Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit tudok tenni, hogy ne...

Mit tudok tenni, hogy ne érezzem ezt folyamatosan?

Figyelt kérdés

18 éves vagyok,és még 17 évesen kezdtem el a jogsit.Az első kresszvizsgámon tavaly augusztusban megbuktam(1 pont kellett volna),de 1 héttel később a második kresszvizsgámon átmentem.Aztán az első forgalmin is megbuktam,és aztán abbahagytam,mivel idén érettségizek.


Na,de!Nagy gyengém a matek.Rengeteget(!) gyakoroltam,eddig 13 érettségit(!),igen,13 darabot(!) VÉGIGcsináltam,azért,hogy biztosra menjek a kettesért.Mindig meg lett a kettes minden próbaérettségi során.Az élesben összesen 34 pontom lett,ezt a matektanárom javította,aki mindig biztatott,és bízik is bennem,bízik abban,hogy átmegyek.Azt mondta,hogy szánjam rá egy feladatsorra a teljes 3 órát,és kíváncsi,hogy úgy megírom-e a 3-ast(a 40 pontot).Mert mondtam neki,hogy én 2 óra alatt végzek mindig a feladatsorokkal.1 feladat általában kiesik,mivel a szabályzatban is ez van,hogy a 16,17,18-as feladatok közül csak kettőt kell megcsinálni..stb.És én mindig a szabályzat szerint teljesen pontosan javítok magamnak.

Egyszer 25 pontosra javítottam(2013-as májusit),és odaadtam a matektanáromnak,hogy legyen szíves nézze át,hogy jól javítottam-e..stb.És ő képzeljétek el 35 pontosra javította.


A gondom az,hogy MÉG ÍGY IS NAGYON FÉLEK ATTÓL,HOGY mi lesz,hogy átmegyek-e.

És én arra is gondoltam,hogy ez az egész hatalmas félelem a két kudarcom miatt van(a forgalmis,meg a kresszes miatt),

és csak reménykedek abban,hogy nem egy rossz megérzés ez az egész.

A középiskolában az első évben egy másik tanár tanított minket,akinél az első félévben kettes voltam,a második félévben lezárt hármasra,majd elment az iskolából.Aztán 10.-től kezdve tartottam a hármast,most pedig év végén nem tudom,hogy hányas leszek,mert holnap írunk egy dolgozatot,amire 35 feladat(hosszú) van feladva.Na,most ezek a feladatok annyira nem mennek nekem,néha az a baj,hogy nem tudom elkezdeni,máskor meg az,hogy elkezdem,de folytatni nem tudom.(érettségi szintű feladatok,Gerőcös feladatgyűjtemény)


Szóval szerintetek mennyire jogos a félelmem?Remélem semennyire..már most is remegnek a kezeim ezt a kérdést kiírva.:(

Nagyon rosszul érzem magam.Az a baj,hogy a többi tantárgyra alig tudtam tanulni,a tételeket is alig írtam ki(bár a történelemhez 5 tétel hiányzik már csak),és hát nagyon leblokkol a félelmem.

Nagyon szeretnék az írásbelin még átmenni matekból,én nem akarok szóbelizni!


Aki elolvasta:köszönöm.És a normális válaszokat is előre köszönöm.

18/L


2014. ápr. 22. 13:55
 1/2 anonim ***** válasza:
52%
Félelem. :] A félelem csupán illúzió. Igazából csak szeretet van. Minden élő dolog az életét úgy éli, hogy akadályokat küzd le, és az akadályokhoz erőkifejtésre van szüksége. Ez az erő amikor tisztán van jelen az emberben szeretetként, boldogságként írható le. Amikor félsz akkor is a szeretetet érzed, de úgy, hogy azt kívánja neked üzenni, hogy nem a jó irányba tereled az erőt, így megrekedt, és kényelmetlenséget okoz, rosszul esik, és a rossz érzés következtében az ember tovább erősíti azt a dolgot magában ami a rossz érzést generálja, ahelyett, hogy csak azért is megoldaná a problémáit. Az ember úgy viselkedik mint a víz ami oda folyik ahova a gravitáció húzza. De az ember élőlény, így az akadályoknak neki kell mennie, hogy az élő minőséget kiteljesítse, és ez a kiteljesítés majd jó érzéssel szolgál, de ez a jó érzés nem élvezet, hanem szeretet. 2 féle jóság van az ember életében, a boldogság, és az élvezet. Élvezni kényelmes dolog, boldognak lenni kényelmetlen, de ha már boldog vagy les*arod a kényelmet. Az ember arra lett idomítva, hogy legyen kényelmes, és ne fejtsen ki erőt az életében felmerülő akadályokkal szemben, de ha mégis kell akkor megtanítanak neki egy adag sémát amire asszociálhat, és egyből azok ugranak be, és azok közt őrlődik de a gond nem oldódik meg. Az ember a létrehozott egójának világában él, és azon keresztül ítéli meg a világot, és fejt ki emóciókat. Ahol a saját világa összecseng a külvilággal ott jól érzi magát, ahol nem ott meg nem. De alapjáraton ahol nem ott is csak ugyanazon erők hatnak rá mint ahol igen, de az nem illik bele a belső világába, és így ellenáll annak a dolognak, ahelyett, hogy beengedné, elfogadná, mint a létező valóság. A tudat nem fizikai attitűd, így akkor fejt ki erőt ha nyugodt. Amikor az ember kapja az akadályok leküzdésére szolgáló erőt akkor a szeretetet érezheti, ergo a szeretet maga az erő, még konkrétabban a szer szó maga. Tehát amikor jön az erő akkor a szer-etet. A szer meg konkrétan maga az élet eleme a szer-elem. Az élet nem kínszenvedés alapjáraton. Az élet csodás dolog, és boldog, csak az embert mióta világ a világ hülyeségre tanítják, és mostanára már beérett annyira, hogy kibuggyanjon belőle az igazság. Jézus is megmondta, hogy boldogok a lelki szegények, mert övék Isten országa. Ez annyit tesz, hogy boldogok akik nem csaponganak az érzelmek tengerében, dühöt, irigységet, félelmet stb-it generálva, és csak a szeretetet működtetik. Szóval amikor érzed az ideget magadban, figyeld az érzést mélyeket lélegezve, mélyen kilélegezz lassan, és csak konstatáld amit érzel egy szóban, és csak figyelj, és átalakul a félelem egy jó érzéssé. Lehet kicsit kell gyakorolni de működik, ha koncentrálsz.
2014. ápr. 22. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm ezt a részletes választ,értékes volt ez is!

Várom még a válaszokat!

2014. ápr. 22. 21:25

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!