalmam, jobban érezném magam tőle. Ettől nem hiszem, hogy bárkinél rosszabb ember lennék.


(Mellesleg megjegyzem, több tisztességes és jóravaló embert ismerek olyanok közül, akiket a végzettsége miatt lenéznének a "nagyokosok", mint a diplomás, roppant művelt egyének közül. Régóta figyelem, hogy akik műveltebbek vagy tanultabbak, azok hajlamosak sokkal ítélkezőbbek és gonoszabbak is lenni. Legalábbis én így tapasztaltam.)

2014. júl. 23. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Utolsónak igaza van. Azért van előtérben a külső, mert a szó szoros értelmében az van előtérben, az alapjn ítél sok ember. Sajnos!!! És az a tapasztalatom, hogy nem csak az üresfejűek ítélnek külső alapján, hanem az intelligensnek mondott emberek is (méghozzá nagyonis!).
2014. júl. 23. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
mert az emberk 99%a csak egy beszélő majom.
2014. júl. 24. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!