Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hol van a becsületesség a...

Gyémántlány kérdése:

Hol van a becsületesség a magyar emberekből?

Figyelt kérdés

Tegnap vásárolni voltam a plázában, és miután hulla fáradtan befejeztem a ruhavásárlást, bementem egy cipőboltba nézelődni. Találtam egy balerinát, ami tetszett, és gondoltam, felpróbálom. A szatyromat meg letettem magam mellé, miközben vettem fel a cipőt, ami végül nem lett jó.

Mivel nagyon kimerült voltam ekkorra, és már zárt is a bolt, gyorsan távoztam, a szatyromat véletlenül ottfelejtve. Pár perc (maximum 5-10) múlva tudatosult bennem, hogy a zacskó nincsen nálam, és visszakéredzkedtem a boltba. Természetesen ekkorra már nem volt sehol, és a pénztárnál sem adta le senki.

Valaki az utolsó vásárlók közül elemelte.

És kérdezem én; normális-e ez így? Tényleg csak én vagyok ilyen abnormális, hogy ha találok egy zacskó ruhát a boltban ottfelejtve, leadom a pénztárnál? Nem így kéne lennie?

Közönséges lopás áldozata lettem! Nem emeljük el a tárgyakat, amiket találunk, főleg nem egy boltban! Az utcán az ezrest felveszed, oké, de egy vásárló frissen vett cuccait hogy van képe valakinek csak úgy hazavinni?

Borzalmas, hogy ebben az országban élünk, közönséges tolvajok között. És ezt egy átlagos, csak vásárolgató emberke követte el. Nem direkt lopni ment. Csak hopp, itt a lehetőség, akkor miért ne?

Nagyon feldühített ez az eset. Szerintetek is ilyen borzasztó a helyzet, vagy csak én fújom fel? Történt veletek hasonló?

Köszönöm a válaszokat előre is!



2014. júl. 20. 14:37
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Felfújod. Mindig is voltak olyan emberek, akik kihasználták az ilyen helyzetet. De nem mindenkire lehet ezt ráhúzni.

Peches voltál, hogy pont ott és akkor egy ilyen ember tartózkodott az üzletben.

2014. júl. 20. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Hát igen, elég vacak, hogy pár holmit sem hagyhat az ember szabadon ebben az országban. Szerintem, ha a taknyos zsebkendőmet hagynám ott valahol, azt is ellopná valaki.
2014. júl. 20. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

1: Igen, valószínűleg nem ekkora a baj, csak én rosszul reagálom le ezeket a helyzeteket. Sok ismerősömmel történt hasonló, úgyhogy, szerintem pont ezért is képes vagyok mindenkiben a rosszat látni.

2: Teljesen egyetértek veled, (akkor is, ha lehet, hogy az első válaszolónak van igaza) egy kutyagumival telerakott zacskót is ellopnának az emberek Magyarországon, ha lehetőségük lenne rá.

2014. júl. 20. 15:00
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Bennem azért felmerülne (írtad, hogy zárt a bolt), hogy esetleg valamelyik dolgozó tette el magának. Nem akarok senkit sem meggyanúsítani, de ez is benne van a pakliban nem?

Menj be hétfőn és kérdezz a biztonsági kamerákról, hátha következő napra mégiscsak előkerül.

2014. júl. 20. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Ma még visszamentem, és nyoma sincsen. Ez van. Megvettem őket újra (nyolc ezer forintról volt szó) mert megtehetem, nem hiszem, hogy bármi más megoldás létezik.
2014. júl. 20. 15:25
 6/8 anonim ***** válasza:
Az még haggyá hogy a szabadon lévő cuccot ellopják, de amikor a bezárt szekrényből viszik el mindenedet...
2014. júl. 20. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Én multkor egy pakk szórólapot hagytam el egy próbafülkébe, mert letettem a földre, aztán hazasétáltam nélküle. Másnap reggel visszamentem és azt mondták nincs meg, de nézzek vissza később is, mert másik eladó volt ott tegnap. Visszamentem délután és meglett, csak az előző eladó félretette és nem szólt a többieknek róla.

Örültem, hogy nem kell újranyomtatnom a szórólapokat.



Itthon életemben nyitva felejtettem az ajtót, mármint csak kilincsre zártam és úgy feküdünk le aludni. Másnap hiányzott a kabátunkból és a táskámból a pénz és mind két telefonunkat lenyúlták és barátom fényképezőgépét is. Felhívtuk a rendőrséget, ki se jöttek, nem betörés történt, ha nem volt bezárva az ajtó. Tök jó. Azóta mint egy paranoiás, úgy megnézem kétszer is, hogy bezártam e.


Több biciklimet is lopták el. Amikor voltam olyan hülye, hogy a régi házunkban az ajtónk elé letámasztottam és beszaladtam wc-re, 2 percre. Ez elég volt ahhoz, hogy elvigyék a nyitott ajtó elől.


Másik alkalommal fáradt voltam, nem bírtam felvinni a második emeletre, így csak az udvarba toltam és saját magához kötöttem. A kerekét a vázához. Később anyám látta a földszinten az egyik lakót kijönni a biciklimmel. Betolta magához, úgy gondolta hogy neki az kell.


A harmadik bringámat anyám munkahelyéről lopták el. Volt ott egy vasajtó, azon belül egy nehéz vas varrógép az előszobában, és a varrógéphez kötöttünk 2 bringát. Anyu 15 percre átszaladt a szomszéd épületbe, de a vasajtót nyitva hagyta, csak ráhajtotta. Mire anyu visszament, vaskapu nyitva, bringák sehol. Magát a munkahelyet azért nem rabolták ki, mert bent még volt egy ajtó amit anyu bezárt.


Azóta 2 kilós U lakatot kell cipelnem mindenhova, és csak akkor kötöm le a bringát, csak forgalmas helyre, ha 5 percre bemegyek egy boltba, de ez a maximum, tovább nem hagyom magára. A lámpát, és ami mozdítható volt, így is mindent lelopkodtak már róla, de a bringát ilyen gyorsan nem tudták elvinni. Csak ez egy drága bicikli. Leginkább nem lakatolom sehova, csak nagyon ritkán.


De már 2db U lakatot kellett vennem, mert az egyik nehezen nyílt és párszor alig tudtam kinyitni a saját kulcsával. Inkább vettem újat, nehogy megint 10 percig ott kelljen kínlódnom vele az utcán, mert attól hülyét kapok. És utálom cipelni a nehéz lakatot, de muszáj.

2014. júl. 20. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Nemtudom, én soha senkinek a cuccához nem nyúlnék.

Mások meg gond nélkül lopnak mindent.

2014. júl. 20. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!