Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy válhatnék mosolygósabb,...

Hogy válhatnék mosolygósabb, lazább emberré?

Figyelt kérdés

Akikkel egy társaságba járok, mind afféle összekacsintós, mosolygós, laza emberek és nekem valahogy nem megy. Ha visszanézek party-fotókat, vagy bármilyen közös fotót, én mindig mogorva fapofát vágok. Valahogy nem ül ki az arcomra, hogy jól érzem magam. Már volt, hogy kérdezték is, hogy nem érzem jól magam velük. Vagy kaptam olyan megjegyzést is, hogy be vagyok feszülve, merev vagyok. És sajnos igaz, pedig nem szeretném hogy így legyen.

Én tényleg jól szoktam érezni magam akkor is, ha nem látszik rajtam, de szinte irigylem azokat, akik olyan fesztelenek tudnak lenni. Ez tanulható, fejleszthető valahogy? (amúgy felnőtt férfi vagyok)



2014. máj. 4. 07:26
 1/5 anonim ***** válasza:
Otthon, tükör elött gyakorold a mosolygást, nevetést. Ha megszokod, hogy nem mogorván nézel, hanem rámosolyogsz másokra, akkor nem zárnak ki, és te is része lesze a társaságnak.
2014. máj. 4. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ha nem a tudatalattiddal egyetértésben történik, akkor azzal másnak is csak hazudsz, meg magadnak is.

Szóval alapvetően ha nem a személyiségedből fakad, akkor semmi értelme a vigyorgásnak, meg a magadra erőltetett lazaságnak.

Én az agykontrollt javaslom.

Nem is kell benne profinak lenni, csak ismerd meg az alapokat, az alap technikákat. Heti pár alkalom, irányított meditációval lassan változhat a személyiség, és az a változás őszinte, mert a tudatod mélyebb szintjeivel is "egyetértésben" történik.

2014. máj. 4. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
...egyébként az első által javasolt tükrös módszer is tök jó kiegészítése az agykontrollnak, hiszen a lényege annak is a vizualizáció, és ez is segíthet a mosolygós éned elképzelésében.
2014. máj. 4. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 hektorr7 válasza:
Hát egy kicsit igyál több alkoholt és lazább leszel! :)
2014. máj. 4. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Hali, mindenkinek köszönöm az ötleteket.

A szesz is jó, akkor jobban megy a vigyor, hiszen a szesz nem változtat meg, csak őszintévé tesz, hogy oldja a gátlásokat.

Amúgy belül én elég pozitív vagyok, jól szoktam érezni magam a többiekkel, tehát nem egy hiteltelen mesterkélt álarcot akarok magamra ölteni, hanem a görcsösségemet levedleni.

2014. máj. 4. 13:31

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!