Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért pontozzák le annak az...

Miért pontozzák le annak az embernek a válaszait, aki tényleg tud, mert az adott téma a szakterülete?

Figyelt kérdés
Körülbelül 20 megválaszolt kérdés után 15%-ot zuhant a százalékom. Látok itt 80-100% os arányú embereket. Ők hogyan érték el?

2014. jún. 14. 17:34
 1/10 anonim ***** válasza:
82%

Akik 100% körül vannak, általában még újabb felhasználók, idővel csökkennek ezek a százalékok, hasznos, építő válaszokat is simán lepontoznak néha (pl. mert simán nem tetszik nekik a válasz, függetlenül hasznosságától vagy igazságtartamától).


Vannak ilyen aknamező-kategóriák és témák, ahol törvényszerűen le fognak mindenkit pontozni.

2014. jún. 14. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
41%
Irígységből.
2014. jún. 14. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
72%

Neveket nem akarok említeni de azon 75-85%os hozzászólók, akik itt tevékenykednek, javarészt csak egy adott témakört böngésznek, kvázi azok akik ott kérdeznek vagy szintén jártasak azokban a dolgokban, hasznos pontozással segítik egymást.


Ha válaszolsz pl szex témakörben, vagy politikában, ne lepődj meg ha hirtelen zuhan a %, mert sok a hülye ember ott.


Én 6 éve vagyok itt, sose volt tartósan 70% feletti arányom, mert más témakörökben lehúzták a válaszom, ha ellentétekbe ütközött egy másik emberével.

2014. jún. 14. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
0%
ja
2014. jún. 14. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
52%

Hacsak nem lekezelően, arrogánsan szóltál hozzá, akkor fogalmam sincs. Én volt már, hogy válaszoltam, azt hittem, jól tudom, utána teljesen normális hangnemben kijavított valaki, aki jobban értett a témához, kiderült, hogy mégsem tudtam olyan jól. Azonnal felpontoztam és örültem, hogy ebből is tanultam.

Az olyan segítséget viszont, hogy "Minekszószhozzáhahülyevagy?", nem igazán tolerálom én sem.

2014. jún. 14. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
67%
Mert ha nem azt írod, ami a többségnek tetszik, akkor lepontoznak. Ennyi. Ez ne fájjon, többet ér az őszinteség és a segíteni akarás.
2014. jún. 14. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
65%
Magas %-a az újaknak van. Úgy vettem észre, azokat a válaszokat pontozzák le bizonyos kategóriákban, amiknek a hasznosságától függetlenül nem értenek egyet, mert pl. más szemléletet képvisel, az számat, hogy korrektül fogalmazol.
2014. jún. 14. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
62%

Ha valóban a válaszoló szakterületéről van szó, akkor én azt a jelenséget is megfigyeltem, hogy pl jön egy profi válasz, a kérdező, és a többi amatőr értékelő pedig csak azt hiszi, hogy ért hozzá, valójában annyira sötét, hogy át se látja, fel se tudja mérni a hiányosságainak a mértékét, ezért azt hiszi, hogy hülyeséget beszél a profi válaszoló, és lepontozza.



A 80-100%-os emberek, akik régen vannak itt, (az újakról írtak az előzők) azok sok esetben a stílusukkal érték ezt el.

Én pl simán lesavazom a sok kretént, mert nem érdekel, hogy viseli el, hogy hülye, és alapból nem vagyok egy empatikus ember.

A másik válaszoló lényegében ugyanazt írja, de szájbarágósan elmagyaráz mindet, és ő kér elnézést, hogy válaszolni mert. Őt jobban felpontozzák.


És igen, az is van amit írt egy előző, hogy témakörön belül van egy "válaszoló" csapat, akik ismerik egymást, és fel is pontozzák egymást.

2014. jún. 14. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
21%
általában nem aszerint pontoznak hogy az most hasznos e vagy sem, hanem szimplán tetszik/nem tetszik vagy egyet értenek/nem értenek egyet a válasszal.
2014. jún. 14. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
49%
Mert sokan nem akarnak szembe nézni az igazsággal, és az igazság néha fáj...
2014. jún. 15. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!