Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért undorodom a döglött...

Miért undorodom a döglött állatoktól?

Figyelt kérdés

Ha az utcán meglátok egy döglött madarat/békát/akármit legszívesebben elfutnék, hányingerem lesz, kiráz a hideg.

Ha képen/filmben látom, akkor is így vagyok vele. Sőt ha rá gondolok akkor is így vagyok vele.


Ellenben a halott emberekkel nincs ilyen bajom. Jó persze élőben nem láttam soha, de a gondolattal is meg tudok barátkozni, orvos szeretnék lenni, és ezt egyáltalán nem tartom undorítónak, és nincs is hányingerem ettől... (Mármint félre ne értsetek, nem vonzódom a hallottakhoz meg semmi, csak értitek, nem undorom ettől az egésztől :DD)


Ez mitől lehet? És hogy fogok én így orvosira menni? Komolyan én attól jobban félek, hogy állatot kell boncolni, mint embert..

17/L


2014. jún. 3. 20:35
 1/10 A kérdező kommentje:
Ja gáz vagy nem gáz 17 évesen még apunak sírok, hogy csapja le a bogarat :DD Húst eszem, kivéve halat, mert annak általában ott a feje..
2014. jún. 3. 20:38
 2/10 A kérdező kommentje:
*húsból is csak szalámit, csirkemellet, max. kolbászt mert annak már egyáltalán nincs állatformája :D
2014. jún. 3. 20:39
 3/10 anonim ***** válasza:

Ha tényleg orvos szeretnél lenni, túl kell lépned ezen a félelmeden.

Az élő állatok sem akarnak ártani neked (persze kivételek adódhatnak), egy halott állattól meg igazán nem kell tartanod. Lehet hogy büdös, véres, kilapított, megégett, elrothadt stb. De mi lenne veled orvosként, ha egy szinte felismerhetetlenségig torzult emberrel találod magad szemben?

Ha nem sikerül, túllépned rajta, jobb ha másik pályát választasz.

Esetleg pszichológussal beszélhetsz róla, és a munkáját is megfigyelheted, B tervnek tanulhatsz annak is :)

2014. jún. 3. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

De pont az az hogy imádom az orvosos filmeket, semmi bajom az ilyenekkel, viszont egy filmbeli döglött állattól is hányingerem lesz.. :DD

Igazából ha teljesen normálisan néz ki az állat, mintha aludna, nekem már akkor is halálfélelmem van.. Tudom, hogy nem árthatnak nekem, de akkor is..

2014. jún. 3. 20:51
 5/10 anonim ***** válasza:

El kéne menned egy boncolásra. Vannak néha ilyen lehetőségek.


Ugyanis nem kizárt, hogy az állat-tetemtől azért "félsz" (inkább undorodsz szerintem), mert láttál már élőben is döglött állatot.

Ellenben embert nem láttál még. A TV nem irányadó. Ki kell derülnie, bírod-e látni ténylegesen, mert, ha nem, nem vagy való az orvosi pályára, és ez inkább előbb derüljön ki, mint később.

2014. jún. 3. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Képzeld, teljes mértékben ugyanígy érzek az állatokkal kapcsolatban. Mondjuk az élőkkel is vannak fenntartásaim, de a döglött állatoktól borzongok. Mondjuk az orvosi sem vonzott soha, de ez az állat-téma meghatározza az életem. Jó lenne tudni, hogy mitől van ez. 35/N
2014. jún. 3. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

6-os, legalább nem vagyok egyedül:S


Ez a boncolás jó ötlet. Bár ha kiderülne, hogy az emberekkel is vannak problémáim, akkor sem hinném, hogy az olyan beteges, mint hogy az állatoknál már a gondolattól is szarul vagyok, és egy rohadt szúnyogot se szívesen csapok le, mert utána azt ki kell dobni :D

2014. jún. 3. 21:23
 8/10 anonim ***** válasza:

Nem feltétlenül beteges, sőt, mondhatni "normális", ha valaki nem bírja a hullákat látni, viszont ettől függetlenül akkor nem vagy alkalmas orvosnak.

És ez ne akkor derüljön ki, mikor már éveket tettél erre rá.

Nem véletlenül ajánlják a boncolást mindenkinek, aki orvosira készül. Sőt, első évben tudtommal kötelezően el is visznek mindenkit, de hát akkor már azért kicsit késő, ha kiderül, hogy abszolút nem bírod... Egy tanéved legalábbis akkor már mindenképp rámegy.

Persze a kisebb megrökönyödés más kérdés, az elsőre természetes, majd elmúlik, de aki elájul, hány, rosszul lesz... az nem hiszem, hogy ennyire hozzá tudna szokni utána.

2014. jún. 3. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Boncolásra csak orvos, medikus, boncmester és olyan személy mehet be, akinek ez szerepel a curriculumában. Tehát középiskolás nem.


Viszont ha ezt úgy tudod végignézni, hogy húú tök érdekes, akkor nem lesz gáz.

Előre szólok, a nyugalom megzavarására alkalmas videó.


https://www.youtube.com/watch?v=y8_3WT1zbMA


Üdvözlettel: egy medikus

2014. jún. 3. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ó és még valami, menj el egy disznóvágásra. A boncolás hasonló.
2014. jún. 3. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!